PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10000617}

Downton Abbey: Nowa epoka

Downton Abbey: A New Era
7,0 4 313
ocen
7,0 10 1 4313
6,3 3
oceny krytyków
Downton Abbey: Nowa epoka
powrót do forum filmu Downton Abbey: Nowa epoka

Czemu dopiero w MARCU, a nie teraz? Rany. To ten serial, ktory powinien trwać tyle ile Moda na Sukces i dzien dłużej. (dla jasnosci: nie obejrzalam ani jednego odcinka MnS, Downton Abbey - nic mi tego nie przeskoczy. Peaky Blinders - klasa, ale Downton to inny kaliber). Pozdrowienia dla wszystkich co sie miłują w tym serialu. Rany, no jest Wyjątkowy. Perypetie, obyczaje, te CHARTERY, cudownie nakreslone postacie. Kostiumy, muzyka, intrygi. Łejery. NO DAWAĆ JUŻ, dawać...

qzka

Arcydzieło. Po prostu.

Gandalf70

zgadzam się, ten serial się po prostu kocha za całokształt

qzka

Tez nie mogę się doczekać, kocham ten serial czasem mi się nawet śni

qzka

Dla mnie to wzór świetnie zrobionego serialu, a co do filmu to strasznie długo musimy czekać.

Daria1983

zaiste, zbyt dlugo po to zeby usiasc w kinie/przed tv - ze swiadomoscia ze czeka nas 1,5-2,5h filmu, aby pozniej zdac sobie sprawe, ze to juz po - kontemplujac jeszcze, patrz: jadąc na oparach zachwytu, ze oto mielismy znów mozliwosc zanurzenia sie w ten wspanialy, obyczajowy klimat skandali, miłostek, wszelakich rozterek tego rodu... i posiadłosci wokół której toczy się życie tychże. Ah, mialabym ochotę wymazac ten serial z pamięci tak jak w "Zakochany bez pamięci" - zacierać wspomnienia po to zeby móc odkrywac Downton Abbey na nowo. Perełka.

qzka

tak, jest absolutnie przecudowny tez nie mogę sie doczekac nowego sezonu!!

marymarie

nie bedzie nowego sezonu, bedzie film kolejny na pojedyncze obejrzenie.. bez wyczekiwania na kolejny odcinek.

qzka

Polacy nie gęsi i swoje Downton Abbey mają! I wcale nie gorszy.
To serial "SŁAWA i CHWAŁA".
Obsada doborowa: Michał Żebrowski, Joanna Szczepkowska, Zbigniew Zamachowski, Piotr Adamczyk, Magdalena Cielecka, Mariusz Bonaszewski, Olgierd Łukaszewicz, Anna Radwan, Agnieszka Warchulska, Kasia Bujakiewicz, Krzysztof Globisz, Jan Englert, Agnieszka Czekańska (przepiękna Ariadna), Maria Gładkowska, Jan Peszek, Stanisława Celińska, Anna Korcz, Teresa Budzisz-Krzyżanowska...

Rzecz się dzieje w czasach I wojny światowej, międzywojnia, II wojny światowej i powojnia pośród ludzi z arystokracji i nizin społecznych. I wcale nie gorzej. Scenariusz napisał sam Krzysztof Teodor Toeplitz, reżyseruje Kazimierz Kutz, zdjęcia - Grzegorz Kędzierski ("Ogniem i mieczem"), muzykę napisał zaś Jan Kanty Pawluśkiewicz.

AutorAutor

Nie chcę - nie mam ochoty patrzeć na te znajome twarze, ktore pojawiaja sie tak czesto w co drugiej, trzeciej produkcji. Poza tym chcę odpocząć od polskich klimatów II wś. Również i tego dla mnie za dużo. Downton Abbey ma swoj specyficzny klimat i nie porównywałabym co Anglicy a co my mamy. Zostanę przy tym czego wypatruję, "sława i chwała" to nie jest dla mnie żadna alternatywa, ale może ktos skorzysta z Twojego polecenia

qzka

Czy ja wiem, czy Anna Radwan, Joanna Szczepkowska, Mariusz Bonaszewski, Olgierd Łukaszewicz, Agnieszka Warchulska, Krzysztof Globisz, Jan Englert, Agnieszka Czekańska, Maria Gładkowska, Jan Peszek, Stanisława Celińska, Anna Korcz, Teresa Budzisz-Krzyżanowska... to są takie znajome, opatrzone twarze. Chciałoby się je widywać znacznie częściej.

Po drugie: historia bohaterów rozpięta jest na dużo szersze ramy czasowe niż ii wojna św. To ponad 50 lat opowieści. Konstrukcyjnie to coś raczej w stylu "The Crown".
No i spektrum podejmowanych tematów i wydarzeń jest tu znacznie bogatsze, niż w "Downton", a to m.in. z tej racji, że miejsce akcji się zmienia. Są pałace, polskie dwory, ale także Odessa, Niemcy, Paryż i variete,..
Sztuka najwyższej próby.
Zresztą po co o tym.
Sama zobacz:
https://www.youtube.com/watch?v=We0_v8IJCNk

Polecam:-)

AutorAutor

Przeklikałam, żeby nie bylo (szczerze napisze, ze nie mam chęci obejrzec 5x minut).. Zobaczylam Adamczyka, ktorego Szczerze, całym sercem: Nie znoszę:) Nie napisalam "nienawidzę", bo nie jestem szczeniakiem ;-)
Nie przekonuje mnie to co widzę; pozostanę twardo przy Downton; jesli w desperacji po to sięgnę i bede umiala napisać pare słów to wrócę i się podzielę ;-) Poki co nie tykam. Pozdrawiam

qzka

Spoko, nic na siłę:
https://www.youtube.com/watch?v=TfvjQaf0b9w

qzka

Już nie mogę się doczekać! To będzie uczta dla oczu, ta scenografia i kostiumy! No i oczywiście gra aktorska.

emilkap88

Tak, ale cholera to tylko film, zejdzie raz dwa - to mnie boli. Choc już chcę!! -_-

qzka

No cóż tak to jest, ja to traktuję jako drobne przyjemności w życiu

ocenił(a) film na 8
qzka

no i przełożyli premierę na 6 maja, też czekam. Uwielbiam! Ten klimat, charaktery, muzykę, nie do podrobienia.

qzka

Zgadzam się w 200% , czekamy , czekamy!

ocenił(a) film na 10
qzka

A tego 6 maja gdzie można obejrzeć ????????

Nie znalazłam w żadnym kinie

AGNISTA

:) w kinach niszowych, kinach studyjnych prosze szukać - zadzwonic, zapytać, u mnie w mieście w takim oto będzie. Multipleksy idą na "popularność" i komercję...niestety. Jeden znak zapytania starczy ;)

qzka

Cinema City puszcza

AGNISTA

W Multikinie też jest.

alibaba_4

W Heliosie również!

ocenił(a) film na 9
qzka

święte słowa :) jaka radość zobaczyć znane miłe twarze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones