PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=670711}
3,8 9 152
oceny
3,8 10 1 9152
Czasy ostateczne: Pozostawieni
powrót do forum filmu Czasy ostateczne: Pozostawieni

Przesłanie

ocenił(a) film na 2

Już pomijając to, że film sam w sobie był bardzo zły, to najbardziej uderzyło mnie jedno - wynika z niego, że w sumie nieważne, czy jesteś dobrym człowiekiem, ważne że WIERZYSZ, to pójdziesz do nieba

ocenił(a) film na 6
etsukokeehl

Prawdziwa wiara w Boga wyklucza bycie złym człowiekiem. Nawet jeśli się było złym człowiekiem, ale zaczęło się wierzyć zmieniło się na lepsze. Nie można być po prostu złą osobą i szczerze wierzyć w Boga.
Po drugie sądzę, że tu nie tylko o wiarę chodziło, zobacz że ludzie którzy pozostali nie byli niewiniątkami. Cage i stewardesa mieli romans okłamując innych (on żonę), córka obwiniała niesłusznie o rozpad małżeństwa rodziców matkę. Dodatkowo tak jak i jej chłopak - dziennikarz kpiła z ludzi wierzących nazywając ich wariatami.
Na koniec dodam tylko, że sam Jezus często mówi, że najważniejsze to właśnie UWIERZYĆ.

Son_Mike

Mój drogi. Wiara chrześcijańska, jest wiarą objawioną i dogmatyczną. Czytałeś Ty kiedyś Biblię? To w niej zawiera się kodeks moralny. Co tam się dzieje.... Uwierz mi, gdyby ludzie wierzący postępowali tak jak faktycznie Biblia im nakazuje, to byliby złymi wierzącymi (złymi uznanymi z perspektywy zdroworozsądkowej). I tak, chrześcijanie twierdzą, że podstawą ich wiary jest Biblia, która jest traktowana tak wybiórczo jak demokracja w Polsce albo i bardziej. Hipokryzja goni obłudę.

ocenił(a) film na 6
Fishbon3r

Czytałem Biblię i wiem jak ona jest absurdalna. A zwłaszcza Stary Testament.

etsukokeehl

Nie wystarczy wierzyc, to glupota.

onzamknietywsali

Przeciez nawet Diabiel wie ze Bog istnieje.

onzamknietywsali

Wiedza a wiara to dwie różne rzeczy.

andreos_7

Wie czyli wierzy.

onzamknietywsali

"Wie czyli wierzy"- NIC BARDZIEJ MYLNEGO
Słowo „wiara” jest tłumaczeniem greckiego terminu pístis, który przede wszystkim kryje w sobie myśl o zaufaniu, pewności i głębokim przekonaniu. Zależnie od kontekstu może też oznaczać „wierność”
„Wiara to nacechowane pewnością oczekiwanie rzeczy spodziewanych, oczywisty przejaw rzeczy realnych, choć nie widzianych” (Heb 11:1).

davidov84m

Pozwól, że się wtrącę.
Jakuba 2:19
Tutaj również użyto "pistis" w odpowiedniej formie, ale oczywiście "wiedza" nie jest synonimem "wiary".

andreos_7

andreos7 SŁUSZNIE !
Jakuba 2:17, 18, „Wiara, jeśli nie ma uczynków, sama w sobie jest martwa. Niemniej jednak ktoś powie: ‚Ty masz wiarę, a ja mam uczynki. Pokaż mi swą wiarę bez uczynków, a ja pokażę ci wiarę poprzez moje uczynki’.

onzamknietywsali

jak bedziesz rozmawial z diablem o o tym w co wierzy pozdrow go ;)

onzamknietywsali

Dla naszego zbawienia Jezus zrobil wszystko..nic nie mozemy do tego dodac naszymi uczynkami.Dlatego wiara przyjmujemy Jezusa Chrystusa do naszego życia..a naszymi uczynkami dziekujemy Mu za zbawienie.

ocenił(a) film na 3
etsukokeehl

Tja, do podobnego wniosku doszedłem. Byłem pewien, że jak ta córka wróci do domu, matka dostanie och*jozy, że nie poszła do nieba i zacznie winić ją, że to przez to, że jest złą córką, ona nie sprostała jako matka-chrześcijanka i musi ją złożyć w ofierze xD

A tu lipa, wariatka poszła do nieba...

ocenił(a) film na 2
moooras

A córka stoi na dachu i rozmawia z lecącym w samolocie ojcem przez komórkę. Za stara jestem już na takie pierdoły.

etsukokeehl

Dokładnie tak uważają protestanci :) Uważają, że po podjęciu decyzji -uznaniu Jezusa za zbawiciela- mają zagwarantowane niebo. Film jest na podstawie książki protestanckiego autora, tak że tak...

ocenił(a) film na 1
elza026

jestem protestantem; proszę nie siać popeliny :)

ocenił(a) film na 6
wito777

Przeciwko czemu protestujesz? Wszędzie Was pełno na ulicach, tramwaje zatrzymujecie w wwa. Dość protestów, dajcie nam spokojnie żyć

etsukokeehl

to wzięło się z mordercy Lutra i Kalwina - nazywa się to 'predestynacja', heretycka ideologia szatanistyczna - 'protestantyzm'

ocenił(a) film na 1
etsukokeehl

film jest bardzo zły ale to akurat z niego nie wynika

ocenił(a) film na 6
etsukokeehl

No i co z tego? Wierzący idą do nieba, a niewierzący nie wierzą w niebo, to sobie robią co chcą. Nikt nikogo zmuszać do niczego nie będzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones