PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=866641}

Dom Gucci

House of Gucci
6,4 72 390
ocen
6,4 10 1 72390
5,3 43
oceny krytyków
Dom Gucci
powrót do forum filmu Dom Gucci

Wszyscy aktorzy graja Wlochow. Zadne z nich nie mowi po wlosku - ok rozumiem, ale w takim razie czemu nie mowia normalnym angielskim tylko na sile staraja sie nasladowac wloski akcent od czasu do czasu dodajac wloskie slowo do zdania..? Przeciez Maurizio z Patrizia nie mowili do siebie po angielsku…

ocenił(a) film na 5
mala_n

O dzięki Ci za to. Przebrnęłam ,przez wszystkie komentarze wlasnie w poszukiwaniu czy komuś ten angielski z karykaturalnym włoskim nie przeszkadza. Dla mnie to była istna męka . Niech jest albo włoski ,albo angielski. Ten akcent,był dla mnie tak męczący ,ze oglądałam film z przerwami. Muzyka dialogów zakłócała niestety percepcję filmu. Ale oczywiście ,to tylko moje odczucie. Moze dlatego,ze mówię po włosku i dlatego,tak mnie to irytowało .

ocenił(a) film na 3
gatta_filmweb

Niestety, jak dla mnie ta sztuczność rozłożyła cały film :(

ocenił(a) film na 5
umesh

Dokładnie tak.

gatta_filmweb

Tak somo u nie. To była dosłowna tortura. Idiotyczna decyzja.

ocenił(a) film na 6
mala_n

bolał mnie ten angielski włoski, niczym gangsterzy z Bronksu w filmach Scorcese, którzy akcent mają po włoskich przodkach, ale włoskiego nie znają i nigdy w Italii nie byli. Głupie to i karykaturalne.

ocenił(a) film na 6
mala_n

Dla mnie szczególnie irytujące było to, że gra aktorów opierała się o ich naturalny temperament amerykańskiego hollywood. Brakowało mi włoskiej gestykulacji, emocjonalności, temperamentu. A te ich wtrącane słowa po włosku mogliby zastąpić melodyjnym akcentem. Nie umieją hamerykańce udawać. Najbardziej w filmie podobał mi się Jeremy Irons i wielka szkoda, że mieliśmy okazję tak krótko go oglądać.

ocenił(a) film na 3
mala_n

Ten sztuczny włoski akcent był potwornie męczący.

ocenił(a) film na 6
Kinomaniaczka_

Lady Gaga jest Włoszką z pochodzenia ,uważacie ,ze nie potrafi mówić z włoskim akcentem? Rozumiem ,że film oglądaliście w oryginale i wyłapujecie obce akcenty w hamerykańskim,akurat!

Edin_Brami

No Gaga ma ojca Włocha, a AL Pacino dziadka, a reszta? 2 osoby wg ciebie w tym filmie grały?

ocenił(a) film na 5
Edin_Brami

no akurat Gaga musiała nauczyć się mówić z takim akcentem, jest urodzona w stanach, tak jak jej ojciec, jakim cudem ma naturalnie mówić z włoskim akcentem xD

ocenił(a) film na 6
mala_n

Ciekawa historia ale zadziwiająco słabo zagrana. Szkoda, że to amerykanie udający Włochów a nie sami Włosi zagrali ten film.

ocenił(a) film na 6
Martinf

obejrzyj film z włoskim dubbingiem

mala_n

Żeby jeszcze bardziej podkręcić kabaretowość tego kiczu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones