PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=828206}
6,9 59 143
oceny
6,9 10 1 59143
6,6 27
ocen krytyków
Free Guy
powrót do forum filmu Free Guy

Z jednej strony prosta "wakacyjna" historyjka (chociaż i tak z tematu wyciągnięto znacznie więcej niż zakładałem po zwiastunach). Nie mogę jednak oprzeć się od kilku dni następującej myśli:

Jak wielu z nas żyje jak typowy NPC?
Jak wieloma NPCami jesteśmy otoczeni.
Postępujemy zgodnie ze schematami, działając pod presją innych NPCów (scena, gdy bohater próbuje się po raz pierwszy wyłamać w kawiarni).
Pracujemy dla marzeń typu trampki - a, działając jak typowy NPC, zbierać możemy całe życie -> mityczne jeszcze tylko kilka dolarów

Jednocześnie jesteśmy otoczeni ludźmi, którzy są graczami - świadomie wykorzystują otoczenie, bawią się. Trochę jak w filmie - gdy zakładasz "magiczne okulary" gracza, jesteś otoczony przez możliwości - jest ich pełno na każdym kroku. Nagle levelujemy, jako gracz wychodzisz z wyścigu szczurów. Nie liczysz każdego dolara, bo nagle w magiczny sposób Twoje działania przekuwają się na tysiące - zaczynasz cieszyć się życiem.

Ot, chciałem się podzielić takim komentarzem. Nie spodziewałem się, że po "popcorniaku" wyjdę bardziej zamyślony niż - w najlepszym wypadku - rozbawiony.

ocenił(a) film na 7
BenitoSokal

Ja oglądając ten film cały czas miałem wrażenie, że świat w grze i życie NPCów jest odzwierciedleniem realnego świata i nas samych.

finger_

może tak być, że ja gram a Ty robisz dla mnie tło, ale Ci nie powiem bo mi immersje zepsujesz

ocenił(a) film na 6
BenitoSokal

Oczywiście, że jesteśmy zaprogramowani i uwarunkowani. Nie jest to żadne odkrycie. Ale poza tym niewiele wiemy o Wszechświecie i jego naturze. Wciąż tkwimy na jakiejś mało istotnej skale, na obrzeżach mało istotnej galaktyki i nie umiemy się stąd wyrwać choćby do sąsiada. I nigdy się nie dowiemy dużo więcej, bo wcześniej przestaniemy istnieć, w taki czy inny sposób. Nie dane nam będzie osiągnąć wyższego pułapu rozwoju. Może sami się zgładzimy, może załatwi sprawę za nas natura albo sztuczna inteligencja, tak czy owak trzeba będzie się usunąć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones