PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=160114}

Dzieci wśród piratów

Dōbutsu Takarajima
6,9 32
oceny
6,9 10 1 32

Dzieci wśród piratów
powrót do forum filmu Dzieci wśród piratów

Wspaniały!

ocenił(a) film na 8

To chyba pierwsze anime, jakie obejrzałem. Zachwycił mnie sposób rysowania, jakże inny od
zarówno amerykańskich jak i radzieckich filmów rysunkowych. Do dziś pamiętam niektóre
sceny i dialogi. I uważam, że Polacy zawsze świetnie robili dubbing do animacji.
Czy ktoś wie, może autorzy strony (prośba), gdzie można zdobyć ten film?

ocenił(a) film na 8
geralt_z

To zdecydowanie pierwszy film anime który obejżałem, to było 30 lat temu miałem wtedy z 7 może 8 lat. Byliśmy wtedy w kinie z całą klasą. Do dziś pamiętam niektóre sceny, jak tę na statku albo dzieci wędrujące po kraterze wulkanu..

ocenił(a) film na 8
Virus Arkadiusz

Jedno mnie tylko zastanawiało. Wszystkie postacie są zwierzętami. Co wśród nich robi dwójka dzieci? :)

Kilka kat temu widziałem fragment filmu w telewizorze na hali dworcowej. Szedł chyba z kasety, bo nie było znaczka stacji. Niestety nie mogłem się dowiedzieć, kilka minut później miałem pociąg, Bez polskiego dubbingu trochę tracił (lektor), ale i tak poczułem się znów dzieckiem :D

ocenił(a) film na 8
geralt_z

MAM!!!!!!! Jupiiiii!!!!

ocenił(a) film na 9
geralt_z

Skąd???? :) Mam tylko wersję ang. :(

ocenił(a) film na 8
umesh

Moja wersja jest z chomika i też niestety angielska, szukam teraz napisów.

ocenił(a) film na 7
geralt_z

A ja widziałem polską wersję dziś na Pulsie. Nawet dobrze zrobiona, tylko to imię 'Kasia' za bardzo nie pasowało.

ocenił(a) film na 8
Kung_Fu_Master

Cholercia, nie wiedziałem... Wersja była z napisami czy z lektorem? A może dubbing?

ocenił(a) film na 7
geralt_z

Dubbing, nawet postarali się i piosenki zdubbingowali, całkiem udanie. Zdziwiłem się wielce, bo ten film ma tak mało głosów, nie sądziłem, że istnieje taka wersja.

ocenił(a) film na 8
Kung_Fu_Master

Nie wiesz, puls robi powtórki? Jeśli to była wersja z dubbingiem z lat '70, to się chyba pochlastam.

ocenił(a) film na 7
geralt_z

To mogła być ta wersja, choć nie wiem, bo jej nie znam... Oni robią często powtórki, niektóre filmy puszczają raz na miesiąc (kiedyś takie o psach, to chyba co dwa tygodnie leciały naprzemiennie dwie części) a sądzę, że jakbyś im napisał maila, to by Ci powtórzyli w najbliższych dwóch miesiącach. Warto spróbować.

ocenił(a) film na 8
Kung_Fu_Master

No to muszę poszukać kogoś, kto ma możliwość zgrania filmu z telewizji. Mam wprawdzie wersję oryginalną z napisami, która mi się też bardzo podoba, ale jeśli to będzie ten stary dubbing, to będzie super!

ocenił(a) film na 7
geralt_z

Dziś zdobyłem na Exsite pl.Szukałem od lat.Nie jest to stary dubbing niestety,ale udany.Film traci po latach z deka ale i tak go bardzo lubię.Wspaniale uchwycony jest ruch i dowcip w rysunkach.Żeby tak jeszcze japońską anime "Małą syrenę" ktoś z dubbingiem pl wypuścił;pewnie nie tamtą już z lat 70tych,znów z przerobionymi imionami....Kota w butach skopali nowym dubbingiem całkiem,wycinając początek przy okazji.Może z syrenką się kiedyś uda;najpiękniejszą i najsmutniejszą bajką Andersena.Disney się może schować przy niej.Polecam wszystkim miłośnikom tematu!

ocenił(a) film na 8
kbvision

Tu nie szukałem, trzeba zajrzeć. Ja z kolei znalazłem na cho.miku, ale po obejrzeniu paru minut zrezygnowałem ze ściągnięcia. IMO dubbing jest po prostu tragiczny. To już wolę oryginal z napisami. "Kota w butach" mam też w oryginale, gdzie znajdę tę dubbingowaną wersję? I dzięki za info o "Małej syrenie". Nie znam, więc warto sie zainteresować.

ocenił(a) film na 7
geralt_z

Kot w butach jak i dwie jego pozostałe części W 80 dni i Na dzikim zachodzie;były w TV-Polsat.Niestety tylko kota oglądałem,ale dubbing był tak straszny że mnie zęby rozbolały.Piosenki coś makabrycznego.Zepsuli taką piękną i mroczną bajkę.Wycieli też początek,jak ścigają kota na cmentarzu;że to niby za ciężkie dla dzieci?! Sprawdż na cho.miku.Małą syrenę oceniłem na 10,to arcydzieło początkowej mangi.Dubbing polski był piękny.Jako dziecko chodziłem na to chyba z 8 razy do kina.Nie rozumiem dlaczego nie wydaje się tego na DVD u Nas a lecą jakieś podróby H-Barbera!?

ocenił(a) film na 8
kbvision

Niestety, zalew głupawej amerykańskiej szmiry spod znaku H-B zrobił swoje. Niektóre produkcje Disney'a dają się odlądać, ale jak dla mnie są stanowczo przesłodzone.
Współczesny polski dubbing to w wiekszości masakra (oprócz animacji) robiony vyle jak i niewiele różniący się od lektora. A kiedyś mieliśmy wspaniałą "polską szkołę dubbingu"... ech.
Dzieki za info o Małej syrenie - poszukam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones