PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1092}

Czas Apokalipsy

Apocalypse Now
8,2 185 883
oceny
8,2 10 1 185883
9,1 37
ocen krytyków
Czas Apokalipsy
powrót do forum filmu Czas Apokalipsy

Jak na razie nie chce wieszac na nim psow, bo obejrzalem dopiero (albo az) dwie godziny.
Musze zrobic sobie przerwe, bo film jest <jak dla mnie> troche meczacy.
Z wielu opinii wywnioskowalem, ze jest to najlepszy film wojenny, ba... nawet najlepszy film w calej historii kinematografii. Mnie niestety nie bylo dane tego dostrzec.
Oczywiscie moja krytyka nie rowna sie z ocena 1/10, najnizsza ocene jaka moglbym wystawic to 5/10. Byly ciekawe momenty oraz pojedyncze dialogi, ktore sklonily mnie do chwilowej refleksji, ale to za malo. Szkoda, bo film zapowiadal sie naprawde ciekawie...

użytkownik usunięty
Mathias_13cool

Ja mam ten sam problem - film niesamowicie zasysa ale do pewnego momentu - gdyby zamiast 2 godz i 30 minut trwał 2h byłoby zdecydowanie lepiej bo niestety ale o ile kocham długie filmy gdzie 2,5h to najlepsza długość filmu jak dla mnie, tak tutaj było to przeciągane na siłę. Po co ten motyw z króliczkami i posuwaniem ich w helikopterze? Po co te długie ujęcia w końcówce nic nie wnoszące bo można pokazywać okrucieństwo Kurtza przez 3 minuty bez dialogów i tylko widok z łodzi ukazać ale nie przez 20 minut. W ostatnich 30 minutach Kurtza było przez 5 minut, a 25 to jakieś totalne głupoty...

gdyby nie to dałbym 9 lub może nawet 10 ale film mnie tak mordował że cały czas się waham co mu dać ale ciężko coś ponad 8.

ocenił(a) film na 7

Mnie film nie urzekl, ale moze jest to spowodowane tym, ze pierwszy raz podchodze do tej produkcji.
Identyczne sytuacje mialem w przypadku ''Pluton'u'' i ''Taksowkarza''. Po pierwszym seansie jakos nie zrobily na mnie wrazenie, natomiast podczas kolejnego mnie zachwycily.

ocenił(a) film na 10
Mathias_13cool

To JEST wybitny film. Źle wywynioskowałeś. To nie jest film wojenny. Radzę przeczytać powieść Josepha Conrada pt. "Jądro ciemności", gdyż film jest jego luźną ekranizacją. Podkreślam: luźną. Jest osadzony w realiach wojny w Wietnamie, ale osoba oczekująca filmu wojennego, zawiedzie się tak, jak Ty. A potem będzie rozpowiadać, że to nie jest wybitny film, że nuda itd. Przeczytaj tę książkę. Która jest, swoją drogą, arcydziełem. Może to Ci da jakąś podstawę do oceniania tego filmu. Również doskonałego.

ocenił(a) film na 7
Jachustachu

Wybitny film? Dlaczego, bo Ty tak stwierdzasz?
Sorry, ale nie lubie odsylania do ksiazek, na podstawie ktorych dany film zostal zekranizowany.
Obraz filmowy i powiesc sa osobnymi dzielami, a film powinien sam w sobie byc dobry, a nie wspierac sie ksiazka.

ocenił(a) film na 9
Mathias_13cool

Ten film staje się w pełni czytelny PO przeczytaniu książki, lub zaczerpnięcia na jej temat jakiejkolwiek wiedzy.
Jeśli nie lubisz odsyłania do książek, to polecam ten artykuł: http://www.film.org.pl/prace/conrad_coppola.html

ocenił(a) film na 7
ilavix3

Po przeczytaniu jakiegos tam artykuly nie zmienie zdania o filmie, z reszta przerebialem to juz na forum ''12 malp''.
Fakt, film moze sie stac bardziej rzetelny, ale na pewno nie stanie sie wybitny w moich oczach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones