PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5253}

Dwaj ludzie z miasta

Deux hommes dans la ville
7,4 1 541
ocen
7,4 10 1 1541
Dwaj ludzie z miasta
powrót do forum filmu Dwaj ludzie z miasta

To nie kryminał...

użytkownik usunięty



''Nigdy już nie spojrzę tak samo na sprawiedliwość.Widziałem jej drugie oblicze.''

-fragment prologu


Oczekiwałem stylowego kryminału a dostałem w zamian bardzo dobry dramat portretujący trzy postacie : zresocjalizowanego przestępce próbującego się odnaleśc w nieprzychylnej rzeczywistości , wrażliwego i wyrozumiałego więziennego pracownika socjalnego który zdaje się byc w tym wszystkim zagubiony niemal na równi z owym przestępcą i wreszcie Temidę - sprawiedliwośc która jest nie tylko ślepa ale głucha i głupia.Film od strony formy nie zachwyca,chodź jest opowiedziany bardzo sprawnie ze świetną klamrą prologu i epilogu.Ale to nie jest tutaj istotne,nie forma a treśc bo jak mówiłem to nie kryminał - co może sugerowac obsada,notka i zakwalifikowanie przez filmwebowy tag.Nie będe się dalej rozpisywał tylko polecam bo film warty świeczki...

Silne 8

A do jakiej wersji masz napisy Latający Psie? Na napisy.info są jakieś, ale nie ma podanych szczegółów.

użytkownik usunięty
jska

701 mb ...tylko nie wiem czy synchro nie robiłem przypadkiem.Ale zaraz dodam na napi projekt więc 'git majonez'.

Świetnie, dzięki.

jska

Czy ktoś zwrócił uwagę na równie rewelacyjny polski plakat wiszący na drzwiach wejściowych:)?

ocenił(a) film na 7
Kubin

Nie, nie zwróciłem uwagi. Ciekaw jestem jaki to plakat wisi na drzwiach?

ocenił(a) film na 7
Jimmy

No właśnie to na drzwiach wejściowych do mieszkania Gino na drzwiach wejściowych wisi polski plakat do francuskiej komedii,trhillera z 1967 : Zabawa w masakrę
http://www.filmweb.pl/film/Zabawa+w+masakr%C4%99-1967-150630

ocenił(a) film na 8
cuma67

Bo kiedyś na całym świecie była znana polska szkoła plakatu, jak i polska sztuka filmowa. ? Dziś mamy g......o.

Kubin

racja :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones