PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=968}

Człowiek widmo

Hollow Man
6,1 23 156
ocen
6,1 10 1 23156
5,9 7
ocen krytyków
Człowiek widmo
powrót do forum filmu Człowiek widmo

Przyszła mi do głowy taka myśl. Otóż niewidzialność taka jak w filmie (rozprowadzana przez krew) powinna mieć pewne ograniczenie, nie pokazane w filmie. W filmie słusznie pokazano ograniczenie przez ochlapanie czy powiew jakiejś gęstej pary czy dymu, ale powinno być coś jeszcze! Otóż zastanawia mnie kwestia zawartości przełyku. W filmie pokazano, że substancja powodująca niewidzialność jest rozprowadzana przez krew. Jest pewien haczyk - przecież jedzenie, zanim dotrze do żołądka, nie zostanie tam rozłożone, nie jest przecież częścią organizmu, nie docierają do niego naczynia włosowate i w związku z tym zawartość przełyku (nie mówiąc już o jamie ustnej) powinna być widzialna (przynajmniej do żołądka)! Nie zgadzacie się z tym? ;)

nofelet

Idą twoim tokiem myślenia posunąłbym się dalej, bo i gów... powinno być widoczne :D
Jelita nie są ukrwione, tym bardziej ich zawartość :D

ocenił(a) film na 8
baraqs

coś pomyliłeś, jelita są ukrwione i to bardzo dobrze :)

nofelet

prawda!

nofelet

Dołączając do tych rozważań to mam pytanie jak sprawa ma się z nasieniem przecież mimo tego że jest produkowane przez organizm nie jest ukrwione czy i ono nie powinno być widoczne?

dominik_kotas

To idąc dalej oczy powinny być widoczne, paznokcie i przede wszystkim włosy tylko ja nie pamiętam już tego filmu nie wiem czy on miał włosy zgolone czy nie.

ocenił(a) film na 6
tomi0001

A dlaczego oczy ? Paznokcie i włosy zgodzę się.

ocenił(a) film na 6
nofelet

Że ja na to nie wpadłem !

nofelet

Moim zdaniem,masz racje.Zgadzam sie,powinno byc widac jak chodzi z jedzeniem w zoladku,i z uplywem czasu powinno byc widac jak w żołądku sie trawi.Czasem w filmach trafiaja sie takie (w sumie proste) bledy,z drugiej jednak strony film,na ktory wydano tyle kasy,takich bledow nie powinien zawierac,ale cóż,tak juz jest.Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
skolim_filmweb

Film o niewidzialności, tak samo jak o podróżach w czasie nie może nie zawierać błędów!! Z samego założenia.
To, że pokarm staje się niewidzialny, kiedy tylko zniknie w jamie ustnej niewidzialnego człowieka ma dokładnie taki sam sens, jak sam niewidzialny człowiek. Nawet sama krew nie stałaby się niewidzialna.Woda jest przejrzysta i mimo to ją widać. Szyba jest przejrzysta, ale ją też widać.
Paradoksalnie najbliżej realiów w tej dziedzinie był film PREDATOR . O ile uzyskanie niewidzialności, czyli całkowitej przeźroczystości ciała nie jest możliwe, to już ustawienia luster i pryzmatów w taki sposób, aby ukryć budynek i wszystko za nim zostawic widoczne, jest już możliwe.
Mało tego, były próby robienia takich płaszczy i nawet się sprawdzały, ale ukryty człowiek musiał sie ustawić pod idealnym kątem do osoby patrzacej i nie mógł nawet drgnąć. Kiedy obserwowany był z dwóch punktów, to mógł zniknąć tylko dla jednego widza.

prowrocek

Tak,widzialem cos o tym plaszczu,pokazywali tez taki "koc" jest gdzies na jutubie,w sumie podobna rzecz jaką mial Harry Potter.Pokazywali gdzies,kiedys tez taki samochod ktory z tylu,z boku itd.pokazuje co jest po drugiej stronie z kamer.Wiadomo ze nie bedzie to idealne.Krew w sumie tez powinna byc widoczna,ale ja na to patrze w ten sposob ze to jest JAKBY czesc ciala,a pokarm nie,Bo gdyby tak wnikac to i kosci powinny byc widoczne,albo miesnie,albo narzady.Nie czepiajmy sie jednak tak szczegółów bo w kazdym filmie na tej zasadzie cos sie znajdzie.W tym filmie znikają po kolei wszystkie części ciala.Uznajmy ze to bylo wielopoziomowe,głębokie zniknięcie :-) Przypomniales "Predatora" klasyk,chyba byl nominowany do oskara za efekty specjalne.Calkiem niedawno byl w tv i musze przyznac ze do tej pory jak ogladam to mam taki maly straszek.To chyba gatunkowo thriller,prawda?Co do filmow o podrozach w czasie od razu przypomnial mi sie chyba najbardziej znany film o tej tematyce czyli oczywiscie "Powrót do przyszłości".Pare bledow i to sporych tam jest,ale biorac pod uwage jak bardzo jest zawily,pokrecony itp.to w sumie i tak nieżle wybrnęli...

prowrocek

Niekoniecznie szkło jest widoczne. Japońska firma Nippon Electric Glass Co Ltd zaprezentowała na targach technologicznych FPD International 2011, szkło pozbawione refleksów, dzięki któremu uzyskano efekt 99,5% przepuszczalności światła. Ale stworzenie szkła niewidzialnego jest osiągalne, a niewidzialny człowiek jest możliwy na widzialnym ekranie w kinie, czy ekranie telewizora w domowym zaciszu. Dobre i to - fajnie jest "zobaczyć " niewidzialnego człowieka:)

nofelet

Uzupełnię swoją wypowiedź. Otóż niedawno obejrzałem film "Wspomnienia niewidzialnego człowieka" i tam był właśnie taki motyw. :)

nofelet

Podobnie jak w "Niewidzialnym człowieku" z 1933 roku

nofelet

Wspomnienia niewidzialnego człowieka - spoko film, widziałem jako dzieciak i kilka lat temu ponownie zobaczyłem, przyjemnie się ogląda.

nofelet

Ponieważ jestem górnikiem, odkopuję ten temat.

Żaden ze mnie naukowiec, a i filmu do końca nie pamiętam, ale co jeśli rzecz miała się tak, że substancja rozprowadziła się przez krew, owszem, ale skóra załamywała światło wokół całego ciała? Tzn., to, co było z dwóch stron okryte przez skórę, było niewidoczne?

nofelet

rozumiem ze sam rozgryzles wczesniej formule na niewidzialnosc skoro bierzesz sie za wyciaganie takich pierdownioskow. skoro wiemy tyle co nic to rownie dobrze mozna zastosowac identyczna pierdoargumentacje w druga strone i np zwalic wszystko na promieniowanie bo o tym przynajmniej powiedzieli w filmie. jak widzisz wcale nie musisz sie posilkowac pierdami aby cos sobie wytlumaczyc skoro koniecznie musisz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones