PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714080}

Cloverfield Lane 10

10 Cloverfield Lane
6,5 102 450
ocen
6,5 10 1 102450
6,9 26
ocen krytyków
Cloverfield Lane 10
powrót do forum filmu Cloverfield Lane 10

Już dawno nie oglądałam filmu, w którym nie mogłam doczekać się końca, ale nie z nudów, tylko dlatego, że bardzo chciałam poznać zakończenie. Początek, czyli wprowadzenie głównej bohaterki, jest przyjemnie krótkie. To, co w tym filmie jest najlepsze, czyli tajemnica, dostajemy już po pięciu, siedmiu? minutach. Na plus zasługuje dobranie aktorki do roli Michelle. Zapewne mogła być lepsza, ale M.E Winstead nie odpychała mnie typowo hollywódzkim wyglądem i wiecznie idealną fryzurą. Tutaj charakteryzatorzy zadbali nawet o to, że jej lakier do paznokci jest odpryśnięty, schodzący.

Ogólnie główna bohaterka i cała ta otoczka tajemniczości (Howard kłamie czy nie?) to dwa największe plusy Cloverfield Lane. No i dodatkowo aktorstwo Goodmana, który sprawiał, że bałam się jego postaci.

Odejmuję jedynie punkty za zakończenie, które było fajne, ale trochę zbyt... przekombinowane? (SPOILER) I mówię tu o tym "starciu" Michelle z sami wiecie czym. A końcówki końcówki (kiedy M. skręca w Hudson) to chyba w ogóle nie załapałam (KONIEC SPOILERA)

Oczywiście Polacy to najlepsi krytycy filmowi świata, więc film ma dosyć średnią ocenę w porównaniu do np. Imdb. Ktoś, wchodząc na Filmweba, patrzy na ocenę i od razu zniechęca się do filmu, a szkoda, bo przy innych kinowych produkcjach naprawdę warto obejrzeć Clover...

ocenił(a) film na 9
historyczna

Końcówka Końcówka właśnie mi się najbardziej podobała, bo nie była wyjęta z pupy tylko miała silne powiązanie z bohaterką i tym czego się dowiedzieliśmy o niej wcześniej

(SPOILER) W samochodzie Michelle dowiedziała się dwóch rzeczy. Na północ od Baton Rouge są ludzie i jest semi bezpiecznie, w Houston są ludzie i potrzebują ochotników do walki, ludzi z doświadczeniem bojowym czy medyków. Michelle na początku ucieka od narzeczonego. Z rozmowy z Emmetem dowiadujemy się że to jej częsty sposób radzenia sobie z problemami. Po co spróbować coś zmienić jak można uciec. Więc Michelle wiecznie ucieka od problemów. Na końcu przed znakiem drogowym ma dylemat - pojechać do bezpieczeństwa i uciec czy jechać walczyć. Michelle wybrała walkę (KONIEC SPOILERA)

ocenił(a) film na 8
Kulasisko_Pospolite

Dzięki za wytłumaczenie, bo napisy wtedy za szybko mi mignęły i nie zdążyłam przeczytać, co jest w Baton Rouge ;) Nie twierdzę, że końcówka jest zła tylko po prostu zawsze najciekawsza jest tajemnica, a nie jej odkrycie. Ogólnie chyba zapowiada się na drugą część.

ocenił(a) film na 8
Kulasisko_Pospolite

Albo to obcuchy nadają komunikat ściągając w pułapkę ludzi umiejących walczyć i leczyć, czyli dla nich najgroźniejszych. Ludzkie resztki raczej by wzywały wszystkich jak leci.

ocenił(a) film na 9
nazgul31

Odwrotnie. Ściągają fałszywym komunikatem naiwniaków do lepszej, bezpiecznej przyszłości. Czyli stary numer znany nam z reklam: kup to coś a będziesz uśmiechnięty i szczęśliwy. I twoja rodzina również ;) . Natomiast Huston to problemy, wyzwanie dla ludzi odważnych i tylko chcący zmienić rzeczywistość tam pojadą ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones