PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490933}

Człowiek sukcesu

Solitary Man
6,1 4 969
ocen
6,1 10 1 4969
Człowiek sukcesu
powrót do forum filmu Człowiek sukcesu

nie wiem jak Wam ale dla mnie pozostawia duży niedosyt... taki koniec bez końca...

furror81

Jaki "koniec bez końca"? Ostatnia scena była genialna! Uchwyciła cały sens!
A film godny uwagi, osobiście się dobrze na nim bawiłem (choć z początku może nie wciągać). Taki inteligentny humor.
Michael Douglas był rewelacyjny.

ocenił(a) film na 7
furror81

Czujesz niedosyt bo nie zrozumiałeś historii tego człowieka. Dla jasności - zrozumienie tego filmu to raczej kwestia dojrzałości a nie braku inteligencji czy głupoty.

Chociaż z drugiej strony boli, że ludzie chcą mieć jak na tacy podane rozwiązanie, muszą być prowadzeni po filmie jak za rączkę i ma być im wszystko pokazywane paluszkiem. Jeśli tylko jakiś bohater staje się niejednoznaczny, reżyser "wpuszcza" w jego postać odrobinę relatywizmu, to się od razu podnosi larum które najczęściej sprowadza się do określenia: "bez sensu". Przykre to trochę bo to hołduje zasadzie - zagmatwaj scenariusz jak tylko się da aby widz musiał to 10x oglądnąć aby "załapać", ale broń boże nie kontestuj postawy bohatera - ma być abo zły albo dobry, jego motywy mają być jednoznaczne.

ocenił(a) film na 6
monroepage

Tu akurat motywy postępowania bohatera są bardzo jednoznaczne. Typowy facet - jeśli się o problemie nie rozmawia, to problemu nie ma. Lepiej rzucić się w wir życia... nie ma jutra.
Ale masz rację co do adresata filmu. Trzeba nieco przejść, żeby pojąć o co tu chodzi.
Czegoś jednak mi tu brakowało - mocniejszego osadzenia postaci w przeszłości. Z drugiej strony genialne było przejście od kelnera do pokazania biblioteki...
Sam nie wiem
Daję 6, ale równie dobrze mogłoby to być 8, gdybym oglądał film innego dnia (albo 4? ...)
6
Koniec

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones