PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32049}

Fanatyk

The Believer
7,4 114 893
oceny
7,4 10 1 114893
7,5 20
ocen krytyków
Fanatyk
powrót do forum filmu Fanatyk

Płaski i głupi

użytkownik usunięty

Szedłem na "Fanatyka" z dużymi oczekiwaniami i srodze się zawiodłem - ledwo wysiedziałem w kinie. Jest to bardzo schematyczny film dydaktyczny, który nadaje się do wyświetlania wyłącznie na lekcjach WOS dla dzieci w szkole. Kogoś, kto ma chociaż minimalne własne przemyślenia razi straszliwą łopatologią i nieznośnie przewidywalnymi chwytami.

Wydaje mi się, że tak naprawdę to głównym celem filmu była kolejna zemsta Hollywood na neonazistach - czy można ich obrazić bardziej, niż twierdząc, że neonaziści to też Żydzi? (a właściwie nie wszyscy, tylko ci badziej inteligentni spośród nich).

Żałuję, że tematu nie poruszyli Europejczycy, którzy może byliby w stanie opowiedzieć historię napisaną w inny sposób, niż śliniąc kolejne kartki podręcznika psychologii pt "1001 skutecznych sposobów oddziaływania na widza". Nudne, płaskie i kłamliwe.

ocenił(a) film na 8

nie powiedziałbym
Wydaje się że pojęcie płaski i głupi należy przyporządkować do filmów typu "głupi i głupszy" czy "posterunek 13". Fakt że porażką jest zajęcie się tematem przez amerykanolów, niemniej wydaje się że to oni mają prawo do oceny pojęcia wolność w największym stopniu. Brakuje mi w tym filmie ważego elementu jasnego powodu metamorfozy z inteligentnego uczniaka w brutalnego skinola. film należy do gatunku "madrzejszych i wypukłych"

ocenił(a) film na 10

trzeba umiec patrzec..
imo, to film, ktory porusza wiele wiecej watkow, niz tylko moarlizujaco-dydaktyczne wytkniecie bledow i niedorzecznosci nazistow (jak zdaje sie to odebrales). to nie tylko historia jednego chlopaka, czy wiekszej grupy, ale rowniez refleksja nad tozsamoscia i rola religii w jej ksztaltowaniu. jest rowniez pokazana pycha i mierzenie sie z bogiem w imie sily i autonomi jednostki - i to jest niesamowite, ma sile greckich tragedii.. to w duzej mierze film o nierozerwalnym polaczeniu milosci i nienawisci - czy to w religii, w zwiazkach, albo rodzinie. bardzo mocny i madry film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones