PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668714}
7,0 3 088
ocen
7,0 10 1 3088
Colette
powrót do forum filmu Colette

Zadziwienie...

ocenił(a) film na 6

Miłość w obozowej scenerii - do takiego tematu potrzebny jest takt i czułość na niuanse. Tutaj mamy muskularne ciała więźniów pod prysznicem, gładką skórę ciał wywożonych na wózkach i wysiadanie na rampie ludzi z transportu wiozącego ich przez pół Europy jak z pociągu wysokiej klasy. Boli, gdy się to ogląda tak zgrane. Jest też sporo niezamierzonego może kiczu i sama historia - prawdziwa jak dziesiątki wtedy. Nie mam pojęcia, co sądzić o tym filmie. Tak się nie pokazuje miłości w piekle.

ocenił(a) film na 7
JaCze

Z tym pociągiem to faktycznie mogli się postarać.

ocenił(a) film na 5
JaCze

Co do treści Twojej wypowiedzi to jestem absolutnie zgodny ale w ocenie o oczko niżej - 5/10 !!!

JaCze

Wymiękłem jak zobaczyłem, że gł bohaterkę SSman podwozi na terenie obozu autem. Chyba sobie odpuszczę oglądanie.

ocenił(a) film na 5
JaCze

Poszukaj na YT są świadectwa Polaków o holokauście. m.inn. jeden kolejarz relacjonował, że nie wszystkie transporty przychodziły w bydlęcych wagonach. Zachodnie transporty zdarzało się ze przychodziły w pullmanach. Zgadzam się, że w wielu miejscach brakuje tam realizmu jak gdyby to nie świadek tamtych zdarzeń o nich opowiadał tylko reżyser dopowiedział pewne epizody. Z jednej strony pokazuje to czego brak mi w wielu produkcjach, że aby przeżyć obóz często trzeba było być katem-narzędziem w niemieckim ręku. Wszystkie produkcje dotąd skupiały się na biednych niewinnych ofiarach wzajemnie życzliwych - prawda była inna: w walce o życie wielu zapominało o przyzwoitości i człowieczeństwie, wilk miał większe szanse aby przeżyć. Z drugiej strony w wielu sytuacjach uderza kompletny brak realizmu i wręcz amatorszczyzna. Film jest więc nierówny jeśli chodzi o wiarygodność i realizm lecz miejscami niemal doskonały.
IMO Wystarczy już filmów o biednych żydkach zgładzonych w obozach. Polacy to nacja która ucierpiała w WWII co najmniej na równi z żydami a o Polakach filmów się nie kręci. Dlaczego? Zresztą temat bozów jest już mocno oklepany i nudny z tej przyczyny.

sato_tadanobu_241

Jednak prawdą jest to, co powiedział pewien izraelski polityk: Polacy wysysają antysemityzm z mlekiem matki. Próbują go maskować, ale on wyłazi przy każdej niemal okazji, tak jak tu. Pisząc "żydki" dajesz dowód swojej pogardy dla tej nacji. Dajesz również dowód swojej ignorancji, pisząc, że to Polacy bardziej ucierpieli w czasie II wojny światowej, bo wtedy zginęło przecież tak naprawdę dużo więcej Żydów niż Polaków. I na koniec: skoro tak bronisz polskości, to postaraj się nie używać na polskim forum angielskich wstawek typu IMO lub WWII. Wygląda to obrzydliwie.

szalonaosa

Przepraszam, Leśmian był Polakiem czy Żydem? Bo w czasie II WŚ nie było państwa izrael ani narodowości żydowskiej, więc skąd stwierdzenie ZGINĘŁO DUŻO WIĘCEJ ŻYDÓW NIŻ POLAKÓW?



"Częstą pomyłką jest np. dodawanie sześciu milionów Polaków - ofiar II wojny światowej - do trzech milionów Żydów polskich. W rzeczywistości te trzy miliony mieszczą się w tych sześciu, bo Żydzi byli obywatelami RP."


"Badacze szacują, że z rąk Niemców zamordowanych zostało 2,7-2,9 mln polskich Żydów, w tym w obozach śmierci zginęło ich ponad 1,86 mln. "

Nie wiem wedle jakiej matematyki wyszło Ci, że zginęło więcej żydów niż Polaków, siejesz straszną propagandę

szalonaosa

Chciałem podać linki do stron z powyższymi cytatami ale z niewiadomego powodu Filmweb mi je zablokował - publikacje prasowe nie są rasistowskim spamem...

No nic, sama możesz znaleźć źródła które wkleiłem i się przekonać, kto i w jakiej ilości zginął w czasie wojny

Ps. Żydzi szkalują i obrażają Polaków w o wiele gorszy sposób niż POGARDLIWE OKREŚLENIE. Wkleiłbym linka do strony internetowej gazety Haaretz ale Filmweb pewnie mi jak zwykle to uniemożliwi;)

Gats_2

Na filmwebie jest cenzura i wysyp botów. Niestety nie da rady.
A co do komentarzy ludzi, nie słuchaj tych co żyją propagandą. To oni "wysysają kłamstwa z mlekiem maDki".
Oficjalna narracja historyczna jest KŁAMSTWEM!

W żadnym SPOŁECZNYM filmie o 2wś nie znajdziesz informacji, że ta wojna miała na celu zniszczenie GENU SŁOWIAŃSKIEGO, a nie żydowskiego. Stąd głównym celem nazistów była EUROPA. RABINI sponsorowali Hitlerka.

Druga sprawa: trzeba rozumieć różnicę między określeniem ŻYD, a RABIN. Rabini to żydzi hazarscy, którzy trzęsą całym systemem, a typowy ŻYD to klasa średnia bądź robotnicza i tacy dostali u Nas w kraju rykoszetem. Poszli jako ofiary całopalne. Reasumując rabini NAJPIERW wysłali żydów, żeby zgarnęli ziemię Polaków, a jak to się nie udało, to wkroczyli militarnie poprzez Nazistów. Hierarchia u nich wygląda następująco:
Najpierw Rabini, na ich usługach z 1 strony jest kościół z ramieniem zbrojnym niemieckim, a z 2 strony rodziny masońskie z agenturą głównie w USA i pozostałych krajach, gdzie tylko można rozkręcić biznes i doić plebs.
Słowianie odcięci od swoich korzeni nie mieli pojęcia i też zapomnieli, że Żydzi to odwieczni wrogowie Polaków. Tam wyżej ktoś napisał, że "wysysamy antysemityzm z krwią matki", my tego nie wysysamy, my mamy ZAKORZENIONE

Gats_2

...w podświadomości. To wynika z naszej prawdziwej historii, która została doszczętnie wymazana. "Czyje symbole tego władza" i to system KREUJE HISTORIĘ NA SWOJĄ KORZYŚĆ!
Rabini nie kryją się z tym, że są naszymi wrogrami, po prostu Słowianie są ślepi na prawdę i karmią się masami kłamstw systemowych. Wystarczy poczytać "Protokoły mędrców Syjonu" no ale jak ludziom nie chce się szukać prawdy, a wolą oglądać durne TIK TOKI to tylko do siebie mogą mieć pretensje. ^^

Jest taka zasada: "Nikt nie ma w interesie uczyć ludzi prawdy!" Ludzi się karmi kłamstwami od urodzenia aż do śmierci. Jak ktoś nie ogarnia takich tematów, to znaczy, że nie dojrzał intelektualnie do prawdy i zmarnował swoje życie na BZDURY!
A niestety masa ludzi jest głupia i to widać po tym, że są WIERZĄCY. Wierzą w systemowe bajeczki.

Państwo podziemne niestety nie odrobiło lekcji i trzymało z kościołem, a kościół wychodzi ( jak wyżej podałem ) z ramienia Rabinów. Czyli sami się sprzedawali do wroga, a zgodnie z logiką jak dajesz wrogowi przyzwolenie, to niestety musisz ponieść klęskę. Żaden fikcyjny Bóg nie przybył i nie uratował!...
Rabini obawiają się odrodzenia genu słowiańskiego, a w szczególności polskiego.
Bo inne rasy słowiańskie nie są tak silne jak my i to jest powód dlaczego Polska w skali świata ciągle jest szarpana.

A i jeszcze jedno, padło hasło: "polski żyd". Po pierwsze to propaganda, po 2 to nieprawda. To OKSYMORON, błędny logicznie. Nie ma czegoś takiego jak polski żyd. Polak i żydzi to obce rasy, które NIGDY się nie pomieszają. Nie należy zadawać się z wrogiem. Jak ktoś tak pisze, to znaczy, że w ogóle nie ma pojęcia w tym temacie i z automatu wyklucza go z poważniejszych PRAWDZIWYCH tematów. To że Rabini wciskają nam tu agenturę, które się miesza to inna kwestia. Nie zamierzam się o tym rozpisywać, bo prędzej czy później każdy to dostrzeże w społecznych massmediach.

Do tego słowo POLAK pochodzi od słów POLAH->PO-LAH czyli Po LEHU, Po LEHI. Pisząc jaśniej Polacy to potomkowie słowiańskiego LEHISTANU. Stąd bajka o LEHU, CZECHU I RUSIE. Określenie POLAK stanowi samo w sobie czasookres. Skończyli się Słowianie, LEHICI - następcami po nich są Polacy niewolnicy systemu i masowej propagandy, który dali się zniewolić KOŚCIOŁOWI!
Jeśli ktoś myśli, że określenie POLAK to pochodzi od POLA to jest w błędzie. Bo to określenie POLE pochodzi od POLAKA, bo Słowianie ZAWSZE mieli styczność z ziemią. Wszyscy Słowianie, nie tylko polscy, bo stanowiło to o naszej tożsamości.

REASUMUJĄC: Nie ma kogoś takiego jak "polski żyd", bo żyd NIE POCHODZI od Słowian!

Była mowa, że żyd to określenie "pogardliwe". To prawda i nie należy się go wstydzić.
W naszym języku żyd pochodzi od słowa, PASOŻYD. System nie mógł wymazać tego określenia, więc zmienili językowo słowo na PASOŻYT. Tu nie trzeba tłumaczyć co oznacza, bo dzieci mają lekcje biologii i wystarczy dodać 2 do 2. ;-D

Logiczne znaczenie słowa "POGARDA" - po gardzie, czyli ktoś atakuje, a Ty masz gardę ( OBRONĘ ). To słowo nie jest słowem obraźliwym, tylko logicznie tłumaczy, żeby wzbraniać się przed napastnikiem. Należy mieć wroga w "pogardzie", bo logicznym jest obrona przed wrogiem. Taką logikę to nawet dziecko z plebsu ogarnie na swój "ukształtowany" mały rozum.

Jeśli ktoś swoją wiedzę o języku opiera na systemowych SPOŁECZNYCH bredniach typu - wymyślone akcje "hejt" i "mowa nienawiści" to niestety MYŚLI też w fałszywym języku i nie ma pojęcia o słowach, które wymawia. Fałszywe myślenie prowadzi do fałszywych konkluzji. A za to spotyka kara. Człowiek nie może całe życie kłamać i żyć kłamstwami bez konsekwencji. Prawa życia mu na to nie pozwolą. To nie żaden fałszywy bóg go rozliczy tylko prawo karmy.

Trochę się rozpisałem, mógłbym więcej tutaj jeszcze napisać tylko po co? Bedą pytania - będą odpowiedzi!
I tak pojawi się tu wysyp botów, czyli konta bez zdjęć opisujące jakieś "EMOCJONALNE PIERDY" nielogiczne. Moje komentarze są stale atakowane i ja też atakuję wysyp botów na filmwebie, bo zrobił się tutaj SYF i nikt nie reaguje. Czuję się zobowiązany. ^^


ocenił(a) film na 7
szalonaosa

Według mnie cos Ci się pomyliło - jaki polski antysemityzm ? Myślę że sami Żydzi byli większymi antysemitami. Poczytaj o Judenratach czy tez o Jüdischer Ordnungsdienst. Poczytaj też o statku St. Louis. Takich faktów było więcej niż świadczących o " polskim antysemityźmie".

JaCze

Co do pociągu, to Żydów z Belgii, Holandii czy Francji, faktycznie bardzo często przywożono do Oświęcimia w normalnych wagonach pasażerskich, a nie w bydlęcych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones