PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32390}
7,0 17
ocen
7,0 10 1 17
Doktor Faustus
powrót do forum filmu Doktor Faustus

dobry jest ten film?

użytkownik usunięty

'Doktor Faustus' to jest moja ulubiona ksiazka i ciekawi mnie ten film, tym bardziej ze wspolautorem scenariusza jest Chapman

ocenił(a) film na 9

Na pewno warto zobaczyc jak Seitz podszedl do dziela Manna....film widzialem dosc dawno, jeszcze zanim przeczytalem ksiazke- pamietam, ze bardzo mi sie podobal, szczegolnie rola Jona Fincha; po prostu mistrzowskie mainstreamowe (w dobrym sensie) kino! Calkiem niedawno widzialem inny film tego rezysera ("Unordnung und fruehes leid"), tez na podstawie Manna- bylem nim zachwycony.... Seitz chyba czuje ten klimat jak malo kto....Wracajac jednak do "Faustusa"- mysle, ze nalezy powstrzymac sie od nadmiernych oczekiwan, bo ta ksiazka jest tak wielowymiarowa, ze trudno byloby zrobic jej idealna ekranizacje. Ten film oddaje mannowskiego ducha i w ogolnym zarysie nawiazuje do najwazniejszych problemow powiesci- niestety, nie pamietam w tej chwili muzyki z filmu, ale pasowalyby tu kompozycje Schoenberga i jego "szkoly wiedenskiej"; jak obejrzysz film to podziel sie wrazeniami!

washack

Dzień dobry. Czy można gdzieś obejrzeć ten film z tłumaczeniem? Jest na YT ale z niemieckim u mnie kiepsko.

ocenił(a) film na 6

Popieram, spoko film

Aerss

Dzień dobry. Czy można gdzieś obejrzeć ten film z tłumaczeniem? Jest na YT ale z niemieckim u mnie kiepsko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones