PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=482468}

Czwarty stopień

The Fourth Kind
6,5 44 633
oceny
6,5 10 1 44633
Czwarty stopień
powrót do forum filmu Czwarty stopień

- dawno zeden film nie zrobił na mnie takiego wrazenia jak TEN! az ciary po plecach przechodzą. Niewazne czy to fikcja czy nie, ale rozrywka 1 KLASA ! (oczywiście oglągać TYLKO w wersji eng. z napisami)

TobiWUJO

zgadzam się z Tobą. Rewelacja o kontaktach z kosmitami.

mario_suze

a są tam kosmici, że można ich zobaczyć... czy ten film to tylko taki psychologiczny? Lubię filmy gdzie można zobaczyć kosmitów,,, (niestety już chyba prawie wszystkie widziałęm). To co są tam kosmici?

pozdro

Dormant

nie ma, ale opłaca się to zobaczyć.

ocenił(a) film na 1
alahala

nie ma kosmitów nie ma akcji nie ma fabuły nic tu się nie trzyma kupy tylko ta sowa

ocenił(a) film na 8
TobiWUJO

Nie wiem dlaczego, sam sie dziwie, moze to kwestia pustego domu i poznej nocnej godziny ale to byl jedyny film na jakim sie balem. A ogladalem wiele horrorow.

ocenił(a) film na 8
TobiWUJO

jest bardzo dobry trzeba przyznać .

TobiWUJO

Ja też byłem MOCNO zaskoczony, spodziewałem się kiepskiego filmu - a tu takie coś :)

ocenił(a) film na 9
TobiWUJO

zgadza się, i tak teraz sobie myślę, że jakbym spojrzał w nocy w okno i zobaczyłbym sowę to bym się posrał ze strachu

ocenił(a) film na 9
nillvo

Film naprawde mocny ,znacie jakieś filmy o podobnej tematyce ?

Maczupiczku

They (Oni 2002) hehe NIEZŁA JAZDA !

ocenił(a) film na 7
TobiWUJO

popieram !

ocenił(a) film na 7
Maczupiczku

Dark Skies (2013) tam są kosmici pokazani :)

Maczupiczku

Fire in the sky

ocenił(a) film na 8
nillvo

Hehe, nie dziwie się;) Obejrzałam i głupia dałam się nabrać . Tydzień nie mogłam normalnie zasnąć. Trochę naiwny zabieg na początku filmu z Milą ,która próbuje przekonać ludzi, że wydarzenia z filmu są naprawdę , ale to naprawę prawdziwe ale mimo to łapka w górę.

użytkownik usunięty
TobiWUJO

Genialny film. Ciarki mnie po plecach miziają jeszcze 30 min po obejrzeniu :) Pewnie nie zasnę dzisiaj. Muszę sobie monitoring założyć w pokoju :D

ocenił(a) film na 9
TobiWUJO

Dokladnie, momentami naprawde ciary przeszywaja na wskros! - rewelacja.

ocenił(a) film na 3
tomie_2

Nie zasatawia cię dlaczego masz ciarki-może kosmici też ci wsadzili sondę analną tylko o tym jeszcze nie wiesz........

Lukotoni

...jak zwykle "odezwał się malkontent" TO MOŻE CIEBIE w dzieciństwie molestowali, polecam ci WŁAŚNIE terapię "hipnozę etc." :))

ocenił(a) film na 3
TobiWUJO

NIeeee... bo jeszcze zobacze sowe, słapie za krzesło przywale pani doktor, później pobiegne po siekiere zaczne wycinać wszystkie drzewa w pobliżu na których siedzą sowy, będe na nie polowal przez reszte dnia i nocy -wiesz mam leprze rzeczy do roboty.

Lukotoni

heheh...dobre :))

ocenił(a) film na 7
TobiWUJO

Nie, to nie jest dobre:) Gość bardzo chcial pokazac, ze film go nie bawi i chcial byc na siłę zabawny. Ja sie nie uśmiałam:)

ocenił(a) film na 8
Lukotoni

Dla Ciebie porządne powtórzenie ortografii jest "najlepRZym" rozwiązaniem.

ocenił(a) film na 3
hmtxcompany

pieprzysz farmazony!

ocenił(a) film na 7
TobiWUJO

film nie jest rewelacyjny. Wszystkie sceny są bardzo statyczne, a akcja się wlecze jednak jeśli mam ocenić wartość strachu to daję 10/10 to jeden z najstraszniejszych filmów jakie widziałem.

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Będą SPOJLERY
Po prostu zaczyna się sugestią Milli Jovovich (tak poza filmem) że jest na faktach, pada mrożące krew w żyłach zdanie "what you're about to see is extremely disturbing", muzyka jak z sesji u psychologa która sączy się gdzieś w słuchawkach i nie powinienem sobie nawet z tego zdawać sprawy. Wstawki "autentycznych" nagrań z rozmów z bohaterką tej historii, wszystko zrobione tak żebyś ostatni raz upewnił się że twój pies leży obok komputera i nic ci nie grozi, oglądasz ... filmy które zostawiają po obejrzeniu niepokój uznawane są za najlepsze horrory. Ten oceniam na niezły, rzecz która zapadła mi w pamięci szczególnie. Motyw sowy - nie sam fakt że pacjenci widzieli sowę przed porwaniem, tylko tam padło takie zdanie, coś w stylu " widzę sowę, ale nie wygląda jak normalna sowa, tam nie ma sowy...", ile razy chciałem opisać sen i wiedziałem co chcę wyrazić ale nie wiedziałem jak to powiedzieć, ten opis jest genialny. Były dwie sceny które mogą przestraszyć.

ocenił(a) film na 7
TobiWUJO

jAK KTOŚ CHCE podobny szok polecam Alien Abduction. Widzieliscie ?

ocenił(a) film na 9
TobiWUJO

100% Film ten jest przykładem na to , że budżet wcale nie jest wyznacznikiem jakości.. w szerokim znaczeniu tego słowa ;)

ocenił(a) film na 6
TobiWUJO

Również dałem się nabrać i nadal nie wiem ,czy sceny "dokumentalne"są nimi naprawdę,no i ten niepokój(Stick 13 )...Podobno można to sprawdzić na oficjalnej stronie filmu,ano zobaczę...

ocenił(a) film na 3
jjarek_filmweb

Wszystko w tym filmie jest ustawione i wyreżyserowane począwszy od prawdziwej pani dr.Abbey a kończywszy na Sowach. Dali do do filmu Javovch w celu podciągniecia realności przedstawionych scen za co zapewne dostała kupe kasy.

ocenił(a) film na 6
Lukotoni

Pogooglowałem trochę i też do tego doszedłem ...

ocenił(a) film na 3
jjarek_filmweb

Ja wogóle nie googlowałem, dały mi do myślenia urywane sceny z kamer video, pani doktor Abbley wyglądająca jak chodzące zombi z oczami więkrzymi od mojej głowy, no i zachowania jej pacjentów wykrzywiało nimi tak jak by(za przeproszeniem) ktoś im w dupe kołek wsadził. Autorzy tego filmu mogli się nie co bardziej postarać o realność.

ocenił(a) film na 6
Lukotoni

SPOJLER ... Widziałem zdjęcie aktorki grającej dr Abbey w "dokumencie"przed i po komputerowej charakteryzacji w której wyglądała jak nadepnięta żaba .

ocenił(a) film na 8
Lukotoni

Polecam powrót do gimnazjum. Popracuj z polonistą nad ortografią.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
TobiWUJO

Zgadzam się.Film jest ciekawym obrazem kontaktów ludzi z kosmitami.Jednak sam film nie jest straszny,jedynie jeżeli się zagłębić w temat,oraz wysnuć daleko idące refleksje o tym co się widziało,można stwierdzić że ta historia jest straszna.Film wywiera dośc duże wrażenie. 8/10

TobiWUJO

Po obejrzeniu faktycznie czułam ciarku, a rzadko mi się to zdarza...

ocenił(a) film na 7
TobiWUJO

Nie wiem dlaczego ale w tym filmie wystraszyłem się tylko wtedy kiedy ten gościu zaczął lewitować na łóżku, jak dla mnie film ogółem bardzo dobry ale nie straszny, nie wiem czego Wy się tak baliście :P

ocenił(a) film na 9
Windigio

Nie wiem, jak Ty, ale ja oglądałem po ciemku. Wtedy nawet najgorszy horror jest straszny. A co dopiero ten ;]

ocenił(a) film na 7
DarthDream

No ja też po ciemku i na słuchawkach, tak się horrory ogląda, ale jednak mnie nie wystraszył :P Chyba za dużo horrorów w życiu obejrzałem i już na mnie nie działają :D

TobiWUJO

skichalam sie w majty pod koniec, jak pani doktor odtwarzala tasme z nagraniem z nocy, jak cos mialo wejsc do jej pokoju. MASAKRA!!!
kilka dni pozniej pojechalam z rodzicami do lasu, do naszego domku. Szkopol w tym, ze z tego domku trzeba bylo wychodzic zeby dojsc do szopy, w ktorej mamy mnostwo przydatnych gratow, rowniez zamykac furtke, garaz itp. Jak juz bylo ciemno. totalna masakra

ocenił(a) film na 7
TobiWUJO

Polecam "przepowiednia" http://www.filmweb.pl/Przepowiednia
Moim zdaniem film lepszy chociaż klimat podobny. Podobał pewnie mi się bardziej zważywszy na to, iż nie było tam ufo, które jednak do mnie nie do końca przemawia jednakże "czwarty stopień" wywołał u mnie ciarki mimo to :)

TobiWUJO

Moim zdaniem przeciętny. Nie przepadam za filmami o kosmitach, wszystkie wydają mi się strasznie przewidywalne i takie na jedno kopyto. Akurat tutaj pojawił się sprytny pomysł "oparcia na faktach", więc po trochu się zaczyna w to wierzyć, że może, że jednak, że chyba naprawdę... - ja też dałam się troszkę nabrać:) Dlatego daję 6/10, bo raczej z krzesła mnie nie zwaliło. Przy okazji muszę powiedzieć, że wydaje mi się, że chyba ludzie za bardzo do siebie biorą oglądanie takich filmów i stąd się bierze strach - a przecież to tylko film, drogie dzieci, to nie dzieję się naprawdę:D Owszem, jeśli się dobrze wczuć, to komedia będzie śmieszna, a horror będzie straszył, ale przecież nadal ma to służyć rozrywce. Wystarczy odrobina dystansu:)

TobiWUJO

Dokładnie. Genialny film. Naprawdę nie wiem skąd tyle tych wątpliwości co do faktów, na których powstał film.
Pasują tu słowa Abela Camposa z filmu: "Wiem co widziałem, ale nie umiem tego zaakceptować" pozdro.

ocenił(a) film na 9
TobiWUJO

na prawdę świetny film. od obejrzenia go zaczęłam się interesować hipnozami. to na prawdę fajny temat do czytania jak i robienia tego w praktyce. :)

TobiWUJO

hehe dla mnie film wogole niestraszny ale bardzo dobry... jestem zwolenniczka teorii ze obcy moga byc odpowiedzialni za rozwoj ludzkosci, za wiare itd... a nawet i zapoczatkowanie jakiegokolwiek zycia na ziemi... nie zaprzeczylabym jesli ktos by mi powiedzial ze to obcy sa odpowiedzialni za napisanie biblii, rozwoj starozytnych cywilizacji, jak egiptu, majow, wynalazkow... dlatego ten film byl dla mnie bardziej niejako dokumentem... horrorem w 0% :) podobaly mi sie slowa ''obcego'' : -jestem bogiem- albo nawiazanie do najstarszego jezyka ludzkosci... moze ktos taki zapoczatkowal wlasnie nasz rozwoj? pokazal to i owo, chcial by go wielbic jako bogow, ale nadal jest nami zainteresowany jak i kazdy wynalazca lub naukowiec swoim dzielem ?

ocenił(a) film na 8
jolka88w

Właśnie chciałem poruszyć ten wątek, dokładnie. Te wszystkie teorie związane z tym o czym piszesz są całkiem jeżeli nie prawdopodobne, to co najmniej warte dokładniejszego przyjrzenia się im.

ocenił(a) film na 7
TobiWUJO

pOPIERAM. Bardzo mnie przeraził. Nie mogłem po tym gównie spać.

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

Film ten Cię bardzo przeraził, nie mogłeś po nim spać a dałeś mu 4/10, coś z Tobą synek jest chyba nie tak!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones