PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31650}

Dzień Puszczyka

Il Giorno della civetta
7,1 292
oceny
7,1 10 1 292
Dzień Puszczyka
powrót do forum filmu Dzień Puszczyka

Obejrzałem ten film, ale mimo moich usilnych chęci nie potrafiłem wywnioskować kto i dlaczego zabił męża Rosy.
Jednakże film bardzo ciekawy, trzymał w napięciu do końca, ale odpowiedzi na nasuwające się podczas oglądania pytań nie otrzymałem na koniec.
Kto i dlaczego zabił męża Rosy?
Czemu odnalezione na końcu zwłoki należały do kogoś innego?

Bez wątpienia dobre kino ukazujące kto naprawdę rządzi Sycylią, świetne role Franco Nero, a zwłaszcza Claudii Cardinale, która w filmie tym jest absolutnie najpiękniejszą istotą stąpającą po ziemi.

Proszę jednak o wytłumaczenie mi zakończenia i odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Oczywiście wiem, iż mąż Rosy zginął z polecenia Don Mariano, oraz że porucznik grany przez Franca Nero mimo szczerych chęci był bezsilny wobec tej istnej niesprawiedliwości, która morderców wypuszcza z więzienia a niewinnych krzywdzi i dlatego zrezygnował/poprosił o przeniesienie go gdzie indziej, jednak gdyby ktoś mógłby trochę bardziej rozjaśnić mi sytuację końcową byłbym więcej niż wdzięczny.

Z góry dziękuję!

bardotek69

Sam sobie na pytanie odpowiedziałeś:) Kto konkretnie za spust pociągnął nie jest specjalnie istotne, któryś z jego ludzi. Zakończenie robi wrażenie.

ocenił(a) film na 8
bardotek69

1. Mąż Rosy zginał dlatego, że widział za dużo. Został zwabiony na umówione miejsce (pod pozorem pracy) i już więcej nie pokazał się żywy.
2. Odnalezione zwłoki należały do kapusia, który pracował na obie strony. Miał zatkane usta, więc to jawny znak, że był "gadułą"
3. Scena końcowa jasno dowodzi, że na Sycylii mafia jest ponad prawem. Proces stał się zapewne fikcją, a wszyscy winni wyszli na wolność (bo oczywiście byli dobrymi ludźmi). Nowy dowódca Karabinierów to płotka, do urobienia. Mimo sukcesu Don Mariano, jako jeden z niewielu potrafił docenić Kapitana-przeciwnika, widząc w nim "człowieka".

Na koniec wypada mi się zgodzić, że Claudia Cardinale jest w tym filmie bardzo zjawiskowa :)) Na pewno świetnie pasuje do granej postaci!

srick.pl

Dzięki za wytłumaczenie, ale juz nie pamietam zbytnio filmu.
Musze sobie chyba przypomnieć, chociażby dla piękniej C.C.;)

ocenił(a) film na 8
srick.pl

Tak naprawdę wcale nie wiemy, czy mąż Rosy został zamordowany. Być może tylko ukrywa się na polecenie mafii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones