PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=686419}
7,3 201 770
ocen
7,3 10 1 201770
7,8 45
ocen krytyków
Ex Machina
powrót do forum filmu Ex Machina

Nareszcie coś konkretnego w tym gatunku. Niebanalny, ciekawy, perfekcyjny technicznie, doskonale udźwiękowiony, zawierający wiele wątków do przemyśleń. Zdjęcia są przepiękne. Efekty specialne są tylko dodatkiem, nie rażą, nie rzucają się w oczy... ale sposób ich wykonania rzuca na kolana.
Jest dużo ciekawych rozmów bohaterów, jak pisałem wyżej - nie banalnych i skłaniających do przemyśleń nt. AI i innych tematów podejmowanych przez film...

Sama linia fabularna jest też poprowadzona perfekcyjnie! Do ostatnich sekund filmu nie wiemy, jak on się zakończy.

Ścieżka dźwiękowa robi niesamowitą robotę. Nie ma właściwie jakiejś przewodniej nuty, którą zapamiętałem... ale w pamięci zapisało mi się jak świetnie muzyka podkreślała dramatyczne sytuacje... Np scena z Celebem przed lustrem... itd.

No wszystko to mi się zwyczajnie składa na tak doskonały i klimatyczny film, że aż trudno mi uwierzyć, że takie cudo mógł stworzyć nieznany chyba wcześniej na szeroką skalę reżyser.
Dzięki temu filmowi, stanie się on mojm Bloomkampem z czasów premiery Dystryktu 9
(a na chwilę obecną, po obejrzeniu niedwano Charliego - nota bene także filmu o AI - to zdecydowanie Alex Garland jest dla mnie na pierwszym miejscu twórców, któych muszę teraz obserwować...)

Panie i Panowie - TEN FILM TRZEBA ZOBACZYĆ!
i najlepiej, jak pójdziecie sceptycznie nastawieni, po słabym bądź co bądź ww. Charlie'm. zupełnie jak ja.
Wtedy pozytywne nastawienie będzie jeszcze większe!:)

Aha i nie dajcie się zaspoilerować - lepiej za dużo nie oglądać i czytać rozważnie.
Film jest zaskakujący i nie sprawdziły się moje wcześniejsze obawy o to, że da się go odczytać już w połowie. Nie ma opcji :)
Ja do ostatnich chwil zastanawiałem się nad losem bohaterów...
i na koniec dostałem jeszcze to, co bardzo lubię - czyli nieograniczonę liczbę przypuszczeń nt. kontynuacji...
:)

ocenił(a) film na 9
dia8el

Chyba chodziło Ci o ,,Chappie" - literówka dwkrotna. Opinia interesujaca, ja bardzo czekam

dia8el

Zgadzam się. Nie znalazłem w tym filmie ani jednej złej sceny, co często zdarzało mi się przy innych filmach sf w ostatnich latach. Widziałem sporo filmów, które były dobre tylko do połowy, a potem sztampa. Tutaj rozkoszowałem się scenariuszem i pięknem wykonania od pierwszej do ostatniej sekundy.

dia8el

Wielkie dzieło. Przejdzie do kanonu gatunku.

dia8el

Film niestety ma dziury w scenariuszu, a końcówka to w zasadzie jedna wielka dziura.

tomcio55_2

Być może, ale to Twoja opinia:)
Ja zaliczam się do osób, które uważają, że ten film bedzie w kolekcji "best ever" dla ogromnej liczby ludzi...
To nie jest blockbuster ani w ułamku sekundy, ale za to właśnie go uwielbiam... I już planuję kolejną wyprawę do kina :)

Chyba też nie wspominałem, że aktorzy doskonale odegrali swoje role. To nie były łatwe role, bo meritum tego filmu dzieje się w umysłach... nie tylko żywych, ale i sztucznych :D Świetnie się to ogląda, a napięcie cały czas trwa.

Im więcej złych opinii przeczytacie na temat tego filmu, tym lepiej dla Was (pod warunkem, że potem i tak pójdziecie). Założę się, że większość będzie wniebowzięta, jak ja :)

dia8el

Plus bajeczne udźwiękowienie. Te odgłosy pracującego szkieletu Avy gdy się poruszała są niesamowite.

ocenił(a) film na 9
tomcio55_2

Własnie dziura, co z głownym bohaterem, jak ci z helikoptera sie nie skapneli, ze robot zabił człowieka, a pewnie także drugiego. Zostawili na wyspie faceta, a wzieli facetke, a co im tam..

dia8el

UPS - pisałem w pośpiechu :) Chodziło mi oczywiście o CHAPPIE'go :)

użytkownik usunięty
dia8el

Zadziwiająco duża liczba podobieństw do "The Machine" z 2013 roku, polecam obejrzeć.

Widziałem już dadwno ten film i mi się nie podobał...

ocenił(a) film na 3
dia8el

EX-ATRAPA.
Nowa, jeszcze doskonalsza seks-lala, nic więcej.
Żadnych dywagacji na temat sztucznej inteligencji, żadnego zastanowienia nad możliwym człowieczeństwem maszyn. To nie "A.I", "Ja, Robot", "Człowiek przyszłości", czy "Łowca androidów". Tu architekt wynalazca to nie Bóg/stwórca/demiurg. To niewyżyte erotycznie zwierzę, i swemu ludzkiemu królikowi doświadczalnemu również dozuje erotyczne doznania, jak w seks-kabinie, a maszyna zimna jak Szwecja, nic nie daje. Jakby tego było mało, gdy przywdziewa ludzką skórę jej piersi się kurczą.
O nędzy imitacji!
Taki temat aż prosił się o pójście krok dalej. O seks z maszyną.
O wy tchórze co nawet seksu z maszyną nie pokażecie. Pruderzy, kołtuni, dziewice!

ocenił(a) film na 3
dia8el

https://www.youtube.com/watch?v=8Noum7llJDY

AutorAutor

Tak, RoboCop absolutnie niedościgniony...

Jednak pozostanę przy zdaniu, że ExMachina to także doskonały film...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones