PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=731997}

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore
5,8 45 302
oceny
5,8 10 1 45302
4,4 19
ocen krytyków
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a
powrót do forum filmu Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a

Czy tylko mnie się wydaje, że pozostawienie decyzji o wyborze praktycznie najważniejszej pozycji w świecie czarodziejów ledwie narodzonemu magicznemu łosiowi jest czystym idiotyzmem? Dlaczego podtrzymywana jest iluzja demokratycznych wyborów skoro tak czy siak ludzie idą za tym komu pokłoni się magiczny łoś? Toż to się kupy nie trzyma. Czarodzieje byli gotowi na wojnę z Mugolami w jednym momencie, ale jak tylko okazało się że "zwierzę którego nie da się oszukać" jest fałszywe to wszyscy byli za panią Santos, której pokłonił się żywy magiczny łoś i wszystko nagle jest cacy bo taką wiarę pokładają w zwierzę. Grinewald zostaje sam, mimo tego że wśród jego zwolenników korupcja była codziennością (to ogłoszenie o niewinności w Niemieckim Ministerstwie magii) a także jakimś sposobem wymyka się kilkunastu czarodziejom.

Rowling po prostu nie może się zdecydować czy chce dorosły film z intrygami politycznymi czy bajkę dla dzieci. Zrobiła obie te rzeczy na raz i wychodzi jak wychodzi.

Jest jeszcze dużo rzeczy, które zaniżają ocenę (sposób rozwiązania Braterstwa Krwi, zepchnięcie wątku bratanka Albusa na bok i zamknięcie go na siłę, zmniejszenie inteligencji Tezeusza prowadzące do idiotycznego ratunku z więzienia które nic nie wnosi do fabuły, cały ten spisek z Jacobem i "planowanym morderstem" Grinewalda, Queenie która mogła się ożenić z Jacobem na końcu filmu mimo zdradzenia Grinewalda, Newt który traci przytomność od zaklęcia a potem pojawia się na schodach jakby nic się nie stało), ale to najbardziej raziło przy oglądaniu.

ocenił(a) film na 3
ColeTurner_2

Twoje "argumenty" to dosłownie "nie zrozumiałeś, obejrzyj jeszcze raz" we wszystkich twoich postach w tym temacie tak jakby cokolwiek to wyjaśniało, więc nic konkretnego nie postawiłeś na tym froncie.

I po raz enty muszę mówić, że wiem co wydarzyło się w tym filmie i mam spory problem z jakością wykonania tych wątków o czym się już dogłębnie rozpisałem. Jak ktoś tego nie rozumie to nie mój problem.

ocenił(a) film na 6
Arko777

Mnie najbardziej intryguje zdanie pani R w temacie LGBT w zderzeniem z tym jak napisała sama w scenariuszu, ze Dumbledore był gejem...

ocenił(a) film na 8
Arko777

To jest tylko film, zluzuj pośladki xD

ocenił(a) film na 3
2076

No tak, jak śmiem być negatywny odnośnie słabej fabuły i wykonania.

Jak w knajpie dostajesz fekalia w naleśniku zamiast krokietów to też siedzisz cicho? Bo ten komentarz to jest ekwiwalent kelnera mówiącego "zluzuj pośladki to tylko posiłek" w odpowiedzi na uzasadnioną krytykę.

ocenił(a) film na 3
Arko777

Te filmy to corazwieksza lipa tak samo universum HP. W jednej chwli są bogami z naladowanymi ruszczkami a w jednej nie moga nic.

ocenił(a) film na 3
Arko777

magiczny łoś jest metaforą do współczesnego świata. Mamy w polityce kandydatów i są oni wskazywani przez media, a potem ludzie na nich głosują. Tak to odebrałem po przeczytaniu twojego wpisu teraz.

ocenił(a) film na 7
Arko777

1. Oceniasz tu film, czy książkę?
2. Czy jako fantasy, możemy przyjąć że w filmie pojawiają się wątki nielogiczne?
3. Głosowałeś na Konfederacje?

ocenił(a) film na 3
xqwzts88

1. Film. W końcu to forum filmowe. Jest wersja książkowa czy może masz na myśli inne książki z serii HP do których się odnosiłem?
2. No, nikt niczego nie przyjmuje... one są albo nie są. Staramy się ich nie tworzyć, bo jak już wcześniej pisałem to psuje imersje i wiarygodność przedstawionego świata.
3. Nie, nie głosowałem na Konfederacje.

ocenił(a) film na 8
Arko777

W wyborach demokratycznych zostają wyłonieni kandydaci, którzy następnie zostają przedstawieni magicznemu stworzeniu w celu ostatecznej weryfikacji. I na tej podstawie zostaje wyłoniony przywódca.
Co do tego, że wszyscy nagle zmienili zdanie, kiedy chwilę wcześniej wiwatowali Grindelwaldowi, a następnie CI SAMI ludzie wiwatowali pani Santos. Może jednak nie "ci sami"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones