PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317430}

Espectro

Al final del espectro
4,7 908
ocen
4,7 10 1 908
Espectro
powrót do forum filmu Espectro

Jest dobry !!

ocenił(a) film na 7

Dlaczego uważam że świetny? Bo jak na horror przystało ten film ma KLIMAT, a nie to co niektóre amerykańskie "Shity" typu Hills have eyes czy Wrong Turn, gdzie mutanty zabijają i leje się krew.

W Espectro trzeba czekać do końca filmu, żeby zobaczyć co się wydarzy a w wielu horrorach po 10 minutach wiadomo jaka będzie końcówka itp.

Dowód?

SPOILER !!



Kto z was domyślał się że w tym domu nie straszy, a to co było widać w kamerach to tylko wyobrażnia tej dziewczyny??

ocenił(a) film na 6
lain_coubert

A wlasnie dowodem na to, ze jednak w tym domu straszy byla koncowka gdzie w kamerze mozemy dostrzec szybko rozmazujaca sie sylwetke kobiety co oznaczalo, ze w tym domu byl jednak duch, w ktorego pod koniec Vega zwatpila.

ocenił(a) film na 7
wine_bae

Spoiler!

nie pamietam juz tak dokladnie tego filmu, ale z tego co mi sie przypomina to te sceny jak np pokazane w kamerze jak Vega siedzi i jakas "zjawa" ("duch"....) wchodzi jej na łóżko, to była ukazana przyszłość. Ja tak to odebrałem, że tam nic nie straszyło :)

lain_coubert

No nie tyle wyobraźnia, co przepowiedzenie przyszłości - obrazy z przyszłości.
No, ale tak poza tym to mnie to nie urzekło, a bardzo znudziło. Klimat jest, ale typowo azjatycki - w sensie brudne kolory i mokre zjawy z długimi włosami. Dla osób lubiących klimat "Ringu" to na pewno będzie bardzo dobry film. Ja jednak jestem z tych lubiących "The Ring".

lain_coubert

Niewątpliwa zaleta filmu jest jego klimat. Stopniowe budowanie napiecia, narastajaca paranoja glownej bohaterki, jej wyobcowanie i poczucie zagrożenia stanowia atuty tego obrazu. Jednakze zabraklo mi tutaj wiekszej wyobrazni, pomyslowosci. Przeszkadza mi nachalnosc odniesien do azjatyckich horrorow. ogladanie po raz koloejnu motywu czarnych wlosow wypelzajacych z wanny pelnej wody zwyczajnie nudzi. Odnosze wrazenie, jakby rezyser probowal zadowolic odbiorcow o roznych gustach. W efekcie film tylko stracil na tym.
Podobaly mi sie nawiazania do Lokatora Polanskiego (paranoiczny strach przed sasiadami- choc tutaj akurat w jednym przypadku uzasadniony) i Psychosis ( motyw intuicji, przewidywanie przyszlych wydarzen przy blednym odczytywaniu ich jako przeszle).
Film nie taki zly, jak go maluja :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones