PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221523}

Czajkowski

Tchaikovsky
6,6 57
ocen
6,6 10 1 57
Czajkowski
powrót do forum filmu Czajkowski

był gejem, ale Rosjanie i tak go kochają. Nic strasznego w naszym kraju się nie dzieje"
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14549494,Putin__Czajkowski_byl_g ejem__ale_Rosjanie_i_tak_go.html

W 1970 roku Rosjanie machnęli film dłuuuuuuuugi i nuuuuuuudny. Ale na pomieszczenie w nim gejowskich preferencji wielkiego kompozytora - czasu zabrakło.

ocenił(a) film na 9
Film_Polski

Trochę ponad 2,5 godziny to już film "dłuuuuuuuugi"? Ciekawe, zwłaszcza że w najwyżej ocenianych masz kilka dłuższych :)

A na gejowskie preferencje zabrakło nie czasu, a woli, władze ZSSRu patrzyły wszak na homoseksualizm mniej więcej tak jak nasza współczesna prawica, co zresztą jest jedynie jednym z bardzo wielu podobieństw między nimi :/ Z drugiej strony: chyba można dopatrzyć się kilku drobnych aluzji co do orientacji kompozytora, choć niewykluczone, że wmawiam to sobie...

Sqrchybyk

No cóż, odczucie dłużenia się filmu w trakcie oglądania jest wybitnie subiektywne.

Byłbym w stanie wymienić parę tytułów krótszych od "Czajkowskiego", które w trudem obejrzałem do końca, albo których wręcz nie zdołałem obejrzeć do końca. Oraz byłbym w stanie wymienić filmy prawie czterogodzinne, które bez przykrości obejrzałem jednym ciągiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones