PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32049}

Fanatyk

The Believer
7,4 114 893
oceny
7,4 10 1 114893
7,5 20
ocen krytyków
Fanatyk
powrót do forum filmu Fanatyk

tytul

ocenił(a) film na 10

Nie podoba sie mnie wlasciwie tylko tytul... Sugeruje zupelnie co innego, niz jest powiedziane. Wydaje mnie sie, ze polscy dystrybutorzy bardziej skupili sie na tym, ze "Fanatyk" przyniesie iecej zyskow niz "ten, ktory wierzy".To moja interpretacja tytulu, ale mysle,ze lepiej pasuje, chocby dlatego, ze forma nawiazuje do Biblii. To tyle o tytule...

Miu_Miu

Wyznawca
W oryginale film nazywa się "Wyznawca" - The Beliver, czyli ten, który wierzy. Oczywiste jest, że taki tytuł lepiej pasuje. Ale widocznie ze wzgledów marketinowych wyznawca stał się fanatykiem...

ocenił(a) film na 8
Miu_Miu

re:
mi tez nie podoba się tytuł; słowo "fanatyk" konotuje się dość oczywiście, a przecież nie o ten rodzaj skojarzenia chodziło, jak sądzę, twórcom.

Czytałam w nowym FILMie artykuł na temat tłumaczenia, tytułów między innymi. Dobrze że z tego nie powstał jakiś potworek. Na przykład...no nie wiem..."Ja, wierzący" hehe albo "Ja, katolik" (wiadomo że łatwo w naszym kraju przejść od jednego do drugiego).
Chociaż dla mnie i tak najgłupszym tytułem roku jest "Helikopter w ogniu".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones