PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=877376}
7,6 19 699
ocen
7,6 10 1 19699
8,1 33
oceny krytyków
Film balkonowy
powrót do forum filmu Film balkonowy

Rzeczywistość

ocenił(a) film na 10

Piękny, prawdziwy i szczery. Zabawny i jednocześnie wzruszający. Nie znajdziemy w filmie odpowiedzi na pytanie jakie zadaje reżyser: "jaki jest sens życia?", ale przekonamy się, że życie bywa i trudne i piękne. Przedzierając się przez trudy i liczne przeszkody gubimy sens życia. Wątpimy w sens naszego istnienia, ale nie poddajemy się, bo w złych chwilach budzi się w nas wola życia. Ta cząstka optymizmu, która pozwala nam wierzyć że warto żyć. Dla siebie, dla innych, dla jakiegoś celu. Nie urodziliśmy się z instrukcją obsługi życia, ale uczymy się jak przeżyć je najlepiej i jak czerpać z niego radość.

ocenił(a) film na 9
k_lk7

Jest jedna odpowiedź, która mnie uwiodła: "Jaki jest sens życia? - Życie"

Agatonik

To była odpowiedź pani na wózku - Anna Retmaniak, legenda Polskiego Radia, we własnej osobie.

ocenił(a) film na 10
k_lk7

Dodałbym jeszcze, że dzięki takiemu formatowi to wszystko jest bardzo autentyczne, dzięki czemu nie potrzeba wiele, aby się utożsamić z którymś z bohaterów. Bardzo ciekawy format, naprawdę.
Dałbym 10, ale jeden przechodzień spowodował wątpliwość u mnie i zaburzenie wiary w całą autentyczność. Ten jeden pan co akurat pod balkonem spał w aucie. Totalnie wydawało mi się to ustawką i popsuło trochę odbiór, bo to już takie ekstremum i akurat pod jego balkonem. A koleś fajne auto, dobrze ubrany i niby nigdzie pokoju, albo w hostelu łóżka nie ogarnął sobie. Totalnie dziwne.

Swoją drogą jestem ciekawy jak to od strony realizacyjnej wyglądało. Jak zbierali zgody na nagrywki itp. skoro widać, że część tylko rzucała jedno słowo i uciekała dalej.

ocenił(a) film na 9
Kex1232

Siedział na balkonie 2 lata, więc jest prawdopodobne, że taka sytuacja się zdarzyła. Nie zbierał żadnych pozwoleń, po prostu mówił, że kręci film dokumentalny, a że to wszystko działo się w jego miejscu zamieszkania, to większość ludzi go znała.

ocenił(a) film na 10
Agatonik

Źródło: trust me bro

ocenił(a) film na 9
Kex1232

Proszę bardzo: https://kultura.onet.pl/film/wywiady-i-artykuly/film-balkonowy-pawla-lozinskiego -wywiad-dialog-na-odleglosc-tyczki-mikrofonu/sdnsx7b

ocenił(a) film na 10
Agatonik

No tu opisał, że było ciężko jak ktoś namiaru nie zostawił i po prostu go szukał przez znajomych, FB itp. Mega ciekawie zrealizowany

ocenił(a) film na 10
Kex1232

No to zmieniam na 10 jak wszyscy prawdziwi xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones