PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=731997}

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore
5,8 45 427
ocen
5,8 10 1 45427
4,4 20
ocen krytyków
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a
powrót do forum filmu Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a

Z Dumbledora zrobili geja... Ta "poprawność" w dzisiejszych czasach mnie przeraża. Przeczytałem wszystkie książki w dzieciństwie i nie było nic na ten temat... I teraz siedzisz z 7 letnia córką która Cię pyta "Dlaczego ten Pan kocha tego Pana?" Na siłę wciśnięte... DNO!

Adam_Kowalski_15

Też mnie to denerwowało.. Jeśli już tak bardzo chcieli mieć Albusa - geja, to powinni moim zdaniem zrobić to dużo bardziej subtelnie.. A nie w każdej scenie z nimi bić tym faktem widza po oczach. Nawet fajnie można by to było ograć.. Tak, żeby starsi się nad tym zastanawiali, rozważali taką opcję, a dzieci wierzyły w bezgraniczną przyjaźń obojga. Zamiast dobitnie przedstawiać ich miłość, powinni skupić się na głównej akcji, która w wielu momentach była bardzo chaotyczna.

ocenił(a) film na 10
Adam_Kowalski_15

O tym, że Dumbledor jest gejem wiadomo od kilku lat. Rowling zdradziła w wywiadach, że Albus kochał Grindewalda. Po drugie dało się domyślić, szczególnie po Zbrodniach Grindewalda.

ocenił(a) film na 3
Walkiria3217

Tak jak wyżej, już od paru lat jest wiadome, że Dumbledore kochał Grindewalda, pomimo, że zostało to podane przez autorkę za pomoca twittera (niestety lubi ona rozszerzać świat za jego pomoca). O ile zawsze razilo mnie wciskanie na siłę różnego typu LGBT, to tutaj musze stwierdzić, ze obu aktorom udało się to przestawić w sposób przyzwoity.

ocenił(a) film na 3
sleety

Jak dla mnie nawet od książki Insygni można było to w ten sposób interpretować więc to nie jest żaden problem (w przeciwieńswie do wielu innych logicznych fikołków w tym filmie). Z Rowling to bym też uważał bo lubi rozszerzać lore także o kwiatki w stylu "Hej, wiecie że czarodzieje wyparowywali swoją własną kupę zanim wymyślono toalety?".

Arko777

Nie zmienia to faktu, że mogli to lepiej ograć... Bo takie walenie tym faktem w twarz jest po prostu słabe...

ocenił(a) film na 3
mirabilandia

Zgadzam się. Brakowało tutaj subtelności plus chemia aktorów nie była zbyt dobra pod tym względem.

ocenił(a) film na 9
Adam_Kowalski_15

To, że Dumbledore był zakochany w Grindelwaldzie zostało potwierdzone już w 2007 roku... Więc nie rozumiem zdziwienia, zresztą czytając książki można się tego domyślić. Wg mnie ten wątek w serii został ukazany bardzo subtelnie.
A kwestia dlaczego Twoja córka nie wie czym jest miłość, to już pytanie do Ciebie samego.

ocenił(a) film na 1
adi884

Nie wiem gdzie miałeś ten wątek w 2007r? W której części? Wyslij screena. czytałem każdą książkę kilka razy. Niczego takiego jakoś nikt się nie domyślił bo przecież by o tym pisali wszędzie i nigdy nie było o tym wzmianki.Moja córka ma 7 lat i nie rozumie miłości/związku dwóch facetów. Nie widzi na co dzień takich związków i nie odbyłem z nią rozmowy na ten temat. Zapewne Ty masz tatuaż lgbt na pośladkach i bardzo się ucieszles z tego obrotu sytuacji... Dla jasności nie jestem homofobem ale po takim na siłę wciskaniu gdzie się tylko da tego typu postaci wzbudza to we mnie nie chęć do was...

ocenił(a) film na 9
Adam_Kowalski_15

Wystarczy użyć google :)
https://tvn24.pl/swiat/prof-dumbledore-to-gej-ra37774-3686622

Adam_Kowalski_15

Hmmm, film ma oznaczenia wiekowe od lat 12, więc nie wiem, czemu zabrałeś na taki film swoją 7 letnia córkę? Bardziej bym się przejmowała, że dziecko było narażone na scenę uśmiercania zwierzaczka. Piszesz, że nie jesteś homofobem, jednak Twoje wypowiedzi wskazują, że niekoniecznie jest to prawda. I potwierdzam to, co wcześniej zostało napisane w komentarzach - o tym, że Dumbledore jest gejem wiadomo od dawna i można było wyczytać to z książki.

ocenił(a) film na 4
Adam_Kowalski_15

Rowling 10 lat temu powiedziała, że Dumbledore jest gejem. Normalne i oczywiste.

Adam_Kowalski_15

Każdy fan magicznego świata doskonale o tym wiedział. I nie bardzo rozumiem oburzenia i wzmianki o córce, myślałam, że ludzie już zdają sobie sprawę z tego, że ich postrzeganie świata i własne podwórko nie jest jedynym słusznym…

ocenił(a) film na 1
Bates_2

Fan magicznego świata czy fan Twittera J.K Rowling? Macie rację info istnieje, ja tego nie wiedziałem. Czytałem książki a w nich nic nie ma na ten temat. Faktycznie J.K Rowling przyznała ze Dumbledor jest gejem. Przyznała to po napisaniu wszystkich książek więc takie oczywiste to raczej nie było. Mnie się to nie podoba i nie chodzi o postrzeganie świata.

ocenił(a) film na 9
Adam_Kowalski_15

Przeczytaj książki jeszcze raz, szczególnie Insygnia Śmierci :)
Książka ma to do siebie, że nie wszystko jest podane na tacy, Rowling jedynie potwierdziła to co każdy wiedział. Zaznaczam też, że magiczny świat to nie tylko seria o Harry Potterze :)

ocenił(a) film na 8
Adam_Kowalski_15

Myślę, że 7 letnie dziecko powinno już wiedzieć, że pan może kochać pana, że ludzie są różni i nie wszyscy muszą robić to samo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones