PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5462}
7,0 266
ocen
7,0 10 1 266
Ethan Frome
powrót do forum filmu Ethan Frome

Miażdżący obraz...

ocenił(a) film na 9

To jest kino, które preferuję i które kocham. Kino dla wybranych, niekochane i
niedocenione przez jednostki. Nie dla mas, może zarazem niedoskonałe, ale
poruszające i powalające swoim realizmem.

Jest to jeden z tych filmow, ktorych przekaz wykracza daleko poza jednorazowa, prostą
interpretacje. I wreszcie jest to obraz, ktorego pojecie potrzebuje wiecej niz doczekania
zakonczenia.

Niesamowicie mocny. Mnostwo mysli, w czasie seansu przychodzilo mi do glowy. Wrecz,
niczym dobra ksiazka. I pomimo tego, ze teoretycznie nic sie nie dzialo, ani na chwile nie
moglem oderwac wzroku i przewinac chocby o kilka sekund.

Zdeycdowanie nie jest to kino dla tłumów.

Dokladnie taki rodzaj, refleksyjnego, wielkiego w swoim przekaznie, filmu - preferuje!

Szczerze polecam dla co bardziej ambitnych kinomanow!

ocenił(a) film na 8
efc_2

Zgadzam się w pełni z Twoją opinią, szkoda, że ten film dosyć szybko uległ zapomnieniu, i bardzo trudno go znaleźć. Mnie się to udało i jestem usatysfakcjonowany z seansu, bo o filmie wiedziałem już od parunastu lat. Obok "Więzów miłości" (oryg. Jude) jest to drugi film, który zrobił na mnie bardzo duże wrażenie, dzięki kreacjom Neesona i Arquette. Te dwa filmy są do siebie pod pewnymi względami bardzo podobne, a konsekwencje wyboru głównych bohaterów w obu przypadkach tragiczne, co jednak czyni te historie tak poruszającymi a zarazem realnymi.

ocenił(a) film na 10
heatcliff_filmaniak

" Jude" to film który zrujnował mi psychę. Przejmujący i wstrząsający film, tak dobry jak "Ethan Frome".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones