PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=883}
7,6 90 010
ocen
7,6 10 1 90010
7,0 22
oceny krytyków
Erin Brockovich
powrót do forum filmu Erin Brockovich

Jak dla mnie genialny film, do niczego nie mogę się w nim przyczepić, wszystko mi się podobało. I historia, i gra aktorska (Julia Roberts niesamowita). Sama Erin i jej historia są bardzo motywujące, podziwiam takich ludzi za walkę, siłę i chęć działania - mimo wielu przeciwnościom losu nie poddała się, a wręcz odniosła życiowy sukces, którego niejedna osoba jej teraz zazdrości. Rewelacyjny film - 10/10.

Melissa86

Podpisuję się pod Twoją opinią rękami nogami i głową :D Film tak, jak napisałaś jest genialny, nic dodać, nic ująć :))) pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 10
rosaria

;)
Również pozdrawiam. :)

ocenił(a) film na 9
Melissa86

Dlaczego ogladnawszy w zyciu kilka tysiecy filmow wracam co kilka miesiecy do Erin? Ciekawe?
To nie jest film genialny. To szczyt, jak mozna prosta historia zahipnotyzowac kogos, kto nie chodzi do kina i nie ma telewizora.
W tym filmie wszystko jest proste i genialne. O muzyce nie wspomne. To samo mam z Straight Story.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Melissa86

Naprawdę sympatyczny film z ciekawie zarysowaną postacią. Nieco śmieszna jest wiara w to, że osoba bez wykształcenia może posiadać aż taką inteligencję i kreatywność, by móc dokonać takich rzeczy, ale Amerykanie nie takie rzeczy potrafią :). Poza tym humor i uroda Erin sprawia, że człowiek cały czas trzyma za nią kciuki :)

ocenił(a) film na 10
i_co_teraz

To fakt z tym trzymaniem kciuków. :) Też jej mocno kibicowałam. :)

ocenił(a) film na 7
i_co_teraz

Śmieszne jest twierdzenie, że kreatywność i inteligencja to cechy zależne od wykształcenia. Nierzadko ludziedzie z wyższym wykształceniem ich nie posiadają. Jest wielu ludzi, którzy realizują swoje cele i spełniają się, nie potrzebując do tego wykształcenie. Z Amerykańskim snem kojarzy mi się bardziej wizja, w której ludzie biorą udział w wiscigu szczurów na wybitne uczelnie a po ich skończeniu osiągają pełnię szczęścia.

ocenił(a) film na 7
Melissa86

Dowód na to, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Jest to opowieść o tym jak bezrobotna, samotna matka dzięki swojej determinacji nie tylko znajduje upragnioną pracę, ale przede wszystkim o tym, iż każdy z nas może odmienić życie innych osób.

użytkownik usunięty
Melissa86

Zobacz sobie najpierw film "Tańcząc w ciemnościach i rolę Bjork, nawet nie nominowanej do Oscara w tym samym roku co Roberts i za jej przeciętną Erin, to przejdzie ci ochota na spuszczanie się nad, jak to napisałaś "geniuszem" Robertsowej.

ocenił(a) film na 6
Melissa86

Julia wygląda w tym filmie jak tania dziwka.

ocenił(a) film na 9
felicytas

W końcu prawdziwa z niej pretty woman ;)

ocenił(a) film na 9
Melissa86

@spoiler
Ten scenariusz napisało życie... i bardzo dobrze? bo w końcówce filmu gdy George zabierał dzieciaki po śniadanie, a Erin została w domu jeszcze chwilę z synem... zbierali się tak powoli do tego samochodu, że wiele w tej scenie wskazywało na to że w aucie jest bomba i wylecą w powietrze :x Przeżyłem chwilę grozy :)

ocenił(a) film na 10
Melissa86

Dla mnie rola Juli to przedłużenie " Pretty women" . Co do oscara, to winna dostać Ellen Burstyn

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones