PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=188689}
7,6 7 913
ocen
7,6 10 1 7913
Dragon Ball Z: Tatta Hitori no Saishū Kessen Frēzer ni Idon da Z Senshi Songokū no Chichi
powrót do forum filmu Dragon Ball Z: Tatta Hitori no Saishū Kessen - Frēzer ni Idon da Z Senshi Songokū no Chichi

piękna historia, bardzo smutna, strasznie szkoda mi Bardocka, że nigdy nie miał okazji prezekonać się jakim jego syn stał się wojownikiem, że nigdy nie mieli okazji się spotkać. 10/10
ten film podoba mi się chyba najbardziej ze wszystkich specjali, a moment kiedy Bardock i Goku mijają się w kapsułach, bosssski :)

Kasiek_haz

Zgadzam się końcowa scena, gdy mijają się w kapsułach jest bardzo wzruszająca.
Sprostowanie: Bardock wiedział kim stanie się jego syn, znał cały przebieg jego życia, lecz z uwagi na to żeby nie zdradzać jak potoczy się starcie z Freezą jego wizje skończyły się na spotkaniu twarzą w twarz Freezy i Goku. Zwróć uwagę na błogi, kojący wszelki ból uśmiech na twarzy ojca Songa zaraz po tym "flashbacku".
Bardock już wtedy wiedział ze Goku pomści jego i wszystkich Sayajin'ów, dlatego mógł odejść w spokoju.
Szkoda ze RTL7/TVN7 w tamtych czasch nie pomyślała o kupnie 2 speciali z Bardockiem i Trunksem. W zasadzie DBZ movie 1 - Dead Zone tez można by uznać za special, ponieważ fragmenty zostały wplecione w fabułę serii. W sumie te 3 produkcje świetnie dopełniłyby 291 odcinkową serię DBZ.
A special z Goku Jr 64 odcinkową DBGT. Kinówki DB tak bardzo mnie nie przkonują.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
michoo_2

ulżyło mi
skoro Bardock wiedział to super :D

mimo wszystko ta historia jest bardzo wzruszająca,
po obejrzeniu filmu jeszcze bardziej znienawidziałam Frezera (jak to na RTL7 mówili :D)

rzeczywiście, mogliby kupić pełnometrażowe filmy DB
w ogóle głupotą było przerwanie emisji tego serialu
to była kura znosząca złote jajka

dzięki za odpowiedź
pozdrawiam

Kasiek_haz

Rzeczywiście piękny i wzruszający film: jedna z najlepszych kinówek DB/DBZ. Polecam go jednak oglądać w wersji japońskiej - wersja angielska która jest na youtube jest strasznie okrojona (została wycięta między innymi scena w której chusta którą Bardock potem nosił, zabarwia się krwią) w dodatku muzyka w niej jest strasznie kijowa (po za piosenką Sum 41 przy napisach końcowych.

ocenił(a) film na 10
super_zuza

końcówka jet najlepsza jak Bardock walczy z waflami Frezera.A potem przed śmiercią widzi jak Goku walczy z Frezerem uśmiecha się i krzyczy imię swojego syna KAKAROTTTTTTTTTTTTOOOOOOOOOOOOOOOO!!! Szkoda że Goku nigdy nie poznał swojego ojca który był jedynym który próbował powstrzymać Frezera w pojedynkę (Król Vegeta może też coś próbował ale wiemy co z tego wynikło)według mię Bardock powinien być przywódca sajan!!!!BOHATER I TYLE....

kefirhero

Goku i Bardock pewnie mieliby problemy z polubieniem się. W końcu jego ojciec był typowym Sayanem, niszczył i podbijał planety. A walczył z Freezerem tylko dlatego że ten chciał zniszczyć jego lud. Goku był inaczej wychowany. Zresztą wiemy jak kończyły się spotkania Goku z innymi pełnokrwistymi Sayanami :). Fakt, że z Vegetą zostali przyjaciółmi, ale zanim tak się stało minęło wiele lat.
:)

Kasiek_haz

Mi sie tez podobalo przestawienie mlodego Vegety - zimnego i obojetnego :)

ocenił(a) film na 10
HollyShort

przerwali emisje przez wywod odnosnie mangi babsztyla SUPER NIANI... ehhh żal z takimi pseudopsycholozkami

Buczus_JuveFan

Ja i tak mam wszystko na dysku twardym zewnętrznym i mogę oglądać kiedy chce :P

Kasiek_haz

Chyba jeszcze nikt nie dodał tego na filmweb, ale historia Bardocka doczegała się ostatnio kontynuacji. Tu link http://www.youtube.com/watch?v=1JVHhAYb-h0

mcjeremiasz

Trochę naciągane, ale fajnie, że seria żyje, chociażby poprzez takie krótkie specjale.

ocenił(a) film na 9
mcjeremiasz

Mi się nie podobało
Tzn. Oni mi tu wyskakują z tym, że Bardock przeżył atak Frezera. Say whaat?! Moje dzieciństwo teraz nie ma sensu. Poza tym, gdyby już Bardock przeżył, przeniósł się do przeszłości i zamienił się w Super Sayanina to czy nie logicznym było by z jego strony odnalezienie młodego Frezera, lub jego ojca i wybicie rasy u korzenia. Jako Super Wojownik byłby w stanie to zrobić.
No i te ludziki, kompletnie bez dragon ballowego klimatu
Rozumiem, że chcą jeszcze wyciskać ostatnie soki z DB, ale poszli w złym kierunku.
Jest przecież olbrzymia wyrwa w fabule, którą można by zapełnić. Mam na myśli dzieje Vegety, od czasu zniszczenia plenaty aż po jego przylot na Ziemię razem z Nappą i spotkanie Goku. Co się wtedy z Vegetą działo? Wiemy tylko tyle, że latał po kosmosie i niszczył planety, więc jest co pokazywać. A przecież vegeta to druga w kolejności popularna postać DB, chętnie popatrzymy na niego więcej.

Kasiek_haz

Nie wiemy jak się to potoczyło dalej.

ocenił(a) film na 9
Kasiek_haz

podpisuje się pod tym obiema rękami :) Ta kontynuacja losów Bardocka nie jest zła ale to już niestety nie to samo, nie ta sama kreska, troche przesłodzone i odniosłem wrażenie że już naciągają na siłę fabułę byle by tylko coś wydać. Jeśli coś tworzyć nowego to nowe serie !

ocenił(a) film na 6
Kasiek_haz

Film dobry, ale trochę za bardzo przegadany.

Kasiek_haz

szkoda, że nic nie wspomnieli o Raditzie... albo o jego matce ;>

Kasiek_haz

Tak, to chyba najlepszy Film DB moim zdaniem :). Ma taki swój mroczny klimat no i jest mała odmiana od głównych bohaterów.

Popow85x2

Ja oglądałem wersje po francusku i mówię Wam że jest mega :). Idealny dubbing i żadnych wyciętych scen.

użytkownik usunięty
Kasiek_haz

Bardock przeżył ,przeniósł sie w czasie . Dowód masz tutaj https://www.youtube.com/watch?v=KsX3OETgin4

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones