PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856764}

Elvis

7,0 60 130
ocen
7,0 10 1 60130
6,7 53
oceny krytyków
Elvis
powrót do forum filmu Elvis

Podczas mojego seansu wydarzyła się rzecz rodem z filmu "Podziemny Krąg".
W krakowskim cinema city kinooperator bądź jakiś chuligan z obsługi kina pod film "Elvis" podłożył bandycki rap .
W scenie kiedy postać jedzie samochodem zamiast jego pięknych rock'n'rollowych trellów, na które przyszedłem usłyszałem agresywne wybryki z getta.
Czy ktoś z was też był na tym seansie i tego doświadczył?
Zamierzam to zareklamować do obsługi kina i szukam ludzi z tego seansu aby zareklamować to petycją.
Pozdrawiam

MiroslawBrzezik

A w którym dokładnie kinie?

ocenił(a) film na 5
KrolTerrorystow

Cinema city Bonarka. Chodzi o scenę, kiedy Elvis wsiada w auto i jedzie do kolegi Murzyna.

ocenił(a) film na 8
MiroslawBrzezik

W Multikinie w Katowicach to samo. Nie wiem co to mialo byc...

ocenił(a) film na 8
MiroslawBrzezik

Nic nie wskorasz bo to był celowy zabieg reżysera który stwierdził że Elvis wychował się w śród czarnoskórych to puścimy czarna muzykę. Wiem ze to chore ale reżyser nie raz miał durne pomysły w innych filmach.

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

thank you captain obvious

MiroslawBrzezik

Tak jest w filmie. To nie kwestia kina.

ocenił(a) film na 5
MiaWallace_1

Wydaje mi się, że to błąd dystrybutora, pisze w tej sprawie list

ocenił(a) film na 10
MiroslawBrzezik

To taki cyniczny żart tak? Czy Ty tak na serio? W Szczytnie też był rap LOL!

ocenił(a) film na 5
lupus198116

Nie wiem czy ten "rapowy" żart był cyniczny, ale tak, na serio się wydarzył i na SERIO ktoś puścił gansgterską muzykę podczas filmu o Elvisie.

MiroslawBrzezik

nie wiem co tam za kawalek lecial, ale dziadek wez juz skoncz z tym szufladkowaniem rapu wdg schematu z radia maryja bo mam ubaw

ocenił(a) film na 5
master_of_vinyl_donuts

Oh, aleś ty elokwentny, ojojoj, pochwal się głupotą w internecie, pochwal.

ocenił(a) film na 6
master_of_vinyl_donuts

Rap trzeba szufladkować, to jest parodia muzyki, a tym bardziej w takim filmie

ocenił(a) film na 9
MiroslawBrzezik

Patrz pan, u mnie było to samo. Taki kontrowersyjny zabieg artystyczny. Skoro został zauważony, to chyba cel został osiągnięty.

ocenił(a) film na 5
szkockakrata

Artystyczny? Psucie czyjegoś filmu z artyzmem nic wspólnego nie ma.

MiroslawBrzezik

Panie Mirosławie, film wyszedł tak a nie inaczej i nie mamy na to wpływu. Ten reżyser już tak ma, że lubi wplatać nowszą muzykę w filmy, które ukazują starszą epokę. Doskonałym przykładem tego zabiegu jest film "Wielki Gatsby". Cóż, jednym się taka wizja podoba a innym nie. Sam reżyser zaznaczył, że chce w film o Presley'u wpleść trochę nowszy rytm aby przyciągnąć młodą widownię, która nie zna Elvisa i być może dzięki temu filmowi zagłębi się w jego twórczość.
Sam na początku byłem sceptyczny a wręcz wkurzony i uważałem że to swego rodzaju profanacja. Jednakże jakby się nad tym zastanowić, to nie jest to głupi zabieg. Elvis uwielbiał praktycznie każdy gatunek muzyki, więc może i rap by mu się spodobał.
Osobiście, jako wielki fan Elvisa uważam, że jeśli ten "bandycki rap" i "agresywne wybryki z getta", sprawią że na świecie pojawi się nowy fan Elvisa, to ja nie mam nic przeciwko.
Panie Mirosławie, to tylko film. Rozrywka. Nie bieżmy wszystkiego tak na poważnie. A jeśli chce Pan filmu bez Rapu to polecam biografie Elvisa z 1979 z Kurtem Russellem (łatwo można ją znaleźć w Internecie).
Całkiem niezłe widowisko.
Pozdrawiam, Marcin

ocenił(a) film na 5
Cadillac1959

Panie Marcinie, dziękuję za wyczerpującą wypowiedź.
Jestem w lekkim szoku, ale sprawdziłem "filmografię" tego reżysera i prawdopodobnie ma Pan rację .
Nie wiem czemu montażysta nie rabnal mu w głowę gdy ten zasugerował podłożenie takiej, a nie innej "piosenki", ale najwidoczniej chcieli sprzedać młodzieży.
Smutne, bo to jest taki Elvis bez Elvisa.
Pozdrawiam!

MiroslawBrzezik

Wydaje mi się, jeśli mnie pamięć nie myli, że w poprzednim filmie Luhrmana, Wielkim Gatsby, też była współczesna muzyka, tj piosenki. A akcja toczy się w latach 20. Mam trochę zgrzyty. Wiadomo, że jakaś muzyka musi być, skomponowana, ale niekoniecznie nowoczesne śpiewy czy rapy.

ocenił(a) film na 5
maxplastic

Haha, bardzo podoba mi się Pana określenie "rapsy" :)
Pasuje, zwłaszcza do tego pseudoutworu z tego filmu i pozwolę sobie przywłaszczyć je do swojego słownika.

MiroslawBrzezik

Z getta byl tez blues, takze radze lepiej dobierac argumenty

ocenił(a) film na 8
MiroslawBrzezik

Myślę, że w ramach przeprosin powinien pan dostać od kina dożywotni kupon na darmowy popcorn. Może pan go nie tylko chrupać, ale w tak nieprzejemnych sytuacjach wetknąć sobie do uszu, oszczędzając sobie przykrości.

ocenił(a) film na 5
piotrowy

U mnie wystarczy na szczęście lekko zakręcić aparat słuchowy, ale dziękuję za troskę ;)

ocenił(a) film na 8
MiroslawBrzezik

Jakie to jest przepięknie ironiczne - narzekanie na 'bandycki rap' i 'agresywne wybryki z getta' w filmie o człowieku, który taką buntowniczą muzyką się inspirował. Ówczesny odbiór rythm n' bluesa był łudząco podobny do twojego zrzędzenia na hip hop.
Osobiście bardzo mi się spodobał ten zabieg i odebrałem go jako łączący pokolenia.

ocenił(a) film na 6
Kicag

Muzyka XXI wieku to parodia. Jak reżyser chce łączyć pokolenia to niech nie niszczy ścieżki dźwiękowej takim syfem.

ocenił(a) film na 9
MiroslawBrzezik

Dobra, trolku, wypad, a nie znów nabierasz ludzi.

ocenił(a) film na 5
Arthur_Flowerkis

Trolem to jestes ty wyzywaczu - a nawet gnomem!!

ocenił(a) film na 10
MiroslawBrzezik

Dzień dobry Panie Mirosławie. Reżyser powiedział, że to od Elvisa wzięły początek inne gatunki muzyki (w tym rap) więc taką nam zapodał. Zaś Paul McCartney rzekł tak: "był Elvis, a przed nim nic" :)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
MiroslawBrzezik

Myślałam, że źle słyszę, ale okazuje się, że jest nas więcej! U mnie też był rap! Ten chuligan ma ogólnopolski zasięg :). Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
MiroslawBrzezik

Ahahahahaa mistrz propsy ziom XD

ocenił(a) film na 7
MiroslawBrzezik

na szczęście tylko taki wybryk w cinema city , pod multikinem to zabijają...

ocenił(a) film na 7
MiroslawBrzezik

Melduję ,że to samo zaszło w kinie w Lublinie.

ocenił(a) film na 8
MiroslawBrzezik

Hip-hop to piękna muzyka, to stary i zasłużony gatunek, tak samo buntowniczy jak blues trochę wcześniej. Cieszę się, że reżyser umieścił go w filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones