PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10000617}

Downton Abbey: Nowa epoka

Downton Abbey: A New Era
7,0 4 313
ocen
7,0 10 1 4313
6,3 3
oceny krytyków
Downton Abbey: Nowa epoka
powrót do forum filmu Downton Abbey: Nowa epoka

Wstyd się przyznać (a może nie? ), ale choć bardzo starałem się zachować brytyjską klasę i powściągliwość, bodaj pierwszy raz nie mogłem ukryć wzruszenia się w kinie. Film jest przepiękny, oglądało się go doskonale i jestem wdzięczny producentom, że znów mogłem zajrzeć do Downton Abbey. Francuskie plenery też były miłym dla oka dodatkiem, ale nic nie zastąpi trawnika przed zamkiem Crawley'ów.

Cała obsada zagrała rewelacyjnie, nie sądziłem, że aż tak się za nimi stęskniłem. Jeśli o mnie chodzi, spokojnie mogą nagrywać trzecią część. Choć wiadomo, że najlepiej po prostu 7 sezon... :)

ocenił(a) film na 8
Germanotta

ujmująca wrażliwość :). Mi miękną nogi na sam dźwięk melodii z czołówki.

ocenił(a) film na 10
Habia

Uff a myslalam, ze tylko ja tak mam. Siedze w kinie, pierwsze sekundy filmu, melodia przewodnia a ja juz becze :D

ocenił(a) film na 7
Germanotta

Ja też się wzruszyłam, ukradkiem ocierałam łzy. Szkoda, że to nie był kolejny sezon, przez wiele wątków przebiegli, a można by je świetnie rozwinąć. Uwielbiam magię Downton Abbey.

ocenił(a) film na 9
Germanotta

Też jestem wielką fanką Downton, twórcy stworzyli wspaniały świat, do którego po prostu chce się wracać. Wspaniałe kostiumy, błyskotliwe dialogi, wyraziste postaci, no i niesamowity muzyczny motyw przewodni. Poza Downton uwielbiam również filmy o Herkulesie Poirot z Davidem Suchet i z panną Marple. Chętnie przyjmę polecenia filmów/seriali w podobnym klimacie :)

Germanotta

Nie ma sie co wstydzić! To stereotyp, ze męzczyzni nie pownni plakac, uwazam wrecz przeciwnie! Ciesze sie, ze serial/film lubia rowniez mezczyzni, jestem zatem pozytywnie zaskoczona, bo tendencja idzie w kobiety. Fajnie widziec mezczyzne, ktory sie wzrusza, no ale rozumiem, że są rozne typy charakterów ktore potrafia takie okazywanie emocji wyśmiać. Ah te nasze "wychowanie".
Ja tez ryczalam to tu, to tam: bo raz radosc, wzruszenie, innym razem smutek. TEz uwazam, ze powinni zrobic 7 sezon. Jak pisalam w osobnym komentarzu: zrobili juz 3-ci PELNOMETRAŻOWY film, a znaczy to tyle, ze widzą iż ludzie chcą. Ciekawa jestem jaki bedzie ich kolejny krok, wszakze dali calkiem fajna furtkę w postaci tego pałacu we Francji - don't you think so? To daje nowe możliwosci i ufam, ze to jeszcze nie koniec, pomimo zakonczenia z ktorym mielismy do czynienia w Nowej Epoce teraz. ;)

qzka

Coś mnie ominęło? Były trzy fabularne filmy?
Adaptacje filmowe

1 Downton Abbey (2019)
2 Downton Abbey: Nowa epoka (2022)
3 Trzeci film

ocenił(a) film na 4
Germanotta

A mnie niestety rozczarował. Tak kocham serial że film powinnam przyjąć bezkrytycznie. Ale jednak nie. Tak jak pierwszy film był do zaakceptowania (choć afera z buntem służby była trochę naciągana) tak drugi jest dla mnie żenujący:(niestety, nie do takiego poziomu Dowton przywykłam. Scenariusz jest po prostu prymitywny. Te nagłe zwroty akcji, lokaj scenopisarzem, M. podkłada głos ot tak i ratuje film najpierw pomysłem, później talentem. Wszystko to takie trochę infantylne. Tak mi przykro :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones