PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32049}

Fanatyk

The Believer
7,4 114 896
ocen
7,4 10 1 114896
7,5 20
ocen krytyków
Fanatyk
powrót do forum filmu Fanatyk

to kościół katolicki ponosi winę za tą nienawiść do Żydów, moi drodzy wiem że posypie się na mnie fala ostrej krytyki lecz nie zapominajmy że to papież Innocenty III, jako pierwszy nakazał tworzyć getta dla żydów i nie są to moje urojone teorie, lecz informacje, których dowiedziałem się z podręcznika na histori. Przez wieki kościół obwiniał ich za zabójstwo Jezusa, który również był Żydem, to kościół zaczepiał tą wrogość, wiecie że przed wojną obawiano się ich BO niektórzy twierdzili że mordują małe polskie dzieci aby wypijać ich krew hahaha (?!) dowiedziałem się tego wszystkiego dzięki pracy z historykami i polonistami, uwierzcie mi że jest wiele "teori", właśnie kościół zeszczepiał je polskiej ciemnocie przez wieki...

Otóż jeśli chodzi o śmierć Jezusa, wierzycie iż jest Bogiem, prawda?? a Bóg wie WSZYSTKO (?) pzecież wiecie że taka była jego misja !!! ponieść śmierć za nasze grzech, wiedział że to właśnie wyda go Judasz, przecież to wszystko napisane jest w piśmie świętym !! mowa że Żydzi winni są śmierci Chrystusa jest bzdurą, bo taki był "boski" plan.

Polacy, naprawdę mamy wiele wspólnego z Żydami :) Polacy jak i Żydzi żyją w diasporze, co nie prawda?? a Ile polaków żyje w samych Stanach ??? nie pare tysięcy lecz milionów :) (pisząc pare nie mam na myśli 40 milionów[jak by ktoś się czepiał;p])

Przed wojąną w polsce żYłO 4 MILIONY żYDóW !! skąd połowa z was może wiedzieć jakie macie korzenie ??? skąd wiecie że niejeden z was nie jest potomkiem zasymilowanych żydów??? np. nie wiem czy wiecie jak powstawały nazwiska, lecz np. nazwisko Mojżesowicz jest nazwiskiem żydowskim !! a nosi go wielu Polaków(katolików, potomków zasymilowanych żydów)...

pisze to tylko po to aby w jakiś znikomym stopniu przybliżyć nam fakt że nasze narody wiele łączy:) Polska ziemia jest swoistym cmentarzem żydowskim, zginęło ich tu przecież tak wielu...

wiem że to moje pisanie dla wielu okaże się bzdurą ponieważ mają swoje twarde poglądy..no nic nie zmienię tego...ukazuje tylko moje zdanie:)

P.S bardzo przepraszam za jakiekolwiek błędy w tekście, wiem że i one mogą stać się powodem dyskusji (ohh Polacy ;p)

ocenił(a) film na 9
pablitto_2

Podejmę z tobą dyskusję.
Wiesz dlaczego Jezus stał się był żydem? bo nikt inny by go nie zabił. Możesz oczywiście powiedzieć że stworzył ten naród po to żeby zobaczyć jak inni się będą wobec niego zachowywać. Są różne zdania.

Opierasz swoje poglądy na nauce historii, ale zrozum że nie można uczyć w szkole że żydzi są źli. Taką propagandę od czasów Bismarcka prowadzili Niemcy i to skończyło to się ich eksterminacją czyli źle nikt nie popiera mordowania tego narodu.

Takie stereotypy jakie opisałeś są dla ludzi nieoczytanych, przesądnych, i nie mających pojęcia o tym narodzie. Na pewno czytałeś "Mendel Gdański". Tam przeciwnicy żydów byli przedstawieni jako debile, nie było tam nikogo kto konstruktywnie ich krytykuje.

Dlaczego Żydzi są źle odbierani w całym świecie i czemu są winni...
Żydzi byli w wielu krajach europy otwierali przedsiębiorstw produkcyjne i wykorzystywali w nich ludzi.
Jak?
Płacili im bardzo mało, a więc więcej pieniędzy trafiało do ich kieszeni. Naród ten nie jest rozrzutny a jest bardzo przedsiębiorczy. Więc inwestował zarobione pieniądze w rozwój swojego przedsiębiorstwa a więc naturalnym jest Żydzi kontrolowali rynek. Mając większe firmy niż rdzenni mieszkańcy kraju którzy nie wykorzystywali rodaków i płacili im więcej. Niestety ci ludzie musieli też swoje produkty sprzedawać drożej, co nie zachęcało biednych mieszkańców danego kraju do wspierania rodzimego biznesu. Naród czy to Polski czy Niemiecki czy inny widział tą niesprawiedliwość.
Z czego to wynika?
Żydzi mają to w genach że chcą jak najwięcej zarabiać i to kosztem innych, uważają że to nic złego bo każdy chce mieć pieniądze, ale ten naród w widzi umiaru chce mieć więcej i więcej.

Europa to miejsce gdzie narodziła się kultura, większość ludzi nie wykazywał pędu za zyskiem. Żydzi zamieszkując całą Europę asymilowali się z narodami, sam mówisz że nikt z nas nie może być pewnym że nie jest potomkiem żyda, oni zaszczepili nam gen który ciągnie nas do pieniędzy, to jest nasz spadek po tym narodzie.

To raczej jest zła cecha bo z tego wziął się wyścig szczurów. Weź USA tam murzyńskie dzielnice są dużo biedniejsze ci ludzie często nie radzą sobie z presją, biorą narkotyki które przeważnie sprowadzają biali czy ludzie którzy przybyli z Europy. Mam nadzieję że zrozumiałeś o co mi chodzi.

Ps. błędy to ja też popełniam... oczywiście te ortograficzne.

Kupisz14

ale powiedz mi:):) czy to że człowiek jest przedsiębiorczy jest czymś złym??? czy to że potrafi "robić kasę" też jest złe?? wiesz w tym filmie padło takie stwierdzenie "być może wszyscy jesteśmy żydami" hehe przecież to nic złego....po drugie popatrz znam wielu ludzi którzy wyobraź sobie zarzucają Żydom komunizm.. tak to ich wina ;p (ktoś by stwierdził)więc widzisz że powód do nienawiści nie jest tu dokałdnie sprecyzowany, ponieważ Ty przedstawiłeś mi żyda - kapitalistę (wyzysk) a komunizm jest opozycją kapitalizmu...pomimo tego są tacy podkreślam którzy zarzucają żydom kumnizm a nawet jego okrutności ;/

zapytaj się nie jedną babcię dlaczego nienawidzi żyda...ona Ci odpowie że zabili Chrustusa...swą niechęć czy nienawiść przekazała swoim dzieciom, one przekazały swoim i teraz tak zapytaj się młodego człowieka dlaczego nielubi żydów...zapewne powodem nie będzie śmierć Jezusa, (bo jak wiemy modny jest teraz ateizm)tylko mordowanie arabów czy coś takiego...powiem Ci że powody się zmieniają a nienawiść do ich nacji pozostaje...

można by powiedzieć "niech wyjeżdżają do Izraela" hehehe i to jest śmieszne bo znam paru żydów którzy nie uznają tego państwa jako swej wyczekiwanej ojczyzny(?!) zresztą ta kwestia była wspomniana również w tym filmie...

powiem Ci że mój stosunek do tej nacji jak i do niemców i czechów itp. jest bardzo obojętny ponieważ nikt z nich nie zrobił mi krzywdy :) ale zawsze odpowiadam na takie ataki...bo to jest atak, antysemityzm jest atakiem człowieka przeciw człowiekowi...rozumiesz mnie?? :) tak jak by wymyślić "antypolaczyzm" czy coś w tym stylu, nie chodzi mi o to żeby krytykować Twoją wypowiedź, naprawdę ,sądzę że gdybym był żydem i mieszkał w izraelu a ktoś najeżdżał by na polaka zapewne też bym bronił jego nacji:)

celem mojej wypowiedzi nie jest obraza czy zniewaga i zapewne mnie rozumiesz??? :):) pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 9
pablitto_2

Nie uważam że zarabianie pieniędzy jest złe. Złe jest Wyzyskiwanie innych, to jest bardzo złe. Moje zdanie jest takie że Żydzi sami sobie zapracowali na swoją opinię. A te powody starych babek i jakichś małoletnich frajerów to jest brak wiedzy i niema co tego komentować.

Żydzi nie mają ojczyzny. Mieli ją kiedyś, ale rozjechali się na cały świat i teraz chcą zająć palestyńską ziemię. Biedny to naród bo bezdomny, ale pracował na to przez tysiące lat.

Ogólnie mi żydzi też niczym nie zaszkodzili, uzasadniam ci tylko co w nich jest złego, sądzę że każdy naród ma wady ale żaden nie ma aż tyle!

A tak z ciekawości to jak ci ludzie o których pisałeś tłumaczą winę żydów za komunizm?

ocenił(a) film na 8
pablitto_2

Kościół Katolicki uratował setki tyś Żydów podczas II wojny światowej. A sam Pius XII był noszony na rękach przez władze Izraelskie zaraz po wojnie. A to że dzisiaj rabini tak szczują na Watykan to inna sprawa , oni nienawidzą wiary chrześcijańskiej której serce bije w Rzymie.

Polski antysemityzm to ogromnie zakłamnie. Polska od XIII wieku była krajem który przyjmował NAJWIECEJ Żydów ze wszystkich państw na całym świecie. Nawet w latach 30'tych podczas nazistowskich czystek w Niemczech Polski rząd stworzyl warunki aby przyjąć Żydów. Przykladów tolerancji naszych władz można by mnożyć. Co do incydentalnych form antysemityzmu w XX wieku to problem polegał na tym że ta milionowa mniejszość : - w ogóle się nie asymilowała, - zajmowała niekiedy 99 % handlu na wsiach, tym samym Polacy klepali biedę. Antysemityzm Dmowskiego nie mial wymiaru etnicznego, opierał się on wyłącznie na przesłankach socjalno-społecznych.
Żydzi zawsze będą postrzegani dwuznacznie , z jednej strony cenieni są za niebywałą inteligencję , z drugiej zaś semitów zawsze ciągnie do panowania i władztwa. Stąd ich wizerunek jest mało przyjazny. Przykladem jest Ameryka w której media i wytwórnie filmowe opanowane są przez Żydów.

ocenił(a) film na 7
Wielki_ted

Co do wspomnianego papieża, właśnie jemu zarzuca się pobłażliwość wobec nazizmu ( fakt że potępił nazizm w encyklikach ). Nie chcę pisać jak jak jakiś hejter , albo mędrkować, ale polecam Ci poczytać o Josephie Mengele i o tym kto pomógł mu i welu innym uciec do Argentyny (propo rzekomego czystego sumienia kościoła w tym temacie).
Polecam "Autoportret z kulą w szczęce" Hanny Krall, s dowiesz się nieco więcej o stosunku sporej części naszego społeczeństwa do Żydów.
a jeśli chodzi o sam temat Żydów i genezy antysemityzmu, to temat nie ma sensu bo każdy człowiek powinien kierować się własnym osądem a nie tym co mówi kościół, choć prawdą jest że antysemityzm przed wojną miał podłoże ekonomiczne. Nie mniej wobec niesprawiedliwości , bądź zbytniej przedsiębiorczości są lepsze sposoby niż pobicia, pogromy czy holocaust.

ocenił(a) film na 8
M_A_R_I_A_N

Zajrzyj do faktów...po II wojnie najwięksi politycy tworzącego się państwa Izrael dziękowali papieżowi za ratowanie Żydów. Za setki tyś. uratowanych. To co dzisiaj się dzieje to jak wspomniałem, kwestia powszechnej nienawiści do chrześcijaństwa ze strony rabinów. A nazistom pomagali uciekać duchowni np. z Włoch, a nie papiestwo.

ocenił(a) film na 5
Wielki_ted

Powołujesz się na XIII wiek, ale w czasach zaborów Żydów spychano na margines społeczeństwa wmawiając im winę za sytuację. Dochodziło często do wystąpień przeciw nim. Potem masz Dmowskiego, który nie przepadał w ogóle za innymi narodami w Polsce. Następnie druga wojna światowa, kiedy to Polacy sprzedawali Żydów Niemcom. Owszem, byli też bohaterowie, którzy Żydów chowali, ale niestety nie było ich tak wielu jak powszechnie próbuje się nas wmówić kreując opozycję Polak bohater narodu żydowskiego - Żyd niewdzięczny cham. Po drugiej wojnie światowej dochodziło do pogromów, na które władza często przymykała oko, a jeśli już starano się je stłumić to pojedynczy policjanci, czy też żołnierze przyłączali się niejednokrotnie do tłumów. Są nawet zdjęcia dostępne zrobione po pogromie kieleckim, gdzie sterty ciał w pomieszczeniach wyglądają równie makabrycznie jak to co działo się w Auschwitz. Dzisiaj obraz Żyda też jest głównie stereotypowy. Mówi się, że wszyscy są chciwi i pomiatają innymi. Mnie to osobiście, jako potomka polskich Żydów dotyka.

PS. Zanim ktoś się doczepi, że napisałem "polskich" z małej litery, a "Żydów" z wielkiej, to wyjaśniam, że takie są zasady polskiej pisowni i nie ma to nic wspólnego z brakiem szacunku dla kogokolwiek.

pablitto_2

piepszyc jezuza kosciol i te inne bajki dla mas.dla czego nie piszesz o reszcie a raczej o tym co najwazniejsze?a moze nawet nie wiesz o czym pisze co? pewnie tak wiec zachowaj swoje "odkrycia" dla siebie.

zielas89

moja odpowiedz kierowana byla do pablitto_2 ale widze ze sa tu ludzie kumajacy o co chodzi

pablitto_2

http://demotywatory.pl/970010/Widzicie-podobienstwo

Dla mnie wystarczający powód by za nimi nie przepadać (jeden z wielu).
Na pewno nie wszyscy ale większość żydów z którymi miałem kontakt, uważa innych za śmieci. Po trupach aby tylko do celu.

ocenił(a) film na 7
onitusom

Najprościej jest zajrzec do wikipedii.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Antysemityzm

Antysemityzm ma swoje początki w średniowieczu, tak jak wspomniał autor przez religie która zabraniała chrześcijanom udzielać pożyczek, równiez wyprawy krzyżowe przyczyniły się do tej nienawiści. Przez kilkaset lat utrwaliło się wiele stereotypów, niektóre są wręcz idiotyczne. Do mnie też docierały informacje od starszych ludzi że żydzi wyzyskiwali innych ale gdy spytałem ich, czy osobiście doświadczyli takiego traktowania, odpowiadali że tylko słyszeli. Podczas wojny polsko-bolszewickiej, Oddział II NDWP czyli nasz wywiad, podburzał sowieckich żołnierzy przeciwko im rzekomo żydowskim dowódcom co też nie ocieplało stosunku do nich, co prawda mieliśmy w tym swój cel który nam pomógł w ostatecznym zwycięstwie.
Takich przykładów jest pewnie na świecie znacznie więcej, dodając do tego głupotę jaka rodziła się w ludziach z powodu zazdrości a otrzymamy to co mamy dzisiaj. Nie zapominajmy że byli również biedni żydzi, a nie jeden bogaty polak był gorszy od bogatego żyda. Argument jednego z uczestników tej dyskusji, że mają wyzysk w genach jest w prost debilnie naiwny.

pablitto_2

A widzisz gdzieś w Polsce antysemityzm? Czy moze jest to pojecie celowo rozdmuchiwane przez niektórych aby mieli na czym zarabiać?

Piszesz, że przed wojną żyło w Polsce 4 miliony Żydów. A wiec wytłumacz mi teraz proszę, jak to jest, ze jeśli Polska była i jest tak antysemickim krajem, to dlaczego akurat tutaj uwiła sobie gniazdko ich największa ilosć? Czy Żydzi byli masochistami?

To tak ze stadionami - ignoranci opowiadają, ze na stadionach dochodzi do awantur i nikt normalny na nie nie chodzi a tu proszę - frekwencja na Lechu ponad 20 tys, na Wiśle podobna, na Górniku nieco niższa, na wielu innych stadionach przyzwoita.

Wracając do Żydów. Jak tu ich kochać, skoro redaktorem największej antypolskiej gazety jest Żyd? Dlaczego ten zaciekły przeciwnik patriotyzmu, "tępiciel wszelkiej nieprawości" nie domaga się sprowadzenia swojego brata - stalinowskiego sędziego?

Temat żydów w latach powojennych to zresztą temat dla nich bardzo niekorzystny. Wielu zbrodniarzy, czyli stalinowkich śledczych, sędziów to byli Żydzi. Różański, Goldberg, Humer, Morel, Wolińska - to tylko kilka nazwisk spośród całej bandyckiej grupy żydowskiej, która prześladowała Polaków - i to nie byle jakich Polaków, bo patriotów, bohaterów dopiero co zakończonej wojny. Ale pewnie tego nie wiesz, no nie? Czy w Twoim podręczniku do historii też jest to napisane?

Antysemityzm Polaków jest odpowiedzią antypolonizmu Żydów. Obrażanie Polski na forum światowym, wydawanie bezczelnych antypolskich komiksów opowiadających o 2 wojnie św, w którym to Polacy pełnią rolę katów, zawłaszczenie sobie prawa do martyrologi w latach 40-tych (vide w Auschwitz ginęli tylko oni, Polacy już nie bardzo. W Warszawie doszło do powstania dzielnych Żydów w getcie, ale do powstania Polaków już nie bardzo, itp, itd). Ogólnie często dają oni dowody antypolonizmu, który na nasze nieszczęście nie ma takiego zabarwienia jak "antysemityzm" i po prostu przechodzi bokiem.

Ok, tyle chyba wystarczy.

użytkownik usunięty
Millwall

Ale zgadzam sie z pablitto, że kościół w Polsce zawsze miał lekko antysemickie zapedy i przyczynił sie także do wykształtowania w Polakach antysemityzmu. A co do Papieża Piusa... to równie dobrze znane są zdjecia na których świecił niemieckie czołgi. I nie mówcie, że Polacy nie są antysemitami - nie wszyscy oczywiście, ale bardzo duża cześć jest uprzedzona do Żydów.

użytkownik usunięty

A najlepszym przykładem antysemityzmu jest chociażby ten temat... nie trzeba szukać daleko :)) teksty, że Żydzi mają zapedy do władzy nad światem.. ech.

1. No bo mają, choć to sformułowanie jest trochę niewłaściwe. Faktem jest to, ze wiele poważnych stanowisk na świecie zajmują Żydzi.

2. Co takiego w tym temacie jest antysemickiego? Możesz zacytować? Czy po prostu jesteś odpowiednio urobiony przez media i każda dyskusja na temat Żydów jest antysemicka?

3. Co ma wspólnego antysemityzm z uprzedzeniami? Jesteś jednym z tych, którzy wmawiają Polakom antysemityzm, którego nie odczuwają, bo tak się po prostu przyjęło. Jeśli masz jakieś dowody na antysemickość Polaków, to bardzo proszę o podanie ich.

Millwall

Pragne zauważyć że antysemityzm to właśnie uprzedzenie:)))to ma właśnie wspólnego pl.wikipedia.org/wiki/Antysemityzm

radzia

Nazywajmy rzeczy po imieniu.

Nastawienie "anty" - to wrogość

Uprzedzenie - to pewnego rodzaju niechęć.

I jakieś regułki z Wikipedii mało mnie obchodzą.

ocenił(a) film na 5
Millwall

Skoro faktem jest, że wiele istotnych stanowisk na świecie zajmują Żydzi, to podaj przykłady i dowody na ich przynależność narodowo-etniczną.

Hatus

Nie chce mi się szukać i podawać konkretnych nazwisk, ale wielu bankowców amerykańskich to Żydzi, włącznie z tymi najważniejszymi sekretarzami finansów (czy jak to tam sie zwie). Takze przewodniczącym Międzynarodowego Funduszu Walutowego (jeśli nie pomyliłem instytucji), był Żyd, Paul Wolfowitz, ten sam, który sfałszował raport nt posiadania broni chemicznej przez Irak. Raport został sfałszowany bodaj w roku 2002, dziś mamy 2010 i broni C nie znaleziono do dziś. A zbrodniarz Wolfowitz żyje sobie bezkarnie w USA. To samo można powiedzieć o Singerze, kolejnym żydowskim przestępcy, który żył sobie spokojnie będąc na szczycie władzy.

ocenił(a) film na 5
Millwall

Zastanów się nad tym, jak to jest, że w Polsce bardzo nie lubi się Romów, a jest ich tu dużo?

ocenił(a) film na 8
pablitto_2

Kościół katolicki ponosi winę za większość (calość?) zła na świecie...
Amen.

the_alex

Tak, lamusie, Kościół Katolicki ponosi odpowiedzialność za wszystko co złe, włącznie z globalnym ociepleniem i wybuchem Effjacoś tam na Islandii. Pewnie także za to, żeś debil.
A skoro już dowaliłeś Kościołowi, to zrób screena i zjeżdżaj się pochwalić na tzw "postępowe", lewackie fora zrzeszajace największych gówniarzy jakich zrodził ten kraj. Tam na pewno Cię pochwalą.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
elte18

Nie do końca rozumiem, o co ci chodzi, bo nie wyjaśniłeś dlaczego powinno się tak właśnie traktować Żydów. Coś ci zrobili osobiście? Po twoim avatarze widzę, że nic.

ocenił(a) film na 3
pablitto_2

A co to ma być ? Terror tolerancji ?!?! Jak nie lubie żydów, to jestem prymitywny. Więc niech mnie "ościweceni" tolerują w swojej mądrości. Chyba że "oświeceni" wolą robić nagonke na tych "prymitywniejszych".

pablitto_2

Czyli skoro jestem ateistką, to nie moge być neonazistką i antysemitką ponieważ Żydzi nie zabili mojego Boga?

Krolik413

Wcześniej zostało napisane, że Żydzi przejmowali handel, wyzyskiwali ludzi w przedsiębiorstwach. Faktem jest, że zdominowali zabronioną przez chrześcijaństwo lichwę. I co z tego? Czy oni przyszli zbrojną grupą i przejęli fabryki? Czy ktokolwiek zmuszał Polaków do korzystania z lichwiarskich usług? Oni zapełnili dziurę rynkową. A że to co robili, robili dobrze, to nie dziwota, że stali się tak bogaci. Wygryźli "naszych" z interesów, bo byli lepsi. A teraz za to wszystko się na Nich psy wiesza. A niektóre "prawdy" głoszone przez historyków przeciw kościołowi są naprawdę śmieszne (np. inkwizycja). Także ja do końca w tę wrogość zaszczepianą przez kościół nie wierzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones