PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=806226}

Co ludzie powiedzą

Hva vil folk si
7,3 2 683
oceny
7,3 10 1 2683
Co ludzie powiedzą
powrót do forum filmu Co ludzie powiedzą

8/10

ocenił(a) film na 8

Na poczatku bylem strasznie rozczarowany zakonczeniem, ale teraz uwazam, ze bylo ono najlepsze.
Matka widac, ze nie kochala swojego dziecka, ale ojciec na koncu pokazal, ze w jakis sposob na niej zalezy. Mimo, ze to toksyczna milosc, to pozwolil jej odejsc, zabral ja przeciez z powrotem do Norwegii, a mogl tego nie robic. Nie wydaj ja za maz za tego chlopaczka z Pakistanu ani z tym doktorem.
Smutny obraz zycia kobiet... albo nawet i ludzi z tych krajow. Dziewczyny traktowane jak dziwki, zwykle szmaty, ktore maja byc ulegle mezczyznom, maja sprzatac i gotowac, nauka nie jest na pierwszym miejscu. Mezczyzni niewyzyci seksualnie ze zbyt wysokim ego wymagaja posluszenstwa od kobiet i by te byly czyste, a na ulicy sa zdolni wyruchac niejedna nastolatke.
Przykro sie na to wszystko patrzy. Ale ciesze sie, ze dziewczyna wybrala swoja droge. Szkoda tylko jej siostry, ktora przejdzie przez to samo pieklo.

ocenił(a) film na 8
Damiann17

Moim zdaniem, finałowa scena jest tzw.zakończeniem otwartym. Nie wiemy tak do końca jaka będzie dalsza reakcja ojca oraz zachowanie córki. Oczywiście można snuć pewne domysły. Najwyraźniej jednak w tej ostatecznej sekwencji, na twarzy ojca malują się namiastki "ludzkich"uczuć,emocji oraz ślady empatii. Natomiast,postawa matki jest dla mnie w całości przerażająca i niewiarygodna. Żeby matka,kobieta była tak bezduszna wobec córki....Najwidoczniej sama doznała podobnych doświadczeń i to ją wypaczyło z wszelkiej wrażliwości.

ocenił(a) film na 8
Mila1505

Tak, tutaj niestety kobieta wrogiem kobiety - do tego wlasnej corki. Dlaczego? Nie mam pojecia. Moze rzeczywiscie doswiadczyla czegos podobnego lub po prostu jej matka ja tego nauczyla. Ze tak wlasnie powinno byc.

ocenił(a) film na 8
Damiann17

Chyba tak.Matka bohaterki ma w sobie tak mocno zakorzenione zasady,którym sama musiała całe życie ulegać. Tym samym jej psychika jest zafiksowana na taki a nie inny tryb egzystencji. Może podświadomie nie chce córce dać szansy na normalność. Z drugiej strony, mogłaby walczyć o lepszy los dla własnego dziecka. To temat do zaawansowanych, psychologicznych rozważań.

ocenił(a) film na 8
Mila1505

Byc moze ona uwaza swoje zycie i przyjete zachowania za normalne. Wiadomo, ze dla kazdego NORMA oznacza co innego. Dla mnie norma jest niekrzywdzenie ludzi, dla drugich norma moze byc bicie innych.
Zgadzam sie, o jej zachowaniu mozna rozmawiac godzinami, bo to temat rzeka.

ocenił(a) film na 8
Damiann17

Zgadzam się

użytkownik usunięty
Mila1505

Wydaje mi się, że zycie wg zasady "co ludzie powiedzą" nie jest przypasane kulturowo. Taka jest mentalność niektórych społeczności, nawet w Europie, nawet w XXIw. Wg tej zasady żyje sie małych miasteczkach, wioskach, czy grupach religijnych.
Tak żyją tez poszczególne jednostki, bo tak chcą, bo opinia innych jest dla nich ważniejsza niz dobro najbliższych.
W tym filmie , było to pokazane , jako powazny problem społeczny. Ale tez mam satyre tego problemu w postaci prześwietnej Pani Hiacynty z rewelacyjnego brytyjskiego serialu" Co ludzie powiedzą"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones