PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714080}

Cloverfield Lane 10

10 Cloverfield Lane
6,5 102 450
ocen
6,5 10 1 102450
6,9 26
ocen krytyków
Cloverfield Lane 10
powrót do forum filmu Cloverfield Lane 10

Bardzo dobry film. Osobiscie uwazam, ze nie jest to kontynuacja "Projekt Monster". Dzisiaj udalo mi sie go obejrzec w kinie, mieszkam w Holandii. Wiem, ze w Polsce jest jeszcze niedostepny. Warto wyczekac do konca filmu.

ocenił(a) film na 8
Iguana_

Ej a tam byli kosmici podobno w 10 cloverfield lane...jak wyglądali wielcy ? mieli jakieś statki kosmiczne ?

Iguana_

Found footage? Nie jestem w stanie wyczytac z trailera, a nie cierpie takich filmow, wiec nie wiem czy isc do kina.

ocenił(a) film na 8
cumartesi

Nie jest to zdecydowanie found footage, a tradycyjnie nakrecony film. W zasadzie nie wiem nawet dlaczego pojawila sie na filmwebie plotka, jakby ten film byl kontunuacja lub powiazany jakos z filmem Cloverfield....jedynie zbieznosc tytulow.

Film warty obejrzenia, moim zdaniem. Jest to thiller, dramat psychologiczny plus science fiction z lekkim humorem momentami.

ocenił(a) film na 8
Iguana_

J.J Abrams wypowiedział się w jednym z wywiadów, że 10CL i Cloverfield są krewnymi i należy je traktować jako antologie. Jest to coś w stylu Twilight Zone.

Iguana_

Przekonalas mnie - chyba sie wybiore dzisiaj do kina :)

ocenił(a) film na 4
Iguana_

to musi być w pewien sposób powiązane. Mamy jedynie jakieś nieosiedlone miejsce, inną sytuacje, inne osoby może nawet inny czas. Można założyć, że minął jakiś po wydarzeniach z ataku w Nowym Jorku przez potwora, potem po dniach, tygodniach zleciały się te statki( kosmici) i zaczęła się masowa rzeź, której nie przedstawili w żadnej z tych części. Tytuł przypadkowy? I don't think so

ocenił(a) film na 6
Iguana_

Sorry Iguana... Nie jest to kontynuacja? Udalo Ci sie obejrzec w kinie? Sam poczatek CLOVERFIELD a dopiero pozniej dodali 10 i LANE to juz daje do myslenia... Drzemka pod koniec seansu? Jak film w ktorym na koncu sa kosmici, baba w radiu mowi ze udalo im sie odbic jakas tam czesc wybrzeza itd moze nie byc powiazany??? To moze nie jest CLOVERFIELD 2, ale moim zdaniem tak jak napisal Ajinur jakas historia po pierwszej czesci...

Iguana_

Iguana, mógłbyś trochę pospojlerować, uwielbiam monster movies i filmy o obcych, czy potwór jest długo na ekranie, czy mógłbyś go z grubsza opisać, wielkość, wygląd, podobno są obcy, napisz coś więcej.

ocenił(a) film na 8
sebastikantus

Tak są obcy tylko nie wiadomo czy oni są związani z Cloverem tym co zaatakował Nowy Jork...powiem jedno robi się naprawdę ciekawie mam nadzieję że Abrams zdecyduje się na realizację kolejnych części i że weźmie tego samego reżysera :D aa i ten obcy jest dość duży jak by co skoro podniósł....ale to trochę już za duży spoiler :P

Martian12

no ale jak duży, jak Godzilla, jak King Kong jak t-rex??? :)

ocenił(a) film na 8
sebastikantus

EEEE xD trudno powiedzieć bo ja widziałem krótki fragment z do dupy jakością bo ktoś to nagrywał w kinie...ale chyba wielkości King Konga jest a i jeszcze jeden SPOILER ! to co się świeciło za domem na trailerze to był statek kosmiczny obcych prawdopodobnie to oni jakieś gazy rozpylili na Ziemi a nie ludzie bo jak to zobaczyło główną bohaterkę to jakiś zielony dym wypuści co leciał w jej kierunku...ale na serio trudno określić bo to co widziałem to bardzo ledwo :P

użytkownik usunięty
Martian12

Moze po prostu Cloverfield zjadl grochowke i mial wiatry.

ocenił(a) film na 8

Ten statek był tak jakby bio mechaniczny czyli ten zielony gaz to faktycznie mógł być potężny kosmiczny bąk ;)

ocenił(a) film na 8
reese

To był napęd nadpierdzący

ocenił(a) film na 6
reese

Haha, reese, tym bardziej ze akurat w scenie jak ten statek rozpyla ten gaz widac ze leci wlasnie z tylu :D

ocenił(a) film na 8
sebastikantus

Tak jak pisalam, film widzialam w calosci w kinie, bo mieszkam w Holandii i wczoraj tutaj byla premiera. Moim zdanem film nie jest kompletnie powiazany z Cloverfield (Projekt Monster). To jest odrebne dzielo. Jedynie zbieznosc w nazwie i tyle.

Co do obcych.... To jest to glownie thiller, dramat psychologiczny z elemetami science fition, a nawet kilkoma humorystycznymi chwilami. Co do obcych.... jesli prosicie o spoiler....


UWAGA SPOILER!!!!!....
Obcy sa, ale niewiele jest pokazane, tzn. nie jest to kompletnie ten obcy z filmu Projekt Monster, jest na samym koncu wielki statek kosmiczny-biologiczy twor z gardlem w srodku, rozpylajacy trujacy zielony gaz oraz jeden larwopodobny obcy pokryty metalowymi luskami wielkosci duzego psa i tyle....czyli cos zupelnie innego.

90% filmu dzieje sie w bunkrze i gra 3 aktorow. Ostatnie 10 min filmu jest na zewnatrz i wtedy zaczyna sie watek science fiction z tym statkiem i larwowym obcym.

ocenił(a) film na 8
Iguana_

Dzięki :D

ocenił(a) film na 8
Iguana_

Sam film jak mówił Abrams czyli producent tego filmu jest tak zwanym BRATEM KRWI Projektu Monster aka Cloverfield

ocenił(a) film na 7
Martian12

No jeśli tak to gdzie wtedy te zaskoczenie i niepewność to tak jakby zapodali mega spoiler,dobrze,ze akurat ja nic o filmie nie wiedziałem wcześniej...

ocenił(a) film na 7
Iguana_

To jest z ręki kręcone? Oby nie.

użytkownik usunięty
balech

Widać na trailerach, że nie. Film kręcony jak zwykły film.

ocenił(a) film na 4
Iguana_

Ten "statek" wydaje te same odgłosy co potwór z Nowego Jorku.

Iguana_

Niestety niema żadnych informacji by film był puszczany w Polsce, pewnie przez to, że film dość niedawno był ujawniony i nie dało się zrobić umowy. :(
a co do filmu słyszałem, że końcówka zapowiada kontynuację. :)

nieznajomy43

a jednak dopiero 22 kwietnia jest premiera. :(

ocenił(a) film na 8
nieznajomy43

Tak, koncowka daje mozliwosc na kontynuacje.

ocenił(a) film na 6
Iguana_

Warto wybrać się do mina ? Argumenty poproszę.
Po prostu że jest dobry to każdy może sobie w domu obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
theszatanx

Film jest bardzo dobry, ale nic nie straci jak sie go obejrzy na malym ekranie. To nie jest wielka produkcja tylko do ogladania na wielkim ekranie. Spokojnie wystarczy na laptopie w domu ;-)

Ja mu dalam note 8, czyli dosc wysoko, bo lubie takie kino. Na pewno warto go obejrzec, nie bedzie to czas stracony....i warto wytrwac do koncowki! :-) Dla mnie to bardziej thiller, dramat psychologiczny z elementami science fiction i humorystycznymi kilkoma scenami. Bardzo ciekawy scenariusz, dobra gra aktorska.

ocenił(a) film na 7
Iguana_

A może jednak ci kosmici są powiązani z cloverfieldem a np. Eyjaśni nam się to w? Mmm... może "3" części?

ocenił(a) film na 8
Iguana_

dokladnie, ja tez dalem 8 bo bardzo lubie takie klimaty, cos w stylu "mgly" kinga, tak mi sie skojarzylo :) a goodman? mistrzostwo swiata :)

Iguana_

kontynuacja to nie jest, ale film jest słaby i nudny.

ocenił(a) film na 7
Marek84

Z ręki to kręcili?

ocenił(a) film na 8
balech

Nie, to nie jest absolutnie tzw. found footage.

Iguana_

Zapomnialas dodac, ze mieszkasz w Holandii

ocenił(a) film na 7
sankt1910

dobre :)

Iguana_

"Wiem, ze w Polsce jest jeszcze niedostepny." a ja powiem, że 12 marca ten i ów nad Wisłą już ponoć widział :)

Iguana_

Niby czemu to nie jest kontynuacja? Pokazana jest historyjka z życia kilku osób, które przetrwały tą całą inwazję (której początek jest pokazany w pierwszej części).

ocenił(a) film na 9
Iguana_

No cóż, każdy ma prawo do swojego zdania. Może to nie jest kontynuacja (tego nie sposób ani potwierdzić ani znegować), ale napewno jest to część powstającej właśnie serii. Serii niestandardowych Sci-Fi, z kosmitami w tle

ocenił(a) film na 8
Iguana_

Na mój rozum to wygląda tak, że Clover z 1szej części mógł być swojego rodzaju testem i taką salwą początkową przed planowanym atakiem gazowym.

ocenił(a) film na 7
Iguana_

Chlopie, aż się cieszę, że nie zajrzałem tu wcześniej , bo byś mi spierdzielił cały film tymi spoilerami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones