PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564967}

Dzień Niepodległości: Odrodzenie

Independence Day: Resurgence
5,1 55 685
ocen
5,1 10 1 55685
4,1 9
ocen krytyków
Dzień Niepodległości: Odrodzenie
powrót do forum filmu Dzień Niepodległości: Odrodzenie

W nowej części kosmitom udaje się w końcu zainstalować program antywirusowy i wracają zniszczyć ziemię.

jasnogorski

Pewnie Nortona albo Kasperskiego.

ocenił(a) film na 7
Skaffim

MKS_VIR z dyskietki...

ocenił(a) film na 2
q2t.tm

Śmiejecie się , a nie wiecie dlaczego wirus komputerowy zadziałał na technologie obcych.
Prawda jest taka ,że cały znany nam system komputerowy został oparty na sprzęcie znalezionym na statku obcego w strefie 51 (tym statku z lat 50tych ) czyli nasze komputery działały na takiej samej zasadzie jak obcych.
Wycięto to wytłumaczenie i nie pokazano w filmie.
I teraz wszystko nabiera sensu. Bang !

japiotrekk

Lol...

japiotrekk

W zasadzie to pokazano. Powiedziano. Przynajmniej ja tak to zapamiętałem...

Czarnogwardzista

Może oglądałeś wtedy wersję rozszeżoną

ocenił(a) film na 8
mistrz_sheldon

Dokładnie. Wszystko jest powiedziane w wersji reżyserskiej. I też najlepiej ogladać z napisami (jak każdy inny film).
Taki Jasnogorski obejrzy sobie zapewne na Polsacie okrojony film z lektorem pomijajacym 25% dialogów a resztę po prostu upraszczającym, a później wypowiada się jak prawdziwy "znaffca".

japiotrekk

avast free Qrwa

ocenił(a) film na 7
japiotrekk

Mi się wydawało że skoro ich sprzęt mógł zgrać się z satelitą ludzi, to choć częściowo musiał działać na takiej samej zasadzie jak nasza technologia. Stąd możliwość wprowadzenia wirusa :)

japiotrekk

wiesz co. Twoj mozg zostal opracowany na bazie tej samej komsicznej techynologii ale pomylili mozg aliena z jego odbytem i takie masz tego konsekwencje.

ocenił(a) film na 4
Skaffim

Edwarda Nortona? ;)

Skaffim

Prawda jest taka że oni w pierwszej części nie zainstalowali tam wirusa tylko po prostu zainstalowali im Windowsa Millenium. Nie ma o tym mowy w filmie bo bali się pozwów.

d4rek

Windowsa Me w 96 roku? interesujace ;p

amsztel

Bo to wczesna beta była. Dla samobójców.

Vespa_

Znana pod nazwa Win95 :P

ocenił(a) film na 10
Skaffim

Czekali na aktualizację avasta

jasnogorski

A ziemianie zamiast drugiego wirusa zainstalują WIeśka 3, co przeciąży komputery obcych i spłoną!!!!
KONIEC.

Czarnogwardzista

Hahahaha you made my day :D

Skaffim

Co w tym śmiesznego - jakoś nie wiem.

TheBlur

Jeśli masz kompa co najmniej 4 letniego to powinieneś wiedzieć. :P

Skaffim

Dalej nie widzę tu nic śmiesznego.

ocenił(a) film na 4
Skaffim

Oj tam, oj tam. Mi hula na 7 letnim Phenomie, dołożyłem 4GB RAM i gdzieś po drodze spaliłem GTXa 275 zastępując go 570ką i w gram przyjemnie w ustawieniach niemal maksymalnych:)

mdradek

prawie=niemal- robi wielka roznice

ocenił(a) film na 4
PabloB

85% max, 30-40FPS, 1920x1080. Lepiej?

ocenił(a) film na 5
mdradek

też mam Phenoma II 965BE, 8GB ram i gtx780 GHz edition i na high lata mi 50-60 fps

ocenił(a) film na 5
Skaffim

Podbijam temat. Przesadzasz i późniejs ludzie łykają takie rzeczy. Wszystko prócz grafiki mam 8-letnie. Pewnie z komputronika jesteś :)

fyrk

To do Czarnogwardzisty powinieneś pisać, nie do mnie :P

A Komputronik jest za drogi :P

ocenił(a) film na 5
Czarnogwardzista

Oby nie mieli avasta

Gladiator1000

A jeśli tak to przekichane

użytkownik usunięty
Gladiator1000

Avast to najgorszy shit sprzedawany jako pełnoprawny program

ocenił(a) film na 3
Gladiator1000

AVASTa właśnie...
Parę strzałów i po osłonach ;)

ocenił(a) film na 6
jasnogorski

aktualizowali raczej

jasnogorski

Padłem :D!

jasnogorski

Kiedyś czytałem, że w oryginalnej wersji scenariusza ta kwestia była nieco lepiej wyjaśniona - jeden z naukowców w strefie 51 powiedział, że praktycznie cała technika komputerowa ziemian opierała się na komputerze pozyskanym ze statku, przez co w pewnym sensie systemy ludzi i obcych były ze sobą kompatybilne, a bohater grany przez Goldbluma była w stanie napisać wirusa. Obcym najwyraźniej ciągle zależało na kompatybilności wstecznej. ;)
Ciągle mocno naciągane, ale już niepozbawione sensu. Nie wiem dlaczego ten wątek został usunięty z ostatecznej wersji filmu.

Atlantis86

Mnie troszkę niepokoi osoba reżysera, wiadomo jakie robi on filmy, z super efektami specjalnymi, ale z logiką u niego to czasami ciężko

sebastikantus

dlaczego Ciebie niepokoi ? od 30 lat Roland jest konsekwentny w takim kinie, a jedynka Dnia N. jest wręcz wzorcowa pod tym wzgledem :)

piciu6

Ale nie jest zupełnie najgłupsza, no to w końcu kosmici i reżyser sobie może wyobrażać co chce. Ale 2012 to już bełkot zupełny.

piciu6

Wiesz, w latach dziewięćdziesiątych Emmerichowi udało się zrobić kilka naprawdę niezłych, chociaż niedocenianych filmów, jak "Uniwersalny Żołnierz" (całkiem niezłe kino akcji z elementami SF) czy "Gwiezdne Wrota", które dały początek jednej z moich najbardziej ulubionych serii SF (a jednocześnie broniły się jako samodzielny film).

O pierwszej części "Dnia Niepodległości" powiedziano sporo złego, zupełnie zapominając, że ten film powinno się oglądać raczej jak "Avengers" niż "Odyseję Kosmiczną" - ot, takie rozrywkowe kino, które nie zawsze musi być w zgodzie z prawami fizyki.
"Godzilla" odebrała bardzo złe recenzje głównie dlatego, że dla wielu była zszarganiem świętości. Gdyby to był "standalone monster movie", to pewnie opinie byłyby nieco lepsze.

Dopiero później coś się NAPRAWDĘ popsuło: "Pojutrze", "10 000 BC", "2012" - każdy kolejny film gorszy, żadnego nie chce mi się komentować.

Dlatego też mimo wszystko cieszę się, że Emmerich wraca do korzeni, kto wie, może tym razem wyjdzie mu lepiej. Mieszane uczucia mam co do planowanego remake'u "Staragte", który ma otworzyć trylogię filmów. Z jednej strony jako fan "Gwiezdnych Wrót" cieszę się i uważam, że jako twórca tego uniwersum powinien mieć szansę opowiedzenia swojej wersji tej historii (Emmerich miał pierwotnie zupełnie inny zamysł niż ten pokazany w serialach, których z tego co wiem nie lubi). Z drugiej trochę dziwnie będzie oglądać SG bez SG-1. ;)

Atlantis86

Jedynie z nowych filmów mi się podobało Anonimus, no tak "Gwiezdne wrota" były naprawdę ekstra, wspaniała tematyka i realizacja. "2012" to już była totalna katastrofa, pseudonaukowy bełkot "zmutowane neutrina" itp.

A ID 1 tez mi się super podobało, pierwszy film o inwazji obcych mający naprawdę dobre efekty

ocenił(a) film na 6
jasnogorski

To troche im zajelo

jasnogorski

eee tam . Biber im łączność zagłuszy, żeby Chuck Norris mógł im pogryźć statki zanim wejdą na naszą orbitę a chytra baba z Radomia gwizdnie cały złom po tych statkach ;) bęc

danielpiw23

Gdyby kosmici przylecieli do polski... nie mieli by czym wracać :)

użytkownik usunięty
jasnogorski

Cieszmy się, że to kontynuacja, a nie przygłupiały remake. Emmerich - rimejkowcy 1:0

Ale wiesz, Ememrich te filmy robi tak że są średnio mądre. Oczywiście nie oczekuje dramatu psychologicznego, ale bez przesady 2012 to 1 z niewielu filmów które obejrzałem tylko na podglądzie bo już nie dałem rady.

użytkownik usunięty
sebastikantus

A no to wiadomo.

ocenił(a) film na 10
sebastikantus

jak dla mnie ten film jest bardzo fajny a jest krytykowany przez Lewactwo i gimbusów, swoja drogą ,zaawansowana technologia prawie cały świat zjednoczył się oprócz Rosji mają takie same zamiary jak obca cywlizacja, zaawansowana technologa kosmicznych sił zbrojnych ale zapomnieli inwestować w uzbrojenie Zołnierzy, Piloci nie mieli przy sobie zadniej broni aby strzelać do kosmitów ,jakby Ziemski Sojusz inwestował tak samo w uzbrojenie sił lądowych to mogli wtedy zaatakować Statek Kosmiczny z powietrza i z Lądu .

ocenił(a) film na 5
jasnogorski

Hehe dobre :) Panda Antywirus :) Ten kluczowy moment pierwszej części niestety bardzo naciągany, przynajmniej dla każdego ogarniającego podstawowe zasady programowania.

jasnogorski

Tym razem przylecą i wyskoczy im update do Windows 10. Niechcący klikną OK.

ocenił(a) film na 5
jasnogorski

Stopzillę, brzmi bardziej filmowo, a ten antywirus ma moc sprowadzenia Godzilli... i następny sequel gotowy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones