PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=877376}
7,6 19 787
ocen
7,6 10 1 19787
8,1 34
oceny krytyków
Film balkonowy
powrót do forum filmu Film balkonowy

może ciekawszy tytuł na ten pomysłowy i oryginalny film. Momentami miałem odczucie, że bohaterowie specjalnie dobierani, bo i wątek LGBT, religijny, kryminalny etc. Aż dziwne, że te przypadkowe osoby miały takie, a nie inne przeżycia. Nie wiem czy tak się fartem ułożyło, czy rzeczywiście był podkolorowany i zrobiony z takim zamiarem uwypuklenia tych tematów, niemniej pomysł godny nagród. Ciekawe też są zapewne zarejestrowane te rozmowy, które miały miejsce dalej. Tutaj zostały wyodrębnione i wyselekcjonowane, ale ta kontynuacja już poza filmem to jest ciekawa sprawa.

ocenił(a) film na 7
dzyniu88

Gdzie przez film przewijał się wątek LGBT? Bo chyba nie masz na myśli krótkiego wystąpienia dziewczyny, która przyznała się do posiadania partnerki. Było ze dwa razy wspomniane o tym (z czego w obydwu przypadkach nie tego dotyczyła rozmowa), ale nazwanie tego "wątkiem" trochę mija się z celem. Podobnie z religijnym.

ocenił(a) film na 9
dzyniu88

Rozmowy i wypowiedzi są tak autentyczne, że ani przez chwilę nie wątpiłam w ich autentyczność. Siedział na tym balkonie kilka lat.

ocenił(a) film na 10
Agatonik

ja trochę zwątpiłem przy tym facecie co spał w aucie. Dobrze ubrany, fajne autko a na hostel nie miał? I akurat pod jego balkonem spał, a sytuacja niezwykle ekstermalna.

Kex1232

Gość z auta to prawdziwy weteran zdrady - otwarcie przyznał, że sam siebie by nie wpuścił po ósmym przyłapaniu.

ocenił(a) film na 8
Kex1232

Miałem podobne odczucia do Kex1232...

ocenił(a) film na 10
Tomasz_Bielawa

Tutaj wywiad rozwiewa wątpliwości
https://kultura.onet.pl/film/wywiady-i-artykuly/film-balkonowy-pawla-lozinskiego -wywiad-dialog-na-odleglosc-tyczki-mikrofonu/sdnsx7b.amp

ocenił(a) film na 8
dzyniu88

Oglądałam wywiad z twórcą, w którym przyznał, że zdjęcia do filmu trwały 2 lata (przed pandemią jeszcze), a aż rok zajął montaż. Wywiad do obejrzenia na YT na kanale - Kajutex
Wrzucam linka dla ciekawych - https://youtu.be/7p4ET2D20Zc

Julia111164

podczas pandemii też siedział. Wiem, bo konsekwentnie omijałam ten balkon, zabawa dla ekstrawertyków

ocenił(a) film na 8
eva_mroczkowska

Wiem, że powstał właśnie krótki metraż z czasu pandemicznego, ale jeszcze nie widziałam. Ciekawa perspektywa kogoś kto mógł to zaobserwować. Rozumiem omijanie, bo chyba bym tak samo robiła ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones