PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469476}

Diuna

Dune
7,7 154 148
ocen
7,7 10 1 154148
7,3 52
oceny krytyków
Diuna
powrót do forum filmu Diuna

Ja wiem że fanów książki pewnie to rozjuszy, ale spójrzcie po nieco za swój nos i spróbujcie postawić się w roli kogoś kto tego uniwersum nie kuma. Wtedy ten film to jest po prostu jakaś porażka od pierwszej minuty, Jesteśmy rzuceni w jakiś świat o którym nic nie wiemy, i dowiadujemy się że jakiś tam ród przejmuje jakiś tam teren (planetę?) żeby wydobywać przyprawę xD Oczywiście nie wiadomo co to jest ta przyprawa, nie wiem zioła prowansalskie czy ki uj, no ale cały ród jedzie ryzykuje życiem żeby to wydobywać, spoko. Młody Oskarek synalek jest jakąś tam postacią ale ciężko go lubić, ma jakieś tam sny o dziewczynie z innej planety, nie wiadomo co się dzieje, ogólnie pierwsza godzina jest totalnie stracona, nie mam pojęcia co się w niej wydarzyło i nawet nie chcę w tym momencie próbować. Później jest już ta planeta i plantacja PRZYPRAWY xD no i tam się dzieją różne śmieszne rzeczy (przynajmniej dla mnie, bo dalej cała historia nie ma ŻADNEGO składu dla osoby nie znające j uniwersum) aż ludzie którzy potrafią podróżować między planetami nie zaczynają BIĆ SIĘ NA PAŁKI, NO KURDE XD Ja wiem, pewnie jest w tym większa głębia, ale gdzie są łucznicy z kamieniami xD Dalej nawet nie zamierzam próbować. Film jest MEGA słaby i chyba tylko totalnych fanboyów może do siebie przekonać, bo dla mnie to jest słaba komedia.

ocenił(a) film na 9
Cmb

Jeżeli nie rozumiesz filmu to znaczy, że nie jest dla Ciebie. 90% Twoich heheszków zostało ładnie wytłumaczone w filmie. Reszta pewnie będzie w2 części.

ocenił(a) film na 8
Cmb

Przecież to czym jest przyprawa i dlaczego walki toczy się głównie na broń białą zostało w filmie ładnie wytłumaczone

ocenił(a) film na 4
Sidu_Sidowski

Tyle że same walki to za mało, jak fabuła nudzi

Wiraaj

musisz ogladac inne filmy np szybcy i wsciekli.

ocenił(a) film na 4
Cmb

Dobre podsumowanie. Przelansowany i pozbawiony emocji film

Cmb

Po co coś komentować jak się tego czegoś nie pojmuje?

ocenił(a) film na 4
qasz666_qwerq

Jaki sens miałby ten komentarz, gdybym pojmował?

ocenił(a) film na 6
Cmb

Szukałem wpisu, gdzie mógłbym przedyskutować zasadność ukazania broni białej, ale ten tutaj wpis, choć porusza kwestię, to jest jakaś dziecinada, która wręcz zalatuje trollem. Więc tu - nie.

ocenił(a) film na 4
Leszy2

Dzięki że podzieliłeś się tymi głębokimi przemyśleniami

Cmb

hahaah mialem to samo jak to ogladalem XDziola prowansalskie lol

ocenił(a) film na 9
Cmb

Jestem fanem tego uniwersum, film również uwielbiam i nie mogę się doczekać kolejnej części, ale mega mnie rozbawił Twój komentarz, masz plusa xD łucznicy z kamieniami :)

ocenił(a) film na 8
MagisterLeoni

A czym są te gigantyczne owsiki wyłaniające się z piasku? Po co to?

stringer_bell

A niby skąd mają się wyłaniać, z dupy?

wello

nie czytałem ksiązki ,ale faktycznie , co to za owsiki ? Maja niby 400 m i czym sie zywią ? No bo chyba nie ludzmi , ktorych tam praktycznie nie ma . Poza tym ilu tych ludzi musialby zjesc zeby sie najeśc ? To jest tak jakby człowiek zjadł mniej niz mrówke . To jest pustynia , innych duzych zwierzat tez tam nie ma - poza tą myszą .No chyba ,ze żywi sie tymi kombajnami :)

ocenił(a) film na 6
Cmb

Mam podobne przemyślenia. Nie czytałem książki, a jeśli chodzi o sam film ciężko się połapać o co w nim chodzi. Moim zdaniem może to być ciekawa historia i w ogóle, ale z takich książek powinno robić się serial kilku sezonowy, a nie w dwugodzinnym filmie upchnąć tyle rzeczy, że jak ktoś nie czytał książki nie będzie wiedział o co chodzi. To tak jakby zrobić dwugodzinny film z Gry o Tron i zmieścić tyle wątków. Kto by się w tym połapał???. Dlatego uważam że to powinien być serial zamiast filmu.

Cmb

jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o... melanż ;-) Ta przyprawa jest cenna jak złoto a nawet bardziej bo wplywa na człowieka i budzi jego zdolności nadprzyrodzone :) Wokół niej wszystko tam sie kręci. To tak w skrócie.

ocenił(a) film na 9
Cmb

Też nie czytałem książki, a i tak nie wiem jakim cudem nie mogłeś zrozumieć filmu. Jest prosty jak budowa cepa. Wszystkie wątki jakie wybrano z książki są elegancko wyjaśnione (nie dało się zmieścić wszystkiego, bo książka to prawdziwa kolumbryna). Wychodzi na to, że te 2 to chyba również twoje IQ skoro nie rozumiesz rzeczy, które masz podane na tacy, prosto pod samą gębę. Film oczywiście mógł się komuś nie podobać, nie mam nic do tego, mógłbyś dać nawet 1. Ale uzasadnienie, że nie podobało ci się, bo nie rozumiałeś tak wielu rzeczy, jest świadectwem stanu twojej inteligencji.

Cmb

Zgadzam się prawie ze wszystkim :D Też mnie rozwaliło to, jak ludzie / cywilizacje dysponujące taką technologią (pojazdy kosmiczne, wypasione tarcze, lasery itd) walczą ze sobą na noże, czy tam wspomniane pałki, hahaha. Na obronę tego filmu wspomnę tylko, że znaczenie tej przyprawy było wyjaśnione tym, że jest ona niezbędna do podróży międzyplanetarnych (podejrzewam, że to pewnie jakiś wspomagacz do paliwa, czy coś w ten deseń). Natomiast film faktycznie jest nudny. Nic specjalnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones