PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32049}

Fanatyk

The Believer
7,4 114 896
ocen
7,4 10 1 114896
7,5 20
ocen krytyków
Fanatyk
powrót do forum filmu Fanatyk

Patrząc na wypowiedzi ludzi na tym forum i na ocenę filmu mam wrażenie że chyba
oglądałem coś innego. Film jest słaby, nudny jak flaki z olejem, nie ma żadnych
pozytywnych wartości, rzekłbym dwie godziny wyjęte z życia (nie napiszę dokładnie ile bo
wyrzuciłem z komputera ten film zaraz po obejrzeniu). Zasady jakie wyznaje główny bohater
są po prostu śmieszne i niczym nieuzasadnione. ,,Więzień nienawiści" pod tym jak i każdym
innym względem bije ten film na głowę!!!

ocenił(a) film na 8
kleopteryx

W interpretacji Dannego przypowieść o Abrahamie i jego synu jest dowodem pychy, która niszczy miłość. W konsekwencji poskutkowało to otwartym sprzeciwem wobec Boga. Negując go Danny automatycznie przeciwstawił się własnej społeczności. Zakwestionował jej podstawowe wartości...co przyczyniło się do tego, że główny bohater stał się antysemitą.
"Zasady jakie wyznaje główny bohater są po prostu śmieszne i niczym nieuzasadnione" wobec tego co napisałam wyżej jego zasady są jak najbardziej uzasadnione. Dla niego sam fakt, że ojciec podniósł rękę na syna, a Bóg go do tego skusił stały się czymś wobec czego Danny się sprzeciwił. Nie zauważył miłości. Walczył z tym co miał w głowie, choć serce wiedziało, że sam jest Żydem. Podświadomie starał się wyprzeć tę myśl.
Zgadzam się, że "Więzień nienawiści" jest dużo lepszym filmie o tej tematyce, tylko on miał trochę inny scenariusz :)

ocenił(a) film na 9
kleopteryx

szkoda ze wiezien nienawisci tak naprawde jest o czyms calkiem innym niz fanatyk
widac ze chyba niezbyt dokladnie ogladales albo nie wylapales zabardzo przekazu bo american history x jest o facecie ktory zrozumial costam i sie nawrocil z drogi rasizmu itd
fanatyk jest o mlodym zydzie ktory z jakichstam powodow zostal anty semita, jak to mowia w filmie, "zarowno kocham i nienawidze, jak to mozliwe" i o to wlasnie chodzi
zasady jakie wyznaje bohater wlasciwie sa w pewien sposob w pelni uzasadnione, to czy sluszne to inny temat
jakie wartosci prezentuje? coz, to nie jest tv trwam
nie kazdy film musi byc o dobrych ludziach ktorzy daja przyklad do nasladowania

kleopteryx

Jedyną porażką w tym filmie jest Summer Phoenix.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones