PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1092}

Czas Apokalipsy

Apocalypse Now
8,2 185 883
oceny
8,2 10 1 185883
9,1 37
ocen krytyków
Czas Apokalipsy
powrót do forum filmu Czas Apokalipsy

Flaki z olejem, powolny, ciągnął się i ciągnął... Podobały mi się jedynie zdjęcia, super przedstawiony obraz wojny i miejsc. Film dobrej jakości, ale spodziewałam się przynajmniej czegoś na wzór np. Gladiatora- dobra fabuła, akcja, emocje, napięcie i ta muzyka... Ech... a tu nuuuudy i to w zwolnionym tempie. Jak dla mnie 4/10

ocenił(a) film na 10
evelinalucja

Nie wiem czy smiać sie czy płakać z twojej wypowiedzi...
rączki opadają....

Zwłaszcza zdanie typu " .... czegoś na wzór gladiatora"....

użytkownik usunięty
malysmok1

masz racje ręce opadają...To jeden z największych i najlepszych filmów wojennych w historii kina (przynajmniej moim zdaniem) Gladiator przy nim to dobranocka

malysmok1

A ja nie wiem czy śmiać się czy płakać już z samej nazwy twojego profilu błahaha... małysmok :D to ten który masz w portkach??? nie rozśmieszaj mnie!!! żałosny jesteś... a poza tym to czego chcesz od gladiatora? mój ulubiony film i gówno ci do tego jakie filmy preferuję!!!

ocenił(a) film na 10
evelinalucja

No cóż dodać, po twojej riposcie widać niestety na jakim poziomie umysłowym jesteś... małolato...

malysmok1

Widzę że Avatar oceniłeś na 1, czyli podważasz opinie krytyków i wszystkich wielbicieli Jamesa Camerona i jego filmów. Uważaj- jest nas wielu...Chyba faktycznie wojsko uderzyło ci trochę do głowy. Może jesteś wcieleniem Kurtza hmmm? Brrr aż mi ciarki przeszły...

A tak na serio, nie lubię jak ktoś sobie drwi z moich opinii i komentarzy. Możesz je podważać, ale w kulturalny sposób, a nie wulgarny. Każdy ma w końcu inne gusta i upodobania i ma prawo do oddawania komentarzy zgodnych ze swoimi odczuciami do filmu.

ocenił(a) film na 10
evelinalucja

"Chyba faktycznie wojsko uderzyło ci trochę do głowy"

Co ty dziecko możesz wiedzieć o służbie wojskowej, w szeroko pojetym znaczeniu..

"Widzę że Avatar oceniłeś na 1, czyli podważasz opinie krytyków i wszystkich wielbicieli Jamesa Camerona i jego filmów. Uważaj- jest nas wielu..."

Mam prawo ocenić tą bajkę dla dzieci takich jak ty, jak chcę ( zreszta nie tylko ja )
Słowo UWAŻAJ miało mnie przestraszyć?????.... A kim wy jesteście wielbiciele Avatara. ??????
Defakto nie będę dyskutował z gówniarą... bo nie mam o czym,
Zbyt mało wiesz o prawdziwym życiu...



ocenił(a) film na 9
evelinalucja

"Widzę że Avatar oceniłeś na 1, czyli podważasz opinie krytyków i wszystkich wielbicieli Jamesa Camerona i jego filmów. Uważaj- jest nas wielu..."

...padłem

ocenił(a) film na 8
Tanatos

Ja też, rewelacja :D

za krótki jest ten post kur

ocenił(a) film na 10
SHOGUN_

Ale się uśmiałam :D Dzięki :D


Za krótki post, za krótki post, za krótki post

ocenił(a) film na 9
evelinalucja

Wulgarny? a gdzie on był wulgarny? Ja widzę, że ty mu chamsko odpisałeś.

użytkownik usunięty
evelinalucja

Apropos samego filmu. Moim zdaniem to genialna opowiesć o ludzkiej naturze, naturze wojny i tym jak w prosty sposob dochodzi do przewartościowań a moze i dehumanizacji w warunkach wojennych. Troche przypomina mi "Władce much" Goldinga. Wiele osob krytykuje film za to ze był przytłaczajacy i długi. Ale moim zdaniem własnie taki mial byc taka byla ta wojna podobnie tez było w posieści (długa moze nie była ale z pewnościa przytłaczajaca). Uwazam że film był tez bardzo refleksyjny i za kazdym razem kiedy go ogladam wiele spraw poruszonych na ekranie zajmuje mnie przez pewien czas. Nie kazdy film ma byc łątwo prosty przyjemny efektowny i oczywisty. Podobnie jak w innych sztukach moze chodzić równiez o wywołaniu u widza odrazy,zmęczenia, złości, poczucia pustki badź samotności. Najprosciej jest przwalic na koncu oczywistym morałem, wywołać pozytywne wzruszenie. Czas apokalipsy zostawił mnie w pewnym momencie z niczym... i to było bardzo ciekawe nic. Kończac dodam ze moim zdaniem film jest naprawde zły i tragiczny wtedy kiedy nie wywołuje żadnych uczuć.

użytkownik usunięty

Ps co do wspomnianego Gladiatora. Prosta fabuła opowieść o honorze, zemście, godności. Przedstawiająca bardzo nierealny obraz człowiek zwłaszcza tamtych czasów. Jest to rodzaj bajki dobro i zło oczywiscie w taki czy inny sposób dobro triumfuje nad złem. Reczyywiscie emocje (głównie bazujace na XX w amerykańskim poczuciu sprawiedliwości) napięcie wszystko tam jest ale w moim odczuciu to takie krótkotrwałe uniesienia ktore szybko mija. I nie skłania do głebszych refleksji. Gladiator to dobrze zrobione show Czas apokalipsy to troche show (mimo wszytsko jest tam miejscami sporo amerykańskiego blichtru) troche burleska jest to film z nutką "okularnictwa". Mistrzostwem jak juz wspomniałem wyzej jest właśnie wydobycie z widza wiekszej ilosci uczuc czy wrażeń negatywnych niż tylko złość czy poczucie niesprawiedliwości. Czy Gladiator jest gorszy? Oczywiscie ze nie! Wymaga tylko mniejszej wrażliwości.

ocenił(a) film na 9
evelinalucja

Widze że na tym temacie tylko do lat 18...

ocenił(a) film na 10
evelinalucja

Cholernie przytłaczający. Arcydzieło,ale nie wiem czy dam radę obejrzeć go kilka razy. Naprawdę pesymistyczny,ale ukazujący prawdziwe piekło wojny i to co się dzieje z człowiekiem. Po za tym wspaniała rola Marlona Brando...

użytkownik usunięty
ScorseseAndDeNiro

w pewnych momentach rzeczywiscie mozna bylo wrecz usnac, jak dla mnie troche zbyt rozciagniety w czasie film...co nie oznacza, ze mi sie nie spodobal. Uwazam, ze przerazajacy i wywolujacy silne emocje (szczegolnie ta chora muzyka, dziwne obrazy i teksty np. o slimaku;)) jednak jesli chodzi o taka tamatyke to wg. mnie full metal jacket byl zwyczajnie ciekawszy. jesli chodzi o kilkukrotne ogladanie, to drugi raz czasu apokalipsy sie nie podejme.

ocenił(a) film na 6
evelinalucja

"Arcydzieło,rewelacyjny film" ludzie czy was pojebało. Film jak film po za paroma mometami powiem jak mój przedmówca flaki z olejem. Coppola krecąc ten film popadał w jakieś paranormalne uniesienia które są widoczne w tym filmie np.(scena z francuzami albo jakieś pieprzone plemie żyjące w dzungli) I ani rusz bez "środków dopingowych" nie czaje o co chodzi w niektórych momętach. Wim wim ,zaraz znajdą się znawcy rapu którzy napiszą różne przykre słowa pod moim adresem. Ktoś napisał Gladiator lepsz. Może lepszy ale na pewno nie gorszy a to tylko jeden taki przykład. Czyli Gladiator to też arcydzieło? W takim razie nie jarajcie się tak bardzo nad tym filmem i obiektywnie oceniejcie go. 6/10

FleszTV

nie dziwie się,ze nie czaisz tego filmu.

ocenił(a) film na 10
kondi143

na wzór gladiatora, buahhaaha

ocenił(a) film na 9
FleszTV

Widzisz ja się wcale nie nudziłem i uznaje ten film za arcydzieło z naprawdę poli powodów. Na szczęście film jest doceniony na filmwebie i mogę spać spokojnie =)

ty pewnie oceniasz wyżej filmy o ninja z wklejonymi helikopterami zrobionymi w corelu

ocenił(a) film na 6
M35K4LIN

NINJA CIĘ ZROBIŁ ALE ZAPOMNIAŁ ZABIĆ DEBILU. MAJA OCENA 6/10 I TYLE W TEMACIE

ocenił(a) film na 9
evelinalucja

Bo to jest film z wyższej półki, moja droga. Jeśli nie rozumie się ambitnych filmów z gatunku wojennego, to o czym my tu w ogóle rozmawiamy? A co ma "Gladiator" do "Czasu Apokalipsy"? Z twoich wypowiedzi wnioskuję, że masz problem z opanowaniem swoich emocji, bo gdy ktoś ci zwrócił uwagę, od razu obrażasz tę osobę, wyzywasz, upokarzasz, itp. Nie lubisz jak ktoś drwi z twoich opinii? Proszę uprzejmie, ale sądzę, że to i ciebie również dotyczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones