PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=866641}

Dom Gucci

House of Gucci
6,4 72 380
ocen
6,4 10 1 72380
5,3 43
oceny krytyków
Dom Gucci
powrót do forum filmu Dom Gucci

Patrizia Reggani to kobieta, która odmówiła zwolnienia warunkowego, bo musiaby podjąć pracę. Swoją decyzję argumentowała słowami "Nigdy w życiu nie pracowałam i nie widzę najmniejszego powodu, żeby teraz zaczynać" i tak faktycznie było. Tymczasem kawałek filmu to Patrizia w pracy. I już wiemy, że całość to będzie wizja reżyserska z małymi elementami historii. I tak w istocie się dzieje.
Z Paola zrobiono debilka, przerysowanego idiotę z żenującymi tekstami (nie wiadomo czy się śmiać czy płakać) a miał przecież istotny wkład w rozwój firmy. To on stworzył znane do dziś logo Gucci, a jego kolekcja odzieży sportowej (której elementy notabene w filmie widzimy w scenach z kochanką Maurizia) odniosła spory sukces.
Nie rozumiem też, dlaczego wyrzucono z rodziny, w filmie rzecz jasna, drugą córkę Patrizi i Maurizia, Allegrę, a była wspominana i pokazywana tylko pierwsza córka Allesandra.

Film jest nudny, niespójny, zaczęte wątki, które nie są pociągnięte i nie wiadomo po co w ogóle są w tym filmie, jak choćby wątek z podróbkami. Wątek z podpisem i śledztwem też kompletnie ucięty. Tak naprawdę to film o niczym

ocenił(a) film na 5
Taja

Mnie też bardzo raziła ta niezgodność z faktami

ocenił(a) film na 7
weronika_bilska

Pierwszy trailer który zapowiadał ten film bardzo mnie zaciekawił w głowie roiły się tylko wyobrażenia o tym że będzie to w istocie sukces kinowy 2021 roku jednak po kolejnym trailerze wyobrażenie słabnie a moment wejścia filmu na duży ekran pokazuje nam jedno że jeśli ktoś nie umie pisać scenariuszy to niech w ogóle się za to nie bierze. W tym filmie wszystko jest nie jasne i nie zrozumiałe jeśli ktoś twierdzi że ten film jest udany i zasługuje na wybitnego OSCARA to zdecydowanie jestem zdania że nie jest warty tej NAGRODY ! Lady Gaga wypadła znakomicie przy większości zatrudnionej obsady ale też patrząc na jej dorobek aktorski nie wymagajmy od niej za dużo ale poradziła sobie naprawdę BARDZO DOBRZE w tej roli co do jej akcentu to tutaj nie śmiem dyskutować gdyż akcent samej PATRIZII REGGIANI jest dość specyficzny i napewno nie lada łatwy do wyuczenia.

Co do drugiej córki też nie pojmuję czemu nie została uiszczona w scenariuszu gdyż to nie była zbędna osoba w życiu Patrizzi i Maurizia a skoro głównie o nich jest tematyka filmowa to druga córka powinna być w filmie i właśnie przez takie wpadki jak i inne ten film jest zakłamany i szczerze lepiej by się opłacało zrobić kilku sezonowy serial by widzowie z odcinka na odcinek poznawali cała prawdę o rodzinie GUCCICH niż ten 2,5 h tandetny film o wszystkim i o niczym.

ocenił(a) film na 5
adrien_dominic

Mi pewnie bardziej by się podobał ten film, gdybym wcześniej nie czytała książek o Guccich :D bo te przekłamania bardzo raziły niestety, a oprócz tego i Jareda Leto mi się w zasadzie wszystko podobało

adrien_dominic


Ja miałam wrażenie, że na początku film idzie po wydarzeniach z życia Patrizzi i Maurizia powoli i dosyć chronologicznie, a później zaczynają się jakieś skoki czasowe i wiele rzeczy dzieje się poza filmem, a widz zostaje zagubiony. W jednej scenie Maruiz kocha Patrizzię, a w następnej już jej nienawidzi - nawet Adam Driver nie sprzedał dla mnie tej przemiany, a ogólnie jest dobrym aktorem. Do tego bardzo mnie rozbawiło, że totalnie przypadkiem spotyka jakąś swoją przyjaciółkę z przeszłości na nartach i nagle są tam jego przyjaciele, o których później mówi żonie, że zna ich dłużej niż ją. Jak zna tych przyjaciół dłużej niż żonę i są nagle dla niego tacy ważni, to czemu nigdy wcześniej nie pozanli Patrizzi? :D I to tylko jeden z irytujących scenariuszowo momentów w filmie

ocenił(a) film na 7
locust

dlatego ja mówię że ten film jest zrobiony na odpier.... i szczerze nie życzę mu OSCARA bo nie ma za co. Nie dziwie się ze prawdziwa PATRIZIA REGGIANI była oburzona tym że Lady Gaga nie spotkała się z nią osobiście bo gdyby do tego doszło to możliwe ze Lady Gaga wypadła by dużo lepiej w tej roli a niestety jej akcent w tym filmie przedstawia ja jako mało wiarygodna włoszke. Wiadomo coś można łatwiej się nauczyć a coś ciężej ale temu filmowi zabrakło wielu ważnych momentów z książki i pazura. Ridley Scott nie odwalił moim zdaniem żadnego sukcesu. Ten film miał nim być a pod wizycie w kinie można jedynie ocenić go jako KATASTROFE KINOWA.

ocenił(a) film na 3
adrien_dominic

I dajesz tej katastrofie 7, zawyżając średnią ocen??? 7 oznacza dobry film. Czy katastrofa może być dobrym filmem??? Co z wami???

ocenił(a) film na 5
Taja

Niezgodności z faktami było całe mnóstwo. Małżeństwo z Patrizią nie było szczęśliwe i to z jej powodu a Maurizio uciekł do Szwajcarii jak już byli w separacji a z Franchi zaczął się spotykać 4 lata później. Tutaj z jakiegoś powodu przedstawili to tak jakby ich związek rozpadł się z jego winy, bo zobaczył na stoku swoją starą przyjaciółkę i mu się ze sceny na scenę odmieniło. Co jeszcze? Rodolfo nigdy nie wyklął syna a wręcz przeciwnie, to on mu sprezentował penthouse, w którym mieszkał w Nowym Jorku.

ocenił(a) film na 6
Kwarc

ta kochanka naprawdę była taka brzydka?

ocenił(a) film na 10
Taja

Zgubiłeś głôwny wątek filmu, albo nigdy nie poznałeś głównego wątku filmu a skupiasz się na nieznaczących nic scenach. Głôwny wątek filmu to kobieta która chce wszyzstkiego, nieuczciwa I dwulicowa kobieta dążąca do władzy I pieniędzy.

Matthew_DHB

Tak, oczywiście tylko była kobietą charakterystyczną, wręcz denoniczną, przebiegłą i inteligentną i też za jej sprawą Maurizio szedł na szczyt.
Nie zapominajmy, że Maurizio nie był dobrym biznesmenem. Wystarczyły mu 4 lata (akurat te 4 po rozwodzie) by zmienić firmę (zarządzaną przez rodzine przez ponad 70 lat) w ruinę, mimo świetnych kolekcji Toma Forda i ostatecznie ją sprzedać „obcym”. Miała duży wpływ na firmę i jej rozwój, a skupiono się tylko na w sumie nie wiem czym

ocenił(a) film na 6
Taja

Głównym problemem tego filmu nie jest niezgodność z faktami, bo to nie dokument historyczny. Problemem jest to, że to po prostu zła produkcja - źle napisana i źle (o dziwo!) wyreżyserowana. Tu nie ma żadnej dynamiki - film ciągnie się i zanudza widza. Mimo zebrania tylu świetnych aktorów, mało kto porywa (imo Adam Driver był najlepszy). Szalenie szkoda, że tak wyszło, biorąc pod uwagę potencjał historii. I tez nie rozumiem czemu w tak okrutny sposób potraktowano Paolo - to co zaprezentowano w filmie to skrajnie negatywna karykatura. Nie dziwie się rodzinie, która jest tym oburzona.

ocenił(a) film na 3
Kiki_Kot

Czyli film ci się nie podobał i oceniasz go na 7 - jako dobry. ok.

Kiki_Kot

Jedyne co mi się podobało w tym filmie to uśmiech Adama Drivera :)

Taja

Produkcja przydługawa, naiwna i nużąca podobnie jak expose Tuska z 2007r.

ocenił(a) film na 6
Niobe_FW

Hehe xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones