PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817420}

Dżentelmeni

The Gentlemen
7,6 76 453
oceny
7,6 10 1 76453
7,0 41
ocen krytyków
Dżentelmeni
powrót do forum filmu Dżentelmeni

Tak jak cenie i lubię twórczość Ritchiego, to Dżentelmeni mnie zmęczyli. Ciągłe twisty, maksymalnie rozwleczone dialogi, które miały być błyskotliwe i zabawne jakoś do mnie nie przemówiły. Nie wiem, może nie mój dzień, może przy drugim podejściu będzie lepiej.

ocenił(a) film na 5
Mash_fw

Jak na moje to film mocno przeciętny. Snatch to był filmowy potwór, jeden z moich ulubionych. Tutaj raczej slabiutko, zrobione na siłę. Jak ktoś oglądał większość filmów Ritchiego chyba podzieli opinie.

ocenił(a) film na 7
mar7tinetti

Oglądałem większosć jego filmów i uważam, że ten też jest naprawde dobry. Dobry burger z dobrą wołowiną.

mar7tinetti


bycie DURNIEM nie jest zabronione, ale czy koniecznie trzeba sie tym chwalić?

kotbury

To się nie chwal.

ocenił(a) film na 4
Mash_fw

Dobrze ujęte, film z gatunku gdzie wszystko postawiono na dialogi. Siłą miały być niezwykłe umiejętności aktorskie. W sumie wyszło dość męcząco.

tk007


bycie DURNIEM nie jest zabronione, ale czy koniecznie trzeba sie tym chwalić?

Mash_fw

nie grymaś, na tej pustyni to i tak perełka

maximus_

Pustynia istnieje tylko dla tego, kto nie potrafi dostrzec oazy. Film męczący i na siłę.

Niepoprawny_Romantyk

o czym ty bredzisz?

ocenił(a) film na 6
Niepoprawny_Romantyk

Dokładnie, właśnie to oglądam i jestem mega zawiedziony, ani ciekawe ani śmieszne ehh fajna obsada, fajny klimat, ale wyszłoby mega słabo.

Mash_fw

Zgadzam się. Wyzwanie stanowiło dla mnie przebrnięcie przez ten film. Być może stało się tak dlatego, że wcześniej odświeżyłem "Porachunki", jedną z moich ulubionych komedii kryminalnych, którą przedostatni raz widziałem ponad X lat temu. Niestety, najnowszy film Ritchiego na tle tego pierwszego (lub choćby "Przekrętu) wypada blado, jak nieśmieszna autokarykatura.

Mash_fw

Po ocenach i komentarzach myślałem, że wrócił stary, dobry Ritchie, ale mocno się zawiodłem. Fajna obsada i tyle. Słabiutki i mocno przewidywalny scenariusz.

ocenił(a) film na 9
Mash_fw

Film petarda. Nie mogę pojąc czemu nie dostał nominacji do oscsra w kategorii "najlepszy scenariusz" o wiele gorszy "Na noże " dostał.

Mash_fw

Mi się podobał. Fajna historia, niezłe teksty i zwroty akcji. Gadka z czarną cipką mnie rozwaliła na łopatki, kilkakrotnie dobrze się zaśmiałem :-D Kolejny dobry film od starego i dobrego  G.R.

ocenił(a) film na 5
Piotrek_K79

było kilka momentów, które faktycznie były śmieszne, ale w moim odczuciu nie było takiego napięcia jak za jego dawnych "londyńskich filmów". Akcja nie szła jednym tchem, tylko była co rusz przerywana przez narrację Hugh Granta. Inna trochę konwencja, wszystko ładnie opowiedziane, ale sama akcja była sztucznie hamowana i nie było tego efektu nieustającego napięcia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones