PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=593669}

Czarne złoto

Black Gold
6,5 5 803
oceny
6,5 10 1 5803
Czarne złoto
powrót do forum filmu Czarne złoto

Islam wcale nie musi oznaczać Dżihadu. A wyznawcy islamu wcale nie muszą być islamistami.
Ciekawe tylko czy światli ludzie z tamtego regionu dojdą tam w końcu do głosu na szerszą skalę.

2222

To tylko usiłują nam wmówić media głównego nurtu w szczególności wskazując na Iran.

ocenił(a) film na 7
thinkfloyd

Ten teren trzymany jest w stanie wojny ponieważ USA i UE zależy na tym żeby ich gospodarki nie miały na świecie konkurencji. To powoduje biedę, a bieda powoduje fanatyzm religijny. Fanatyzm religijny powoduje terroryzm, a terroryzm próbuje "leczyć się" wojną. To się nigdy nie skończy dopóki stan materialny tamtych społeczeństw się nie poprawi. A poprawi się dopiero, kiedy zaczną tam rządzić mądrzy przywódcy. Niezależni od zachodu i niezależni od islamistów (nie mylić islamistów z wyznawcami islamu).

ocenił(a) film na 7
2222

dobrze prawisz, ale moim zdaniem nie ma szans na poprawe w najblizszym czasie, dopoki wciaz we krwi tamtejszych ludzi tkwi nienawisc do innych plemion ktora gromadzona byla przez setki lat. No i do tego chciwosc. W filmie fajnie pokazali na przykladzie Banderasa, jak szybko mozna zmienic sie pod wplywem pieniedzy.

2222

Przede wszystkim dżihad nie musi wcale oznaczać nawracania siłą. Niektórzy po prostu źle interpretują to pojęcie. Co do "konkurencji", której według ciebie boi się USA i UE, to Bliski Wschód nie jest żadną konkurencją. Raczej Chiny, Brazylia i Indie. Na konflikcie w tamtym regionie zależy przede wszystkim dyktatorowi Iranu i islamistom rządzącym tym krajem, bo to wzmacnia ich władzę. Konflikt jest także na rękę Hamasowi i rządzącej Izraelem skrajnie prawicowej, populistycznej koalicji.

użytkownik usunięty
2222

"A wyznawcy islamu wcale nie muszą być islamistami. "

Muszą. Dlatego, że "islamistą" był założyciel tej religii Mahomet, który nie tylko nakazywał mordowanie, ale i sam własnoręcznie mordował. A Mahomet to jest najwyższy wzór osobowy dla każdego muzułmanina.

Jezus nie tylko nikogo nie zabił, ale jeszcze cierpiał niewinnie. I to zawsze był w chrześcijaństwie pewien impuls, że można wybrać inną drogę niż mordowanie. To dlatego właśnie chrześcijańska cywilizacja a nie żadna inna uznała równość wszystkich ludzi, prawa człowieka itp.

ocenił(a) film na 7

http://pl.wikipedia.org/wiki/Islamizm

użytkownik usunięty
2222

No i właśnie dla Mahometa islam nie był żadną "religią", tylko całościowym systemem politycznym i jak wiadomo to właśnie Mahomet dał podstawy islamskiego państwa wyznaniowego, to znaczy kalifatu.

Zresztą nawet w tym haśle jest to wprost napisane.

"W głównym nurcie islamu, zarówno w wersji sunnickiej jak i szyickiej, religia, państwo i prawo są nierozerwalnie ze sobą związane."

I nie jest to żaden późniejszy wymysł, ale islam tak miał od początku i od samego początku rozszerzał się drogą podbojów.

Rozróżnianie na "islamistów" (złych) i zwykłych "wyznawców islamu" (dobrych) to bardzo świeżej daty ściema związana z "poprawnością polityczną". "The term Islamism is considered to have first begun to acquire its contemporary connotations in French academia between the late 1970s and late 1980s. "

ocenił(a) film na 7

Każdy widzi to co chce.

użytkownik usunięty
2222

Tu nie ma co widzieć. To są fakty historyczne.

ocenił(a) film na 7

,,,z pewnością ;)

W pojeci Dzihad wzielo sie z Koranu i oznaczalo nawracanie , nie bylo mowy o mordowaniu w imie boga itp. Potem dowiadujemy sie ze jest cos takiego jak duzy Dzichat i Maly. Duzy to ten co sila sie nawraca wiec WTF ?????????????? skoro Koran mowi o pokoju to z kad sie wziol duzy Dzichat?
A wiec oto odpowiedz : Zli ,chciwi , pazerni przywodcy duchowi tak zwani IMAMOWIE ktorzy sa tak madrzy i obeznani w Koranie ze go przeinaczaja .Nie trzeba daleko szukac chociazby Iran tylko ze w Iranie nie wierza w Mahometa a Aliego i nazywani sa Szyitami oni tak przeinaczyli Koran ze pojecia nie masz i co robia Szyici ? Morduja Sunnitow malo tego Szyici sa sponsorowani przez Arabie Saudyjska ktora przeinacza sam Koran w druku !!!!!!!!!!!!! A arabia to Sunnici!!!!!!!!!
Powod pieniadze bo jeszcze na afryke Arabia lapy nie polozyla(mowie tu o ropie)

Problem jest taki ze zaduzo jest Islamistow u wladzy jakies 20 lat temu w Egipcie kobiety glowy nie przykrywaly zobaczcie co sie teraz dzieje .

Napewno znane jest Tobie pojecie ze nie bede chodzic do kosciola bo wole czytas w domu i wierzyc w to co przeczytam i zrozumiec to samemu .
Tak samo zaczyna sie dziac z muzulmanami dlatego wiele kobiet sciaga chusty z glowy powod? Mohamet zyl w czasach kiedy kobiety chodzily pol nagie ( nie musze tu chyba opisywac stroju tak zwanego potocznie haremskiego)
Natomiast w Koranie wyraznie jest napisane ze kobieta ma przykrywac swoje ozdoby a podczas modlitwy i obcowaniaz Bogiem glowe

Czym to sie rozni od chrzescijanskiej tradycji? niczym jedynie zla interpretacja czlowieka ktory narzuca swoje doktryny.

Jesli chodzi o samego Mahometa on byl fundamentalnym Koranista !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zyl wedlog Koranu i jezeli naprawde chcesz dyskutowac na temat Islam to nie czytaj zrodel w necie bo jedno od drugiego duzo sie rozni przeczytaj koran sciagnij se z neta polska wersje (swoja droga to jest najlepsze i doslowne tlumaczenie) i sam ocen jaki byl Mahomet bo hejterow jest miliony w sieci a jak za dlugo ci czytac to se sciagnij film "Koran" albo "Mesjasz" ( film Koran to dokument) to sie dowiesz wszystkiego , lacznie z tym jak odnosi sie koran do bicia kobiet :) Pozdrawiam

użytkownik usunięty
sarax100

Krótka piłka. Mahomet osobiście mordował i zachęcał innych do mordowania czy nie?

Krotka pilka poczytaj Koran a nie czytaj w necie a zrozumiesz i nie niezachecal . Ok cos ci powiem koran jest napisany w taki sposob ze osoby spokojne znajda w nim cos dla siebie i te skore do walki ale sami Mahomet nigdy ie zachecal do walki .

sarax100

I nigdy nie mordowal bo Mohamet zginol po pierwszej wojnie jak wypowiedzieli mu wladca Mekki , zabic , zabijal ale na wojnie .

sarax100

Mowie tu o same Mekce bo bral udzial bodajze 4 lub 5 ale nigdy nie zaczynal wojny jego wyznawcy byli napadani przez innowiercow. I zeby bylo jasne nie bronie Islamu ale trzymajmy sie prawdziwych faktow a nie tych przekreconych na rzecz innych religi :) Tak samo jak twierdza iz byl pedofilem no ludzie prosze chajtnol sie z Aisza jak miala 6 lat na ten czas byla u niego na wychowaniu w wieku 9 lat podobno powtarzam podobno doszlo do zblizenia gdzie dziewczyny w uwczesnych czasach dojrzewaly naprawde szybko ( nie mogl jej tknac do poki nie bedzie miec pierwszego krwawienia) niegdys taka dziewieciolatka wygladala naprawde dojrzale. Zreszta tak jesj do tej pory nie trzeba daleko szukac w Afryce do tej pory w plemiennych wioskach jest to praktykowane i jakos cisza o tym.
Jezeli chcesz dyskutowac na temety Islamu to zaciagnij wiedzy u zrodla . Sam islam nie jest zly ci ktorzy wierza w Koran sa naprawde dobrymi ludzmi jezeli wiecej bylo by ludz i Koranistow nie bylo by takiego problemu jak mamy dzisiaj

użytkownik usunięty
sarax100

"ale sami Mahomet nigdy nie zachecal do walki"


"Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą,
to uderzcie ich mieczem po szyi;
a kiedy ich całkiem rozbijecie,
to mocno zaciśnijcie na nich pęta"

(sura XLVII, 4)

To tylko jeden z wielu fragmentów zachęcających do mordowania, więc czemu bezczelnie KŁAMIESZ???

Poza tym wystarczy znać historię i wiedzieć, że islam rozszerzał się drogą PODBOJÓW. Proste pytanie: czy to muzułmanie pierwsi przyszli do Europy mordować czy my do nich? Bitwa pod Poitiers coś Ci mówi? To jest środek Francji. Skąd tam się wzięły wojska arabskie? Przyjechały w odwiedziny do rodziny?

Nie nazywaj mnie klamca bo nim nie jestem i znowu Ci powtarzam i mysle ze bede tak powtarzac wkolko przeczytaj Koran a przynajmiej cala Sure w ktorej padly te slowa bo wyrwac z katekstu ja tez potrafie , ale co ty zrobiles ? Pewnie wpisales w google haslo typu: Czy Mohamed zachecal do mordowania i wyszly ci wyniki wlasnie takie jakie tu wkleiles .
1 Mohamed nie mogl naklaniac do mordowania powod? Bo Koran to nie jego slowa a Slowo Boze przekazane mu przez Archaniola Gabriela tego samego ktory obwiescil Marii ze urodzi Jezusa.
2 Po smierci Mahometa owszem muzulmanie napadali na inne panstwa nie twierdze ze nie ale to bylo po jego smierci .

A teraz pytanie do Ciebie .

Po smierci Jezusa co robili chrzescijanie? Ile wymordowali ludzi z imieniem Boga na ustach?


Jeszcze tylko dodam ze te Sure cos zacytowal ona tyczy sie ludzi ktorzy sprzeciwiaja sie slowu Bozemu a kiedys nie bylo jak teraz wierze w to co mi sie podoba ludzie napadali na innych ktorzy wierzyli inaczej , wiec jezeli ktos podniesie miecz na wyznawce Islamu bo nie podoba mu sie ta wiara , muzulmanin ma prawo do tego samego.

użytkownik usunięty
sarax100

"Mohamed nie mogl naklaniac do mordowania powod? Bo Koran to nie jego slowa a Slowo Boze przekazane mu przez Archaniola Gabriela"

Jasne, jak ja powiem, że Bóg mi objawił, żeby tobie dać w łeb, to też uznasz, że ja jestem niewinny, no bo skoro Bóg tak chciał...?

Sluchaj nie ma co dyskutowac na temat religi zwlaszcza tutaj . Podobno nie powinno sie dyskutowac na temat polityki i religi bo to rozlegly temat , to po pierwsze a po drugie jak juz chcemy mowic na te tematy to powinnismy byc obiektywni. Ty nie lubisz Islamu i czego bym nie powiedziala to i tak bedzie negowane przez Ciebie. Zreszta kazda religia jest oparta na domyslach a nie na faktach to ze istnieja Sw. Ksiegi nie dowodzi niczemu . Ale i tach wiekszosc wierzacych ludzi ktorych spotka cos dobrego twierdza ze to blogoslawienstwo od Boga , nagroda. Z drugiej strony jak spotka ich cos zlego to twierdza ze Bog tak chcial. A zdanie BOG TAK CHCIAL to domena kazdej religii

użytkownik usunięty
sarax100

"czego bym nie powiedziala"

To nie ja dyskutuję z Tobą na temat religii - to Ty wyjechałaś z tym Słowem Bożym.

Natomiast inna sprawa to Twoje kłamstwa na temat doktryny islamu, co jest obiektywnie do sprawdzenia. W Koranie wielokrotnie nawołuje się do mordowania, tak samo w hadisach, które razem z Koranem tworzą sunnę. Podobnie faktem jest - i muzułmanie wcale się tego nie wypierają - że Mahomet prowadził agresywne wojny, a jego następcy to kontynuowali i podbijali, ile się da.

Zasadnicza różnica między islamem a chrześcijaństwem jest taka (i tego żadnymi kłamstwami zamazać się nie da), że Chrystus nikogo nie mordował, podobnie jak jego uczniowie przez pierwsze trzy wieki, dlatego potem trzeba było dokonywać rozmaitych wybiegów, żeby usprawiedliwiać chrześcijańskie podboje.

Natomiast islam to religia, która od samego początku rozszerzała się poprzez morderstwa i podboje, więc tam niczego nie trzeba wykręcać - wystarczy naśladować Mahometa.

Proponuje wrocic do lektory , bo Mohamed nie zachecal do wojen badz nie napadal na inne plemiona , panstwa. Prosze cie nie nazywaj mnie klamca bo ja cie nie obrazam i staram sie prowadzic z Toba kulturalna rozmowe a jezeli nie potrafisz byc kulturalny to moze czas ja zakonczyc

użytkownik usunięty
sarax100

"Mohamed nie zachecal do wojen badz nie napadal na inne plemiona , panstwa"

Czemu dalej uparcie kłamiesz? A kto eksterminował Żydów w Medynie? Czy Ty w ogóle czytałaś cokolwiek o historii islamu, czy wszystko wiesz z paru zdań od jakiegoś swojego "habibi"?

Tak biore od swojego habibi. Zwlaszcza ja ktora wogole nie jest wierzaca, mowie ci poczytaj ta histore jeszcze raz a zobaczysz powody wysiedlania i koncze rozmowe z Toba z takim prostakiem ktory mysli ze kazda polka jedzie do uk po to by sie ku...rwic. Dowidzenia Panu i nie pisz mi tu bo dostaniesz bana . Czlowiek wyjdzie ze wsi ale wies z czlowieka nigdy .













użytkownik usunięty
sarax100

Tak się spodziewałem. Zamiast argumentów skrajna erupcja chamstwa i prostactwa. To dobrze, że w końcu pokazałaś, kim naprawdę jesteś i każdy z czytających ten wątek będzie miał okazję się o tym przekonać.

A gdzie tu chamstwo ? To ty zachowales sie chamsko twierdzac ze mam jakiegos Araba za meza i z tad biora sie moje poglady , nic o mnie nie wiesz a nazywasz mnie chamska ? Chamem to ty jestes zeby stwierdzic cos takiego i nie na mnie beda patrzec tu na forum jak na chama tylko na Ciebie bo ja prowadzilam z Toba rozmowe a ty co? Jak juz mowilam , jestes prostakiem ktory zadaje ciosy po nizej pasa bo mu sie argumety koncza

użytkownik usunięty
sarax100

Pytałem o masakrę Żydów w Medynie. Masz jakieś argumenty, czy będziesz się dalej tylko pienić?

Co prawda nigdzie nie twierdziłem, że masz "jakiegos Araba za meza", ale gdyby nawet, to co w tym chamskiego? Czy Twoim zdaniem arabski mąż to jakaś hańba dla kobiety? Tak by wynikało z Twojego oburzenia. Poza tym mnie nie chodzi o Twojego męża, tylko o Twój brak elementarnej wiedzy historycznej.

Posluchaj , ja juz nie mam sily Tobie tlumaczyc jezeli chcesz faktow jak bylo naprawde przeczytaj koran a nie wiki pedie to dowiesz sie po co na co i dla czego. Wiesz co jest bledem w koranie ? to ze nie zostal spisany jak biblia mam tu namysli ze sury nie sa pokolei i naprawde latwo jest ludziom manipulowac slowami w niej zawartymi . Dla wyjasnienia dodam chociazby ta sure ktora sam zacytowales , w calym fragmecie mozemy sie doszukac nienawisci do niewiernych a w innej wyjasnienie takiego postepowania. Wiesz dla czego doszlo do masakry Zydow ? Zydzi nie przyjeli Islamu ale zaakceptowali Islam jako druga religie gdyz w niczym ich nie obrazala . Dali slowo Mohametowi ze z ich reki krzywda sie nie stanie zadnemu ze strony muzulmanow, bylo ok do czasu gdy zydzi nie zaczeli wspierac mekkanczykow tu mozemy sie jedynie domyslac dlaczego . moze zostali przekupieni ?( zreszta nie pierwszy raz) .

Problem jest taki ze sam sugerujesz sie tym co jest teraz i probujesz znalesc w islamie bledy. Widzisz Islam to nie Koran bo najpierw byli Koranisci a pozniej Islamisci .


Nie tak dawno widzialam program o gosciu ktory urodzil sie muzulmaninem ale zmienil wiare na chrzescijanska dlaczego?
Jak twierdzil ...." zmusili mnie do tego muzulmanie Islam jest pelen bledow , nie Koran ale sam islam . Doszlo do tego ze zaczolem sie wstydzic tego iz jestem muzulmaninem i kazdy przypisuje pi krew niewinnych na moich rekach . Bycie muzulmaninem to nie duma ale wstyd dla Koranu"

Nie rozumiem tylko jednego dlaczego nie zostal przy Koranie skoro twierdzil nadal ze Koran jest dobry.

Masz racje Jezus nie prowadzil wojen , umarl za nasze grzechy ale ile ludzi wymordowali chrzescijanie za sprawa Boga ?

Zastanawiam sie czy chrzescijanie do tej pory nie maja wiecej krwi na rekach niz muzulmanie.

Nie probuje przekonac cie do tego ze Islam jest dobry ale pragne Ci przekazac abys trzymal sie faktow a nie mozesz byc obiektywny nie przeczytajac Koranu . Zyjemy w czasach gdzie sie latwo manipuluje slowami a juz zwlaszcza jesli uzywamy tych slow do wlasnych celow i wyrywamy je z kontekstu.

Ja przytoczylam tobie moze 1/100 tego co mowi koran o Zydach w Medynie ale jakie byly stosunki pomiedzy Mohametem a Kurajzem to juz mozesz sam sie dowiedziec.

Pozdrawiam i prosze zakonczmy ten temat bo juz mnie on meczy.

Bez odbioru

użytkownik usunięty
sarax100

"Dla wyjasnienia dodam chociazby ta sure ktora sam zacytowales , w calym fragmecie mozemy sie doszukac nienawisci do niewiernych"

Dziękuję, to mi wystarczy. Czyli nienawiść jednak jest i po prostu miałem rację. Natomiast "wyjaśnianie nienawiści" to rzecz banalna i nieistotna. Hitler i Stalin też wyjaśniali, dlaczego różnych ludzi mordują.

Co do Koranu to już dawno temu przeczytałem cały. W sumie dość paskudna książka. W sam raz dla totalitarystów, którzy chcą człowiekowi urządzić całe życie.

A czemu w ogóle nie wspominasz o hadisach? Przecież to równorzędna podstawa islamu? Tam dopiero są kwiatki!

ocenił(a) film na 4

Przymierzając się do filmu, dotarłem aż w to miejsce. I dziękuję Ci. Za co? Za sensowne wyjaśnienia, za prostotę w formułowaniu zadań i wiedzę. Ta pani, z którą próbowałeś dialogować, coś polizała, gdzieś coś słyszała... baa - chętnie założę, że nawet zgłębiła to i owo, ALE - mało co zrozumiała z islamu, nie kapuje, że jest istotna różnica pomiędzy przeczytać a zrozumieć, jest na 85 proc. (ha, ha) islamską feministką (ha, ha, ha). Muszę zaznaczyć - bo obywatelom mało znane są ironia, sarkazm i humor - że to tylko zgrabna )mam nadzieję) figura. Pozdrowienia.

ocenił(a) film na 8
sarax100

Daleko szukać wystarczy zobaczyć na religie chrześcijańską jak przez lata była zmieniana by "odpowaidał" realia. najlepszy przykład chyba anglikanizm, choć inne odłamy czy sam Katolicyzm (sić!) też z czasem zaczął odbiegać od nauk Chrystusa.

Dobrze że Bóg a religia to nie to samo i każdy z nas może wybrać swoją drogę, należy jednak tylko pamiętać że po śmierci zostaniemy za nasze czyny rozliczeni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones