PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32049}

Fanatyk

The Believer
7,4 114 899
ocen
7,4 10 1 114899
7,5 20
ocen krytyków
Fanatyk
powrót do forum filmu Fanatyk

Marcin Kamiński w swojej recenzji napisał że po obejrzeniu Fanatyka można dostrzec bezsensowność antysemityzmu, natomiast mnie podczas seansu duzo bardziej raziła bezsensowność judaizmu.
Ps. Nie jestem rasistą.

ocenił(a) film na 8
Armada

Nie wiem czy jestem antysemitą, ale raczej nie. Jednak jakieś uprzedzenie do żydów ma chyba każdy, bo zgadnijcie przez kogo mieliśmy i mamy światowy kryzys? Przez pazernych żydów z Wall Street - miałem o tym na studiach, więc bzdura to nie jest.
Mój znajomy pracował dla żyda w USA, który cały czas się na niego patrzył żeby nonstop pracował, bo w końcu za to mu płaci - żadnych przerw, żadnych posiłków na koszt jego knajpy. Spójrzcie na Izrael - państwo utworzone przez amerykańskich Żydów na rdzennej ziemi Palestyńczyków. Traktują Arabów jak gówno i bezkarnie żyją na ich skradzionej ziemi, mordują ich, zrzucają bomby na cywilów.

Oczywiście nie można uogólniać, bo by wyszło na to, że każdy Polak to złodziej i głupek.

ocenił(a) film na 8
Xsaav

bardzo delikatna sprawa z tą religią. Mnie najbardziej zastanawia dlaczego niby mówi się o Żydach jako o Narodzie Wybranym?? Rozumiem, ze w kontekście historycznym i religijnym to ok. ale to się podkreśla na każdym kroku!! taki wyznawca Judaizmu ma w paszporcie napisaną narodowość Żydowską, czy jak?? Polak będący Żydem jest Polakiem czy Żydem dla innych? a sam siebie jak traktuje?
I jeszcze jak tutaj wspomniano, ta cała sprawa ze sztucznym utworzeniem Izraela, przez 'pokojowe siły (pieprzone USA) narodowe'!!
w filmie był taki tekst właśnie o bezsensowności Izraela jako państwa Żydowskiego, bo Żyd tuła się po świecie i nadal szuka swojego miejsca...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones