PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015975}

Filip

7,1 31 739
ocen
7,1 10 1 31739
6,8 44
oceny krytyków
Filip
powrót do forum filmu Filip

Michał Kwieciński jest bardzo dobrym reżyserem, za każdym razem, gdy tylko oglądam "Jutro pójdziemy do kina" łezka kręci mi się w oku. To jest ten film, który widziało się już wiele razy, a zawsze z chęcią się do niego wraca.
Czuję, że "Filip" jest kolejnym takim dziełem, czytałam recenzje z przedpremierowego pokazu w Gdyni, wypowiedzi wybitnych krytyków - i wszystko potwierdza moją teorię.
Już w zapowiedziach można zauważyć odważne nawiązania do największych klasyków, gdzie ukazana jest brutalność wojny, jej prawdziwe oblicze. Sama emocjonalność głównego bohatera ujmuje za serce i wzrusza, gdy widzę scenę zaręczynową.
Czekam na film z niecierpliwością.

Oliwexkw

Pani na poważnie?

ocenił(a) film na 10
harkonen_mgla

Nie rozumiem po co dodawać niepoważne komentarze, ale widzę, ze Pan się w tym lubuje ;) Czekam na Filipa :P

Oliwexkw

Ja? Zaintrygowała mnie pochwała ,,Jutro...", a ponieważ miałem okazję oglądać tę wyjątkowo niezdarną produkcję... No prowokacją mi zaleciało. My, wybitni krytycy mamy prawo być podejrzliwi ;)

ocenił(a) film na 10
harkonen_mgla

Myślałam, ze na miano wybitnego trzeba zasłużyć, a nie samemu się tak nazywać ;) No cóż, gust każdy ma swój, a takie komentarze jak Pana nie odbieram za miłe i kulturalne, a niekonstruktywna krytyka jest hejtem, a nie tego od wybitnych krytyków się oczekuje ;) Kończąc dyskusję z Panem życzę miłego dnia i owocnej pracy! ;)

Oliwexkw

Aha.

Oliwexkw

nie widziałaś jeszcze filmu a już dałaś 10 ??

ocenił(a) film na 10
Agent_21

Coś w tym TVP te wszystkie stażystki muszą robić:)

ocenił(a) film na 5
Agent_21

 komentarz można dodać bez wystawiania oceny. Po co więc oceniać film....jakkolwiek, przed jego obejrzeniem??

nimue24

A może najpierw dodała komentarz miesiąc temu, a po obejrzeniu dodała ocenę i teraz pokazuje?

ocenił(a) film na 10
Agent_21

Jak już szukasz zaczepki to przyjrzyj się dokladnie :P Można daty wystawienia oceny i dodania komentarza sprawdzić i porównać :P Tak zapowiedź widziałam już dawno temu, a na film wybrałam się jeszcze na pokaz przedpremierowy wraz ze spotkaniem z twórcami P. Michałem Kwiecińskim i Erykiem Kulmem JR. Filmem jestem zachwycona i moje domysły w 100% się sprawdziły, film genialny! ;)

Oliwexkw

Nie szukałem zaczepki, zadałem zwykle pytanie bo byłem ciekaw odpowiedzi. I jeżeli zachwyty są po obejrzanym filmie to ok. Wolałem zapytać bo ludzie tutaj czasami piszą różne rzeczy ;) film pewnie też obejrzę. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
Oliwexkw

Oglądałam i film jest wspaniały- scenariusz, dialogi, kostiumy, klimat tamtych lat. Główny bohater zrobił na mnie przeogromne wrażenie! Po seansie jestem bardzo zadowolona!

Oliwexkw

Mocny, emocjonalny i pełen akcji film. Fantastycznie się go oglądało w kinie. Muzyka pasowała idealnie. Obsada została dobrana bardzo przemyślanie, co przełożyło się na realizm. Czułam się jakbym trafiła w tamte czasy.

ocenił(a) film na 9
Oliwexkw

i jak wrażenia po seansie? ja jestem bardzo na tak! Dawno nie widziałem tak dobrego filmu, a wojennego to już w ogóle. Postać głównego bohatera niezmiernie mnie zaciekawiła. Scenografia i kostiumy oddały klimat tamtych czasów. Obsada świetnie dobrana i mam nadzieję, że ten film otworzy przed Erykiem wiele nowych możliwości do rozwoju zawodowego.

Oliwexkw

Świetny film. Obsada zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Nie jestem fanką filmów wojennych, ale poszłam za namową znajomych i nie żałuję. Fabuła jest genialna, wciągnęła mnie od pierwszych minut filmu.

Oliwexkw

Byłam ostatnio w kinie na tym filmie i mogę powiedzieć, że jest to zdecydowanie dopracowana produkcja. Kostiumy, muzyka, fabuła filmu - to wszystko złożyło się na interesującą całość. Warto go zobaczyć.

Oliwexkw

Widzę głównie pozytywne opinie i nie ma czemu się dziwić. Film został zrobiony bardzo, bardzo dobrze. W końcu poszłam do kina oczekując wielu efektów i wrażeń i się nie zawiodłam.

Oliwexkw

Wow, to było coś. Zwykle stawiam na bardziej radosne filmy, ale ten wbił mnie w fotel. Świetny produkcja. Fajnie też zobaczyć aktorów, którzy nie grają w każdej polskiej komedii.

Oliwexkw

Dawno nie było tego typu produkcji. Bardzo ciekawe wątki. Cieszy mnie, że film powstał na podstawie książki. Ode mnie silne 9/10.

Oliwexkw

Przekonał nawet takiego fana komedii romantycznych jak ja. Fajny, ciekawy i dopracowany film. Na chwilę przeniosłam się do innej rzeczywistości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones