PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=267743}

Czarodziejski flet

The Magic Flute
7,4 702
oceny
7,4 10 1 702
Czarodziejski flet
powrót do forum filmu Czarodziejski flet

Żadna śpiewaczka nie zaśpiewa QUEEN OF THE NIGHT tak jak one.

nathalie.de

Zdzisława Donat. Nawet tyran von Karajan uważał, że jest niedościgniona.

heronio

Tu nie śmiem nawet negować pani Zdzislawy....... (z pełnym szacunkiem do soprano coloraturo).
ale.......Damrau i Callas to moje Boginie ;-)

nathalie.de

Wczoraj na kanale Mezzo Live HD obejrzalem " Flet" z Salzburga z 2006 roku. Rene Pape jako Sarastro ( genialny), Christian Gerharter jako Papageno ( przeuroczy z dredami) i wspomniana Diana Damrau jako Królowa Nocy (wspaniała). Scenografia dość awangardowa, ale spektakl na pewnowart obejrzenia i polecenia. Podobał mi się prawie, jak film Brannagha, a może nawet bardziej.Ja osobiście nie jestem fanatykiem opery, ale niektóre są fenomenalne, jak choćby powyższa. Moje ulubione epoki muzyczne to klasycyzm i romantyzm, ale bardziej z zakresu muzyki instrumentalnej. Uwielbiam koncerty na instrumenty solo z orkiestrą z tych okresów, oraz wybrane symfonie i opery.
Łączę wyrazy szacunku: Jurek. heronio@wp.pl

nathalie.de

Maria Callas nigdy nie śpiewała roli Królowej Nocy. Jej jedyną mozartowską rolą była Konstancja z "Uprowadzenia z seraju".

ekstaza_i_melancholia

Chodziło mi o Damrau. Masz rację co do Callas ;-)

ocenił(a) film na 8
nathalie.de

Tak, głosy są niesamowite! Według mnie adaptacja jest zrobiona bardzo dobrze i z rozmysłem. Rozumiem opory wielu krytyków, którzy przywykli do nienaruszalności oryginalnej formy, jednak tutaj mamy podwójny wyraz uniwersalności Mozarta - pod względem językowym i - co chyba najbardziej poruszające - scenicznym: przystosowanie akcji do czasów I-szej wojny światowej daje temu dziełu szczególną wymowę.

nathalie.de

Ja tam jestem fanką Damrau... Zobaczyłam ją właśnie po raz pierwszy w tym kawałku. Kobita świetna! (A dyrygował facet który wyglądał jak Harry Potter- debilny komentarz ale prawdziwy). Von Karajan- pod jego dyrygenturą, najlepsze Requiem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones