PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=780791}

Dziwak 2

Creep 2
6,0 8 560
ocen
6,0 10 1 8560
6,5 10
ocen krytyków
Dziwak 2
powrót do forum filmu Dziwak 2

Osoby, które wcześniej obejrzały pierwotnego Creepa, mogą swobodnie podejść do tego filmu - jest równie dobry, co poprzednik.
Stary schemat dziwnych zachowań pozostał bez zmian, lecz przedstawione są w zupełnie innej odsłonie.
Skupia się bardziej na nieco odmiennych walorach, aniżeli na ukazaniu psychologiczno-thillerowskiej pogodni za ofiarą.
Spoilerów w tym poście brak. Jedynie jest generalizowanie głównych elementów fabularnych, bez zdradzania szczegółów.

Tytułowy osobnik jest precyzyjniej naświetlony. Dowiadujemy się trochę więcej o jego przeszłości oraz motywacjach. Dogłębniej został sportretowany profil Dziwaka, poznając jego obcą stronę emocjonalną.
Z drugiej strony zaś mamy kobiecą postać sprawozdawcy. Jest nieco skrojona pod progender, przez co ochoczo ukazuje swoje wyemancypowanie oraz "unaturalnianą" stronę kobiecości.
Kooperacja miedzy bohaterami satysfakcjonuje, tworząc trzon głównej opowieści.
Wizualnie prezentuje się jak typowy found footage. Historia jest przedstawiona z ręki kamerzystki, tak jak to było poprzednio.
(Nie)zaskakująco, obrazowi brakuje elementów dreszczowca, opierając skrypt głownie o przerysowane dziwactwa.

Finalnie - Creep 2 jest kolejnym, satysfakcjonującym rozdziałem dziwacznego uniwersum.
Film bardziej się skupia się na oddaniu obrazu relacji dwojga, zbliżonych do siebie ludzi niż na lurkowaniu ofiary w amatorsko nagranej, filmowej konwencji powieści z dreszczykiem.
Najważniejsze jest to, że maska wilka pozostała na swoim miejscu.

rasza9

Warto wspomnieć, że tak jak i w przypadku pierwszej części, jest to swoisty komentarz względem ludzkiej naiwności. Że desperacja, niezależnie w jakiej formie to .....(tu sobie proszę wstawić odpowiednie określenie ;D) i zawsze sprowadza na manowce. Że jeżeli zignorujesz zapalające się kolejno czerwone lampki, to prędzej czy później oberwiesz. Zastanawiające jest ilu z nas dałoby się nabrać Dziwakowi; ilu z nas nie zdaje sobie sprawy jak bardzo bywamy podatni na wpływ innych. Bezbronni. Szczególnie kiedy nam zależy.

Po za tym świetnie dobrana muza. Xiu Xiu z Botanica de Los Angeles wgniata w fotel.

ocenił(a) film na 7
rasza9

"Dowiadujemy się trochę więcej o jego przeszłości oraz motywacjach."

Wątpię, że cokolwiek z tego, co Creep mówi możemy uznać za prawdę :D Równie dobrze mógł wymyślić tą opowieść na poczekaniu, sprawdzajac czy dziewczyna będzie na tyle naiwna zeby dac mu całusa na którego ochotę akurat miał :D

ocenił(a) film na 5
Fass_

O toto tato :)

Dokładnie o tym samym pomyślałem, jak dla mnie był świetnym manipulatorem i to byłoby na tyle, co można o nim powiedzieć, podobnie jak przedmówca raczej wątpię w to, że dowiedzieliśmy się o nim trochę więcej :) Generalnie nawet nie wiadomo jak ma na prawdę na imię ;p W poprzedniej części był Josef'em a w tej przedstawia się jako Aaron, czyli jego ... :)

ocenił(a) film na 8
rasza9

Jak dla mnie to chyba pierwszy przypadek w którym część druga jest lepsza od części pierwszej

ocenił(a) film na 7
pjacek26

Dokładnie!

ocenił(a) film na 8
rasza9

nie jest równie dobry, jest dużo lepszy, przede wszystkim nie znamy zakończenia, pomimo że głównego bohatera znamy z poprzedniej części, paradoksalnie nie wiemy czego możemy się po nim spodziewać, mam wrażenie, że film mógłby trwać dosłownie 24 godziny i wówczas możnaby go uznać za prawdziwe arcydzieło, niestety trwa nieco ponad godzinę, co jest chyba jego największą wadą, oprócz wspomnianego zakończenia, które niestety rozczarowuje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones