PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859586}

Dylemat społeczny

The Social Dilemma
6,7 25 915
ocen
6,7 10 1 25915
5,7 14
ocen krytyków
Dylemat społeczny
powrót do forum filmu Dylemat społeczny

Dokument wydany przed wyborami w USA przez promującego demokratów netflixa, podczas gdy z 2 strony bombarduje sie ludzi tam zamieszkujących informacją, że republikanin Trump wygrał poprzednie wybory dzięki wykorzystaniu facebooka, przez rosyjskich trolli. Dodatkowo miesza prawdy jakimi są powszechne uzależnienie od mediów społecznościowych, algorytmy mające wydłużać czas bycia on-line, obniżenie samooceny z kłamstwami nt. tego, że ludzie nie dokonują samodzielnych wyborów i nie umieją ocenić rzeczywistości co przekłada się na złe wybory. Konkludując... nie jestem pewien, czy można temu filmowi ufać. Oby w USA wygrał Trump.

ocenił(a) film na 5
ramirez_vip

Mam takie same odczucia.do tego wrzucaja wszystkich do jednego worka z swirami plaskoziemcami.traktujac wspolnie pewne grupy jako fake news.Dokument robiony pod mlodego.naiwnego widza.

ocenił(a) film na 9
tonkpils8888

Ciekawe, bo właśnie wrzucileś wszystkich ludzi, którym spodobał się ten film do wora młodych i naiwnych.

ocenił(a) film na 8
ramirez_vip

Właśnie o tym jest ten dokument. Nie mam pojęcia jak wygląda świat, który ty widzisz ale jeżeli zauważasz w tym filmie jakąś pro-demokratyczną narrację to przedstawiony problem dotyczy cię bardziej niż ci się wydaje.

ocenił(a) film na 6
r5_ygh

W filmie wielokrotnie podkreślono bardziej lub mniej wprost określenie, że demokracja jest najdoskonalszym ustrojem. Ciekawe, że w takim tonie wypowiadali się tylko Amerykanie. Nie było w tym gronie żadnego Europejczyka (chyba, że coś przeoczyłam). A z drugiej strony ludzi, którzy w jakiś sposób się z nią nie zgadzają wrzuca się do worka "płaskoziemców". Zaś argumenty, którymi dysponują ośmiesza się. Jako przykład podano słynną Pizzagate i incydent z człowiekiem, który wtargnął do jednej z pizzerii szukając rzekomo przetrzymywanych dzieci. I stosując narrację tego filmu - a co jeśli ten człowiek był podstawiony celowo, aby ośmieszyć całą aferę i uciąć temat?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
JackCarver

No chyba ty i udowadniasz to swoją wypowiedzią. To, co denerwuje ciebie u innych, najprawdopodobniej jest częścią ciebie. Carl Jung nazwał to syndromem lustra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones