PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836600}

Dwóch papieży

The Two Popes
7,3 109 667
ocen
7,3 10 1 109667
6,0 49
ocen krytyków
Dwóch papieży
powrót do forum filmu Dwóch papieży

Zawsze w filmach "w oparciu o fakty" kluczowe jest dla mnie to czy scenariusz oddaje ducha rzeczywistej historii, czy też wypacza ją na potrzeby nadania filmowi bardziej dramatycznego wydźwięku.

Szczególnie chodzi mi o zmianę Ratzingera w kwestii jego konserwatyzmu. Ciężko mi uwierzyć, że papież nie zgadzając się z jakimiś poglądami oddaje Kościół w ręce kogoś, kto te właśnie poglądy wyznaje. No nie zazębia mi się to. Czy takie były w rzeczywistości jego pobudki? Może czytał ktoś jakieś książki na ten temat? Będę wdzięczny za każdy merytoryczny komentarz.

ocenił(a) film na 8
tarec

Też mnie to zaciekawiło ile w tym filmie fikcji, a ile prawdy. Póki co znalazłem taki artykuł. https://pl.aleteia.org/2019/12/18/co-jest-prawda-a-co-fikcja-w-filmie-dwoch-papi ezy-sprawdz-zanim-zlapiesz-sie-na-fake-newsy/

ocenił(a) film na 7
tarec

Odsyłam do książki "Dwóch papieży" Anthony'ego McCartena, tam temat jest zgłębiony.

ocenił(a) film na 4
tarec

Abdykacja Ratzingera to patrząc na historię Kościoła sytuacja prawie bez precedensu, awaryjna wręcz. Teorii jest wiele, ale najbardziej prawdopodobna wskazuje na lobby homoseksualne, ktoś chciał B16 zniszczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones