PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875426}
5,5 8 837
ocen
5,5 10 1 8837
5,4 22
oceny krytyków
Fucking Bornholm
powrót do forum filmu Fucking Bornholm

Szłam z nadzieją...ale ten film jest taaaak zły. Jest o niczym. NIe dowiadujemy się z niego NIC. Nawet przez chwile nie interesują mnie bohaterowie, nie poznaję ich, nie znam i nie chcę znać. Za nikogo nie trzymam kciuków. Jest mi to wszystko obojętne. Nie wiem,co autorzy filmu mają na myśłi,ale wiem, że na pewno dobrze bawili się na planie i spedzili miło czas na plaży.
NIe rozumiem, kto przyznaje dotacje na takie filmy. KOcham filmy psychologiczne, autorskie, poszukujące... ten film o nic się nie ociera. Bardziej interesujące zdają mi się sprzeczki sąsiadów.
Poza tym - to chyba pierwszy raz,kiedy muzyka mnie TAK drazni w filmie. I poziom jej głośności do dialogów jest za duży. NIe słychać,co mówią Ci ludzie. Nie polecam. Takie filmy zniechęcają do polskiego kina.

kryc_3

Jak to kto przyznaje dotacje? Zobacz na nazwisko rezysera. Potem scenarzysty. Potem zerknij kto wyklada w lodzkiej filmowce. Potem zerknij kto zasiada w komisjach PISF. Kto organizuje warsztaty i kto jest tam “ekspertem”.

W Polsce to raz jedni dotacje przyznaja, a potem im dotacje przyznaja. A potem znow oni przyznaja, by za jakis czas im przyznano.

miki_58

ja wiem-to jest kółko wzajemnej adoracji. Sami sobie przyznają dotację, to jest najgorsze, że CI ludzie robią sobie dobrze i są zadowoleni-a to, że 3/4 widzów nie-to najmniej ważne. Śmiem twierdzić, że najlepsze scenariusze i najzdolniejsi nie mają szansy tworzyć. Oczywiście zgadzam się.
Bohaterowie bez celu, bez pogłębienia, bez sensu...- film zrobiony przez twórców, którzy chętnie oceniają i pouczają innych.

użytkownik usunięty
kryc_3

Nie no to że polscy filmowcy przyznają dotacje filmowcom którzy potem im przyznają dotacje to jest raczej kwestia malutkiego rynku

ocenił(a) film na 4
kryc_3

Ja dopiero teraz widziałem na przeglądzie kina polskiego w Londynie i mam dokładnie identyczne spostrzeżenia. Na mój gust to zwykle komercyjne kino udające dramat psychologiczne i próbujące nieumiejętnie kopiować „Force Majeure”.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones