PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10017757}

Dobranoc, mamusiu

Goodnight Mommy
5,9 3 808
ocen
5,9 10 1 3808
6,3 3
oceny krytyków
Dobranoc, mamusiu
powrót do forum filmu Dobranoc, mamusiu

To nie jest horror ( dzięki Bogu ) Całkiem niezły thriller psychologiczny. Naomi Watts jak zwykle nie zawodzi. Trzyma w napięciu od początku do końca . Zakończenie zaskakujące , ale możliwe.

ChrisKrasz

A jakie jest zakończenie?

ocenił(a) film na 6
VictoryDay

Zaskakujące . Nie będę spojlerował ;-)

ocenił(a) film na 6
ChrisKrasz

Jakaś interpretacja? Niby wszystko zrozumiałe, ale jakoś nie pasuje mi ta końcówka do tej ściąganej skóry? Gdyby nie ta scena, można byłoby założyć że chodzi o traumę dziecka, ale co miała oznaczać ta scena.... ?

ocenił(a) film na 5
Bambim

Przeczuwał, że ją niechcący spali xd
a tak serio - to by miało jakikolwiek większy sens jakby już się wydarzyło i np. ojciec z psychologami stwierdzili, że ktoś inny będzie odgrywać matkę żeby powoli wyprowadzić go z traumy i na koniec jeszcze coś z tą aktorką się stanie - taka mocniejsza retrospekcja pomieszana z rzeczywistością - troszkę większa incepcja, aniżeli ta zaoferowana
A zakończenie jak dla mnie nie jest zaskakujące, bo takiego obrotu spraw spodziewałam się w 1/3 seansu - do końca liczyłam wręcz "a może jednak coś mnie zdziwi i zrobi większy mindf*ck"

ocenił(a) film na 5
Bambim

Dziwi mnie że nikt tego filmu nie zrozumiał, ale ok wytłumaczę Ci to, plastry na twarzy i ściaganie skóry a pod nią czarna spalenizna miały symbolizować śmiertelne oparzenia od ognia, zabił przypadkowo brata i chwilę później matkę ( spaliła się ), wszystko co widzimy w filmie jest tylko ciężką traumą tego chłopaka...

ocenił(a) film na 6
Bambim

On był schizofrenikiem. Widział i słyszał ludzi których nie było.

ocenił(a) film na 7
Bambim

Ta ściągana skóra to był sen dzieciaka. Powtarzający się koszmar. Zastanawia mnie tylko, czy śnił już po tym jak spaliła się matka - we śnie miała zwęglone ciało. Czy jednak sen był proroczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones