PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32049}

Fanatyk

The Believer
7,4 114 893
oceny
7,4 10 1 114893
7,5 20
ocen krytyków
Fanatyk
powrót do forum filmu Fanatyk

Film mnie zakoczył swoją treścią, dziwne jest to że spodziewałam się fillmu o fanatyzmie, o nazizmie o antysemityzmie. Ten film porusza głównie problem tożsamości Żydów. Teza, że ich tożsamość jest budowana przez antysemityzm (holocaust) jest dosyć nieprzyjemna dla Żydów. Dotychczas filmy o Żydach, dotyczyły martyrologii narodu żydowskiego. Ale nie sądzę by ta myśl była bardzo świeża w środowisku żydowskim, myślę, że musiały wcześniej pojawić się takie poglądy. Myślenie o sobie jako o narodzie wybranym dotyczy również Polaków. Wiemy, że tak jest łatwiej wytłumaczyć cierpienia narodu, ale czy to jest prawda? Myślę, że wartością filmu jest pokazanie w sposób szczery problemu tożsamości żydowskiej. Jednak nie do końca rozumiem po co pokazywać Żyda antysemitę, czy przypadkiem nie chodziło przyciągnięcie uwagi. A wydaje mi się, że napewno rynkowym zagraniem jest polskie tłumaczenie The Believer na Fanatyk. To trochę coś innego... Trailer również trochę myli.... Cóż pogoń za sensacją....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones