PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747808}
7,9 1 773
oceny
7,9 10 1 1773
Dangal
powrót do forum filmu Dangal

Mimo że w Indiach kręci się ostatnio bardzo dużo filmów o sporcie, których bohaterkami często bywają kobiety, Salman Khan i Anushka Sharma niedawno wcielili się w rolę zapaśników, a i sam wielki Aamir Khan ma na koncie niezapomniany "Lagaan", filmowi nie brakuje świeżości, a typowe dla tego rodzaju dzieł elementy patriotyczno-feministyczne serwowane są w wyważonych dawkach. Trzy godziny mijają niepostrzeżenie, a historia zostaje z widzem na długo po wyjściu z kina. Jestem pod wrażeniem.

tatiana_filmweb

Jeśli mogę spytać, gdzie oglądałaś ten film?

ocenił(a) film na 10
olszyna1011

Niedługo będzie premiera w Polsce, info mają podać na dniach na FB Bollywood in Poland.

ocenił(a) film na 10
joker_mroczny_rycerz

Dzięki za info. Czy wiadomo +/- w którym miesiącu film pojawi się na ekranach w Polsce? Mam spore grono znajomych (środowisko zapaśnicze), które czeka z niecierpliwością na ten film.

ocenił(a) film na 9
olszyna1011

Oglądałam go w Indiach, w dzień premiery.

ocenił(a) film na 10
tatiana_filmweb

Cieszę się, że film się podoba :) Mnie najbardziej podobają się przekazane w filmie ponadczasowe wartości jak rodzina, niezwykle ważna rola ojca, sport, pasja i niestrudzona walka o swoje marzenia... Nie wspominając już o głównym temacie filmu, czyli o Zapasach, które są moją życiową pasją i o których niestety zbyt wielu filmów nie znajdziemy w światowej kinematografii...

ocenił(a) film na 8
tatiana_filmweb

Lepszy od Laagana ?

ocenił(a) film na 9
returner

Tak samo dobry.

tatiana_filmweb

czy to jest film bez indyjskich tańców?

ocenił(a) film na 9
siweq

Jest scena z ceremonii malowania rąk henną przed weselem, ale piosenki to głównie tło.

tatiana_filmweb

to chyba jednak odpuszcze :)

ocenił(a) film na 10
siweq

będziesz żałował ;) wierz mi, film ma niewiele wspólnego z typowym Bollywoodem jaki znamy tu w Polsce. Bardzo fajny film o sporcie, o Zapasach i trudnej drodze na sam szczyt. Przesycony emocjami. Ta jedna scena z wesela przelatuje prawie nie zauważona... poza jednym ważnym momentem, gdzie Pani Młoda (jakieś 13-14 lat) mówi o trudnym losie kobiet w Indiach... w kontekście głównej aktorki, która ma możliwość pójścia inną drogą... drogą sportu. Szczerze polecam :)

ocenił(a) film na 10
budzyn_p

W końcu! Od dzisiaj dostępny na Polskim Netflixie z polskimi napisami!

ocenił(a) film na 10
joker_mroczny_rycerz

Świetny film.

ocenił(a) film na 8
budzyn_p

Mi także podobał się film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones