PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856764}

Elvis

7,0 60 136
ocen
7,0 10 1 60136
6,7 53
oceny krytyków
Elvis
powrót do forum filmu Elvis

Najlepszy film biograficzny jaki widziałem. Austin Butler przygotowywał się do roli Elvisa ponad dwa lata. Zdecydowanie nie zmarnował tego czasu. Urodził się po to aby go zagrać! :-) A tak w niego nie wierzyłem po początkowych zwiastunach, gdzie bliżej mu było do Travolty z "Grease". Jakże się myliłem... Choć film w połowie zaczął przynudzać, to końcówka totalnie rozwaliła i lały się łzy. Piękny hołd dla Elvisa i dla jego fanów. Choć jestem jego fanem od dziesiątego roku życia, to nigdy tak do końca nie rozumiałem jego tragedii. Dziś po ponad piętnastu latach od poznania jego twórczości inaczej spoglądam na tę historię. Polecam ten film jak najbardziej. Myślę, że o wiele lepszy niż bardzo dobry "Rocketman" i rewelacyjne "Bohemian Rhapsody".

Kurzi32

Lepszy o Elvisie jest "Elvis" z 2005 roku a podobno najlepszy ten z Kurtem Russellem.

JohnTheBrave

Zarówno Priscilla jak i Lisa stwierdziły na swoich portalach społecznościowych, że ten film najbardziej jest wierny prawdziwej historii i idealnie pokazał Elvisa. To jak ten tytuł przyjął się w Cannes też wiele mówi o odbiorze. Trzymam się ich opinni, aczkolwiek zapoznam się z innymi biograficznymi pomysłami na przedstawienie tej ikony. :-) Póki co kilka godzin po seansie, nadal nie mogę dojść do siebie. :D

ocenił(a) film na 8
Kurzi32

Ładnie napisane. Niesamowite jak Butlerowi udało się oddać pasję i charyzmę, jaką niewątpliwie miał na scenie Elvis i jakim był granatem dla konserwatywnego społeczeństwa.

ocenił(a) film na 9
Kurzi32

Ależ to jest szczęście, że udało się znaleźć aktora tak podobnego do Elvisa, który dodatkowo ma talent. Ja oglądając film nie miałam poczucia, że to oszustwo, to było dobre i mam nadzieję, że zgarnie masę nagród on i film.

lila_2603

podobny jak podobny sprawa dyskusyjna..ale nauczyl sie miki usmiechu expresji muzycznej jako malo kto - i to mnie przekonalo do dobrego wyboru aktora. ma potencjal na film poszedlem jako sceptyczny wieloletni fan E.P. ..wyszedlem z kina i wiem ze sie mylilem ..nie podobalo mi sie jednak gloryfikowanie czarnoskorych i rap - po jaka cholere wspolczesna muzyka ?

ocenił(a) film na 5
Kurzi32

Chyba oglądaliśmy inny film. To nie biografia Elvisa- bo jego życie i twórczość to tło do relacji muzyk-manager! Po obejrzeniu tego filmu nie zainteresowałabym się ani Elvisem ani jego muzyką.

MoSzan

Miałem takie samo uczucie i to mimo że Butler wręcz oderwał głos, jak i ruchy Elvisa wręcz jeden do jednego. Natomiast film mocno traci na tym, że skupia się bardziej na relacji z jego menadżerem niż chociażby na wątkach kulturowych te tylko były jedyne lekko liźnięte, a przecież to też ugruntowało kim, stał się Elvis i jaką muzykę wykonywał. Moja ocena punktowa wiec jest taka sama jak twoja szkoda, bo nie da się ukryć, miałem większe oczekiwania, chociaż już po pierwszych zapowiedziach one zmalały a film niestety utrzymał moje obawy .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones