PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465816}
7,1 62 539
ocen
7,1 10 1 62539
7,0 18
ocen krytyków
Frankenweenie
powrót do forum filmu Frankenweenie

Nie wiem

ocenił(a) film na 3

Obejrzałam wczoraj tą "bajkę" ale kompletnie nie wiem jak ją ocenić. Bajka, animacja czy jak kto
tam woli na pewno nie jest dla dzieci (chociaż dzieci w tych czasach więcej wiedzą niż nie jeden
dorosły xD ). Mi się osobiście chyba nie podobała, nie gustuję po prostu w takich bajkach,
owszem wzruszyło mnie to jak pies wpadł pod samochód i ten chłopak był smutny itp, wskrzesił
go ok, ale jak tamte dzieciaki wskrzeszały swoje zwierzaki i co z nich wyszło to aż się zaśmiałam i
odechciało mi się oglądać, przypomniał mi się film Powrót Godzilli jak widziałam tego żółwia. I to
tyle co chciałam powiedzieć, nie wiem nadal jak ocenić.

ocenił(a) film na 8
kindzia160294

Po pierwsze, mogłabyś zaznaczyć, że Twoja wypowiedź zawiera spoilery. Po drugie, animacja nie jest i nie miała być dla dzieci (przynajmniej tych młodszych), więc nie wiem skąd u Ciebie taki zamysł...
Po trzecie skoro jesteś niepewna co do tego, jakiego gatunku był ten film, wystarczy spojrzeć nawet na tej stronie. Jakoś nie przekonuje mnie zdanie osoby, która właściwie nie ma pojęcia czy obejrzała "bajkę", film animowany, czy coś taaam jeszczeee innego...

kindzia160294

bo jak jest napisane "animacja" to już od razu musi być zarezerwowane dla dzieci?

ocenił(a) film na 7
kindzia160294

Zdecydowanie nie jest to "bajka" , ale animacja.
Klimat typowy dla Burtona i moim zdaniem efekt jest całkiem dobry. Inne ujęcie historii Frankensteina i przeprowadzonego przez niego eksperymentu. Mimo otoczki bajki dla dzieci, dzięki kolorystyce i specyficznej atmosferze, utrzymuje się pewne napięcie. Nie wiem, ale mnie co prawda nic nie wzruszyło, nic nie rozbawiło, ale odczułam pewien swoisty niepokój. Tak, jakbym oglądała horror, tylko jego oprawa, sugerująca historyjkę dla dzieci, nieco myliła systemu poznawcze i kłóciła się ze znanym wyglądem filmów grozy.
Ciekawy efekt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones